Проблем със скорости

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
CARDI
потребител
потребител
Мнения: 82
Регистриран: 22 юли 2015, 17:38
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Проблем със скорости

Мнение от CARDI » 15 яну 2021, 14:28

Здравейте!
Колата е фОРД фОКУС, 1,8тдци, 2002г., 100к.с., ръчни скорости.
Колата е на жена ми. От около месец започна да се оплаква от "трудно включване на задна скорост"! Някой път влиза веднага(много рядко), някой път от 3ят път, някога от 10ят път. Съединителят е сменен комплект, преди около година.
Пробвах и аз - просто лоста не може да отиде назад. Един майстор гледа жилата, казва че "регулирал" нещо, но няма никаква разлика. Съединителят си отделя, защото когато включи от 1ят път - няма хъркане. Просто усещам, че лоста не може да отиде назад и да включи скоростта. Това го прави само на задна скорост.
Къде да търся проблема?
Благодаря!

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем със скорости

Мнение от ЯЛТА » 15 яну 2021, 15:14

Най вероятно проблема е в жилата на скоростите-привода. Те се регулират, имат и втулки накрайници, които се износват. Трябва си добър майстор да се погрижи.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Проблем със скорости

Мнение от HACKO » 16 яну 2021, 10:17

Просто отпусни и натисни отново съединителя и ще включи. Получава се на почти всички фордове, задната не е синхронизирана и зъбите понякога застават един срещу друг. Жилата не оказват чак толкова значение а и хората каращи по-стари ескорти и фиести ще потвърдят същия проблем а там е със лост.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

CARDI
потребител
потребител
Мнения: 82
Регистриран: 22 юли 2015, 17:38
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Проблем със скорости

Мнение от CARDI » 17 яну 2021, 11:13

Не става с отпускане и пак натискане, пробвано е! Няма хъркане(не отделяне на съединителя), просто лоста не ще да влезе в позицията"задна". Вдигах маншона, около лоста. Защитата, против произволно включване на задната е добре, нищо видимо не затормозява хода на лоста.

Coldgrave
потребител
потребител
Мнения: 143
Регистриран: 15 дек 2019, 02:54
Модел на автомобила: Ford Focus 2015 Facelift RS 1.6 TDCI 95 hp
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем със скорости

Мнение от Coldgrave » 26 яну 2021, 14:59

Аз имам подобен проблем с далеч по-нова кола 2015-та Фокус. При мен проблема се изразява в това, че първа не винаги влиза. Ходих и във МФ но от там ми казаха няма проблем :) Вече свикнах но се дразня като стане на светофар. Иначе като пусна съединителя и го натисна пак почти винаги се оправя, но ако не стане вкарвам 2ра и после първа.

янко
потребител
потребител
Мнения: 86
Регистриран: 04 дек 2008, 21:44
Модел на автомобила: citroen c4 1,6hdi 109 fap
mazda3 1,6hdi 90
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Проблем със скорости

Мнение от янко » 26 яну 2021, 19:55

Огледайте хубаво захватите на жилата и конзолките за които се захващат.Имах такива проблеми на мазда 1,6хди и ситроен 1,4 хди,на маздата захватите на жилата не бяха добре защипани,а на ситроена беше пукната конзолката със захватите.Хващате някой да движи лоста и гледате

ivo_63
Потребител
Потребител
Мнения: 1260
Регистриран: 07 авг 2007, 10:35
Модел на автомобила: ford mondeo MK1 1.8 TD ex
ford focus 2 1.6 tdci 2007
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

Re: Проблем със скорости

Мнение от ivo_63 » 27 яну 2021, 16:43

Съединител или жила. Жилата може да са по-скъпи от съединителя. Сменят се по-лесно обаче. Пиша го от опит, при същия проблем ми препоръчаха смяна на съединител, след няколко дни спорове с мастерите се съгласих , смених го без голям напредък. Смених и жилата и се оправи. За всеки случай после смених и колата :D :D :D . Та каквото си изберете.

CARDI
потребител
потребител
Мнения: 82
Регистриран: 22 юли 2015, 17:38
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Проблем със скорости

Мнение от CARDI » 29 яну 2021, 11:26

Благодаря за съветите!
Онзи ден проблема бе решен в сервиза на Мото Пфое-Плевен. Направиха "препозициониране" на лоста на скоростите и всички скорости вече си влизат както преди. Обясниха го с "натрупано износване"! Отне 20-30 минути.
Както каза колегата "ЯЛТА" , "за това си требе майстор"!

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта