1.0 ecoboost смяна на ангренаж цена?

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1745
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: Извън линия

Re: 1.0 ecoboost смяна на ангренаж цена?

Мнение от synthez 3D » 14 май 2021, 12:47

Да, пределно ясно е, че освен ремъка по регламент има да се сменят доста повече неща, но това е така и за всеки друг двигател. Никой в България по гаражните сервизи не сменя болтове и гарнитури, да не говорим за тръби за високо налягане и други подобни. Все пак в приложения списък, освен болтове и гайки за 200лв. има и доста допълнителни дейности, които не са част от смяната на ремъка (за около 300лв масла, филтри, свещи и т.н.). Самата смяна на ремъка не е по-скъпа, ако не включим разни излишно скъпи неща, като например силикон за 36 лв с ДДС и други подобни. Аз се чудех как в гаражен сервиз се стига до цена от 1000лв. при положение, че там става въпрос само за самия ремък. В МП е ясно, че цената е по-висока, заради смяната на всички детайли, които се изискват по регламент и това става на техни цени и цени на труд, които са доста по-високи.
Изображение

klimatronik
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 14 май 2021, 11:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: 1.0 ecoboost смяна на ангренаж цена?

Мнение от klimatronik » 14 май 2021, 14:26

Аз в предния пост писах че това е оферта за ангренаж + масло, филтри и свещи, тъй като реално на тях също им е време. Но иначе си прав - за допълнителни ттръби, нови болтове гайки и всякакви други външен сервиз няма да ги сменя, но в МП, както ми казаха се сменят, за да имаш гаранция на ремонта. Тъй като самата кола вече не е в гаранция, ще ходя днес да се консултирам с тях кое от нещата в офертата може да отпадне.. защото 2 бона за тоя леген не ми се дават, колкото и да си го обичам :lol: :lol:

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: 1.0 ecoboost смяна на ангренаж цена?

Мнение от HACKO » 14 май 2021, 21:40

Няма да коментирам цената на частите и труда, но понеже знам какви са цените на болтовете и гайките по магазините, ще кажа ТЕЗИ СА БЕЗСКРУПОЛНИ ОБИРДЖИИ. Ако отидеш в която и да е железария и поискаш изброените болтове и гайки, дори и усилени, сумата няма да превиши 20-30лв. А и не е нужно да се сменят всички болтове и гайки, като си сменяте гумите сменяте ли болтовете и гайките, те са много натоварени?
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4777
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: 1.0 ecoboost смяна на ангренаж цена?

Мнение от pepy1 » 15 май 2021, 06:24

Сигурен ли си, че в МП ще сменят всичко което са фактурирали? А иначе болтове и гайки от 2 до 6 лв бр , малко ще ми се напукат петите! Забелязах, че това е проформа фактура, значи че цената не е крайна.
времето е като парите-никога не стига

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: 1.0 ecoboost смяна на ангренаж цена?

Мнение от aspasia » 15 май 2021, 08:16

В МП само един единствен път ми беше достатъчно да разбера че никога няма да оставя колата си за ремонт там. След смяна на съединител и 4-те стелки ми ги нямаше като ги запитах къде са никой не можа да ми даде адекватен отговор. Какъв е този скапан сервиз дето ти обират каквото им падне от колата а после даже няма извинение. Ако ходя до там само за части като се замисля последно само свещи и един PVC клапан.

Dr Zorge
потребител
потребител
Мнения: 83
Регистриран: 05 мар 2014, 17:54
Модел на автомобила: Ford Focus 1,6 115 hp
Status: Извън линия

Re: 1.0 ecoboost смяна на ангренаж цена?

Мнение от Dr Zorge » 15 май 2021, 20:58

Абсолютно съгласен ...., но ме тормози следното: обикновения клиент откъде да знае какво задължително трябва да се смени с ново и какво може да се използва повторно? А това може и да е от съществено значение, защото в някои сервизи не сменят и БОЛТа на коляновия вал /както и шайбата/, как го завиват е отделен въпрос. То няма гаранция и при официалния дилър, очевидно ...!!!

P.S. Зачетох се по западните форуми и ми щръкна косата. Чак се зачудих как двигател на годината толкова пъти може да е с такива негативни отзиви и проблеми. То не са изронени зъби, скъсани ремъци, задръстени маслени помпи, течове на антифриз, казанчета, прегрели ДВГ, спукани глави и т.н. ... Викам си, въпрос на поддръжка, масла, филтри и т.н. Ама толкова ли са скръндзи тея англичани, американци и други подбни индивиди ...?! А като разбирам, че в новия Фокус същи двг е с верига вече ... какво да си мисля?!

klimatronik
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 14 май 2021, 11:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: 1.0 ecoboost смяна на ангренаж цена?

Мнение от klimatronik » 19 май 2021, 23:36

pepy1 написа:
15 май 2021, 06:24
Сигурен ли си, че в МП ще сменят всичко което са фактурирали? А иначе болтове и гайки от 2 до 6 лв бр , малко ще ми се напукат петите! Забелязах, че това е проформа фактура, значи че цената не е крайна.
Ще сменят всичко, защото такава е процедурата спусната от Форд Мотор Ко към оторизираните сервизи и тази процедура се спазва. В такива сервизи не ремонтират, там всичко се сменя с ново😄 и щом в плейлиста им пише сменят се 40 гайки, 30 болта, 15 о пръстена и т.н., те го правят, затова и крайната цена е такава. В случаите когато колата е гаранционна със сигурност смяната на ангренажа е в пълен комплект с всички чарколяци видими и в програмата от предния ми пост.
Тъй като моята вече не е в гаранция отидох до мото Пфое и коментирах така предложената оферта и дали е задължително всичко да се смени както е описано или може нещо да се спести. В крайна сметка успяхме да редуцираме цената с 600 лв от различни места да не влизам в обяснения.

Абе всеки в краен случай си решава къде ще си прави колата.
Нали знаеш че едно нещо струва толкова колкото човек е готов да плати за него

Dr Zorge
потребител
потребител
Мнения: 83
Регистриран: 05 мар 2014, 17:54
Модел на автомобила: Ford Focus 1,6 115 hp
Status: Извън линия

Re: 1.0 ecoboost смяна на ангренаж цена?

Мнение от Dr Zorge » 20 май 2021, 07:41

Преди 3 години отивам в МП за смяна на предни амортисьори. Ремонтирано, платено, тръгвам си доволен с оригинални амортисьори. И що да чуя ... някакво гадно скърцане при преминаване през легнали полицаи. Мисля си, още на се улегнали тампоните, ама не ... минаха 2-3 седмици, не се трае. Вдигнах колата на крик пред блока и се опулих ... всичко сменено с изключение на буферните шок тампони. Монтирали ми старите тампони - мръсни и СКЪСАНИ. Хайде обратно ... и ми обясняват ... нямали налични и затова върнали старите, ама били здрави според монтьора. Ха ха ха ... Смениха ми ги отново, работата за тяхна сметка, но новите тампони трябвало да си ги платя. Та така се спазват регламентите на Форд!!! Просто сме си мърлячи, това е ... доверие никуму!

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4777
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: 1.0 ecoboost смяна на ангренаж цена?

Мнение от pepy1 » 20 май 2021, 20:04

Нарочно попитах, защото и аз съм им сърбал попарата. Може да са се променили нещата, но първо трябва да се промени мисленето! А то ... Така както трябва да се прави, са ми го правили в чужбина, тук има още хляб да ядем.
времето е като парите-никога не стига

Dr Zorge
потребител
потребител
Мнения: 83
Регистриран: 05 мар 2014, 17:54
Модел на автомобила: Ford Focus 1,6 115 hp
Status: Извън линия

Re: 1.0 ecoboost смяна на ангренаж цена?

Мнение от Dr Zorge » 24 май 2021, 08:33

Струва ми се ще бъде полезно ако колегата klimatronik сподели какво е състоянието на ангр. ремък и този на маслената помпа. Предполагам ще му ги върнат след след смяната ...

go4et0oоооо
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 07 окт 2021, 11:01
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: 1.0 ecoboost смяна на ангренаж цена?

Мнение от go4et0oоооо » 07 окт 2021, 11:04

Здравейте моята кола е 100к с и и е на 116 хил искам да сменя ангренажа или да продавам колата заради него цената в мп в момента ми е малко на 2хил за смяна някой има ли координати на външен сервиз в Пловдив област за смяна или да е сменял толкова много еко бууусти не може всичко да е само в мп

ivo_63
Потребител
Потребител
Мнения: 1260
Регистриран: 07 авг 2007, 10:35
Модел на автомобила: ford mondeo MK1 1.8 TD ex
ford focus 2 1.6 tdci 2007
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

Re: 1.0 ecoboost смяна на ангренаж цена?

Мнение от ivo_63 » 07 окт 2021, 18:10

И като се купиш още по-нова, смяната на ангренажите ще е 150 лв ?! Или ще търсиш направо обслужена ? Това е вече положението , слагаш ментаци за 500 лв и се кръстиш или нариваш едни пари .....за по-сигурно уж.

racered
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 19 фев 2020, 09:28
Местоположение: В.Търново
Status: Извън линия

Re: 1.0 ecoboost смяна на ангренаж цена?

Мнение от racered » 08 окт 2021, 17:13

И аз съм с екобуст 100к.с. Преди месец бях на периодично обслужване и попитах за ангренажа. Мацката ми каза,че ремъка се сменя по предписание на 200 000км или 10 години, което настъпи първо. Питам аз за цената, тя вика още не сме сменяли на този мотор, но само частите са 1080лв. И те така.

П.П. То за 116х. км. не е ли рано за смяна на ремъка, ако е сменяно редовно маслото де а едва ли е на 10 години?

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: 1.0 ecoboost смяна на ангренаж цена?

Мнение от aspasia » 08 окт 2021, 21:58

Проблема на тези ремъци че с времето почват да се ронят и запушват маслената помпа и после сещате какво става.

mpantulov
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 29 авг 2021, 12:55
Местоположение: Trier
Status: Извън линия

Re: 1.0 ecoboost смяна на ангренаж цена?

Мнение от mpantulov » 20 ное 2021, 17:49

Тук по немските форуми досега не съм чел някой да му се е запушила маслената помпа на екобууст на 200к км и да му блокира мотора, заради това, че ремъка му се ронел :shock: :D ... това са чисто и просто глупости. Сменяйте си маслата навреме или поне 2к км+ над предписаното с добро масло от тези по предписание, а не с боклуците от бензиностанциите за по 20 лева 5 литра и си карайте колите. 1.0 Екобууст е добър мотор ако не страда от дребните болежки за модела.

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: 1.0 ecoboost смяна на ангренаж цена?

Мнение от F Focus » 21 ное 2021, 18:14

Имайки предвид разликата в качеството на маслата в Германия и в наше село горещо препоръчвам маслото да се сменя не до 2х. км. над предписаното от производителя, а 5х. км. под предписаното!
Много автомати-слаби резултати!

Dr Zorge
потребител
потребител
Мнения: 83
Регистриран: 05 мар 2014, 17:54
Модел на автомобила: Ford Focus 1,6 115 hp
Status: Извън линия

Re: 1.0 ecoboost смяна на ангренаж цена?

Мнение от Dr Zorge » 16 фев 2022, 10:57

Някой с новини по темата ...?!

geos
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 01 дек 2020, 15:36
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: 1.0 ecoboost смяна на ангренаж цена?

Мнение от geos » 10 апр 2023, 17:16

Здравейте,
За София къде препоръчвате смяна на ангренажен ремък на Ford Focus 1.0, 125?
Ако е в МП в кой сервиз - Сливница, или Младост?

Потребителски аватар
ivchotr
потребител
потребител
Мнения: 822
Регистриран: 31 окт 2015, 13:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: 1.0 ecoboost смяна на ангренаж цена?

Мнение от ivchotr » 10 апр 2023, 18:21

Аз в техен сервиз не бих стъпил.
Знам всички вицове за Форд :D

Потребителски аватар
margarit.hristov
Потребител
Потребител
Мнения: 140
Регистриран: 31 мар 2020, 19:21
Модел на автомобила: Форд мондео мк4 комби 1.8тдци 125к.с.
Местоположение: Свиленград
Контакти:
Status: Извън линия

Re: 1.0 ecoboost смяна на ангренаж цена?

Мнение от margarit.hristov » 10 апр 2023, 22:17

Обърни се към колегата fordmaniac.Аз лично съм доволен

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта