омасляане около дюзите

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
pmdc4
потребител
потребител
Мнения: 19
Регистриран: 18 мар 2020, 17:52
Местоположение: sofiq
Status: Извън линия

омасляане около дюзите

Мнение от pmdc4 » 29 май 2022, 19:38

темата е доста коментирана но след като се появи и при мен и ходих на доста сервизи разбрах че това са две различни причини ако е нафта която е черна от саждите случаят е по лек и се оправя със смяна на дифтунги но освен тях задължително се сменя и някакъв капак 150лв и клапан , но ако черната течнос около инжекторите е масло то тогава това няма да помогне следва разглобяване на половината двигател -валове глава около 500лв, а как може да се разбере каква е черната течнос около инжекторите не знам . очаквам да има и други мнения по темата.
колата форд фокус ц макс 1.6тдци
...

ivo_63
Потребител
Потребител
Мнения: 1260
Регистриран: 07 авг 2007, 10:35
Модел на автомобила: ford mondeo MK1 1.8 TD ex
ford focus 2 1.6 tdci 2007
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

Re: омасляане около дюзите

Мнение от ivo_63 » 30 май 2022, 09:09

Капака е на клапаните , а клапана е в капачката монтирана на него, ако въпросния клапан е задръстен става черна и мазна баня по маркуча вързан към него, възможно е да се кондензира малко и по най- близката дюза , но най-вероятно тече масълце от гарнитурата на тоя капак. Струва 12-15 лв и се сменя за 30 минути , но полза голяма няма - пак протича, недостатък е на всички 1.6 мотори . Моята я смених , уплътних я със силикон - изкара 2-3 месеца и дотам. Примирил съм се, загуби на масло нямам, то не е като теч - просто си избива по малко.

pmdc4
потребител
потребител
Мнения: 19
Регистриран: 18 мар 2020, 17:52
Местоположение: sofiq
Status: Извън линия

Re: омасляане около дюзите

Мнение от pmdc4 » 31 май 2022, 09:28

а какъв е смисалът да се сменя капака не може ли само да се почисти и смени гарнитурата да разбирам ли че това със свалянето на главата валовете е измама за да те одерат а ми го казаха от два сервиза единият е специализиран за форд

ivo_63
Потребител
Потребител
Мнения: 1260
Регистриран: 07 авг 2007, 10:35
Модел на автомобила: ford mondeo MK1 1.8 TD ex
ford focus 2 1.6 tdci 2007
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

Re: омасляане около дюзите

Мнение от ivo_63 » 31 май 2022, 17:54

Не става с почистване, има клапан , пружинка , карантия - скапва се с времето, няма филтър да го смениш

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 39 госта