Помощ колата досадно скърца!

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
ADDimitrov
потребител
потребител
Мнения: 219
Регистриран: 16 ное 2018, 08:21
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Помощ колата досадно скърца!

Мнение от ADDimitrov » 11 юни 2022, 15:56

Появи се гадно и дразнещо скърцане! Идва от към таблото, някъде зад конзолата на СД то или управлението на климатроника! Чува се при всеки старт на мотора както и при изгасянето, също се чува при набиране на обороти при първа и втора, но само в ниските обороти. Сега и странното не се чува ако е отоврена шофьорската врата или колата е под наклон! Много ме дразни и ще изидвея ако не разбера от къде е! Възможно ли е да е тампон на скоростната кутия, този под кутията на акумулатота?

Потребителски аватар
Saggy
потребител
потребител
Мнения: 27
Регистриран: 08 дек 2016, 23:47
Модел на автомобила: Форд Фокус MK2.5
1.6 Duratec 100 к.с. бензин 2011г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Помощ колата досадно скърца!

Мнение от Saggy » 11 юни 2022, 21:32

Да ти кажа, като съм гледал сглобката на таблото в разни клипчета в Ютюб, ми е малко странно от там да скърца самото табло. И аз се сетих за тампон на скоростната или този под акумулатора. Бях дал колата на един приятел да я пробва и за лош късмет той улучи една пропаднала шахта и след това започна да скърца таблото над жабката. И няма оправия - като времето се захладни и при набиране на скорост се почва едно скърцане. В някакъв момент, като много ме издразни, ще го пръсна със силиконов спрей/смазка да спре за известно време.

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 61 госта