Трансмисия

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
Кристиян Кондев
потребител
потребител
Мнения: 15
Регистриран: 11 ное 2020, 11:59
Местоположение: гр. Русе
Status: Извън линия

Трансмисия

Мнение от Кристиян Кондев » 04 юли 2022, 06:05

Здравейте, имам проблем с 2ра предавка на моят автомобил. Автомобилът е Ford Focus Mk2.5(facelift) 1.6 бензин/LPG. Понякога при превключване на 2ра предавка и лоста започва да се тресе, издава стържещ звук и след това трябва да я изкарам и пак да опитам. Понякога влиза, но я изкарва сама, а в други случаи всичко си е наред. Понеже не съм много наясно с автомобилите и т.н. бихте ли ме посъветвали кое би било най-доброто решение за мен. Споделете сервиз (за град Русе) който знаете, че би ми бил от полза и т.н. На мен ми казаха да отида в оторизиран сервиз на Форд само да видят от къде е проблема, но реших да питам и тук. Много благодаря предварително на отзовалите се. Хубав ден на всички! 🙂

Потребителски аватар
ivchotr
потребител
потребител
Мнения: 836
Регистриран: 31 окт 2015, 13:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Трансмисия

Мнение от ivchotr » 04 юли 2022, 12:43

Според обясненията ти е възможно да има прецакан/и синхронизатор/и на 2-ра предавка и евентуално износен фиксатор на вилката, която я включва. Това вътре в предавателната (скоростната) кутия. Възможно е да има проблем и в привода между скоростния лост и предавателната кутия, което е по-лекият за оправяне вариант. Примерно приводът по някаква причина не успява да задейства вилката до край и съответно муфата "забуксува" в синхронизатора, което води и до тракащия звук. Ако си чувал как ГаЗ 53А включва първа предавка (няма синхронизатор), при теб би трябвало да е същият звук.
Знам всички вицове за Форд :D

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10844
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Трансмисия

Мнение от ЯЛТА » 04 юли 2022, 13:36

Единствения който знам че ремонтира скоростни кутии:

майстор
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

imitev
потребител
потребител
Мнения: 144
Регистриран: 07 окт 2016, 21:52
Модел на автомобила: Ford Mondeo Estate mk4 2010 2.0 HE Duratec 145 hp + LPG
Местоположение: Ruse
Status: Извън линия

Re: Трансмисия

Мнение от imitev » 04 юли 2022, 16:39

Вземаш кутия от моргата, сменяте и продължаваш да караш... Ремонтите обикновено не свършват добре - или частите са скъпи, или майсторът не успява да монтира нещата добре...

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4778
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Трансмисия

Мнение от pepy1 » 04 юли 2022, 22:10

Да бе да, а кой гарантира, че кутията от моргата не е по-зле от твоята? Реално ако я вземеш от морга и трябва да я ремонтираш, по-добре си ремонтирай твоята, така пестиш от покупката на друга развалена.
времето е като парите-никога не стига

imitev
потребител
потребител
Мнения: 144
Регистриран: 07 окт 2016, 21:52
Модел на автомобила: Ford Mondeo Estate mk4 2010 2.0 HE Duratec 145 hp + LPG
Местоположение: Ruse
Status: Извън линия

Re: Трансмисия

Мнение от imitev » 04 юли 2022, 23:02

Като я завъртиш на ръка и усещаш дали лагерите се въртят добре. Пробваш дали влизат скоростите.

Моргите дават и гаранция обикновено, достатъчно за да разбереш дали кутията работи.

Но всеки "сам си преценя" и си е началник на портмонето.

Сега и какво и е повредено на старата кутия аз не се наемам да пророкувам. Може да има износване в механизма за превключване на скоростите, може съединителят да е за смяна. Трябва да се погледне от специалист. Такива интернет диагностики не правя от времето когато бях модератор на опелския клуб в дир-а :)

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4778
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Трансмисия

Мнение от pepy1 » 05 юли 2022, 04:51

При моргите гаранцията е докато дадеш парите, после....Ял съм ги и съм ги пил тия. Тук не става дума за огледало, стоп или калник. Освен това колите котито идват тук, са в голям процент за моргине, но за нас са нови и ние ги караме. И проблема при нас е, че не ги поддържаме както трябва защото нямаме пари, поради същата причина купуваме стари, скъсани от каране коли. Минаваме пародиен технически преглед, и се самозаблуждаваме, че ни е изправен автомобила. В същото време се кара бясно по пътищата, като мисленето е, че западния автомобил е сигурен автомобил. Разходи се до някой паркинг на хипермаркет и виж колко петна от всякакви течности има по него. Това дали говори за изпровен автомобил - говоря като цяло, а не конкретно за трансмисията?
времето е като парите-никога не стига

ADDimitrov
потребител
потребител
Мнения: 219
Регистриран: 16 ное 2018, 08:21
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Трансмисия

Мнение от ADDimitrov » 05 юли 2022, 11:02

Аз съм пред същата дилема за колата на жената! Стироен Ц3 бензин, най- вероятно разбит синхронизатор на втора. Взех да чета по форомите и се учудих колко срещан проблем е това в кутиите на Пежо Ситроен. Това означава, че шанса да взема кутия от морга и тя да е ОК, е минимален, да не кажа нищожен! Та май ще се търси читав майстор във Варна, който разбира тия смотани френски кутии! Та и моя съвет е по добре ремонт отколкото морга!

imitev
потребител
потребител
Мнения: 144
Регистриран: 07 окт 2016, 21:52
Модел на автомобила: Ford Mondeo Estate mk4 2010 2.0 HE Duratec 145 hp + LPG
Местоположение: Ruse
Status: Извън линия

Re: Трансмисия

Мнение от imitev » 05 юли 2022, 18:57

Аз съм го правил 2 пъти на различни коли. Вие като искате - ремонтирайте.

Потребителски аватар
ivchotr
потребител
потребител
Мнения: 836
Регистриран: 31 окт 2015, 13:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Трансмисия

Мнение от ivchotr » 06 юли 2022, 21:52

Сменял съм кутията на предишната ми кола. Беше от модел, който е с няколко коня по-ниска мощност и колата стана малко по-мудна. Ама се съгласих на този вариант, защото ми я предложиха приятели, които гарантираха, че кутията е проверена от тях и е в изправност. Действително беше така. Няколко години я карах с "новата" кутия и така и я подарих. Все още е с нея. Но кутия от морга е малко на късмет. Даже много на късмет. Има вариант кутията да е безпроблемна, ако колата е претърпяла инцидент на малък пробег и кутията е оцеляла без щети. Обаче в общия кюп едва ли някой помни такива подробности. В този случай остава вариантът с намиране на кутия с такова потекло от човек, който си продава тоталката на части. Не е невъзможно.
Знам всички вицове за Форд :D

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 60 госта