1.6 ecoboost 150hp Спукан блок

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
Ради-1
потребител
потребител
Мнения: 823
Регистриран: 20 юни 2013, 18:06
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 '00 lpg
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: 1.6 ecoboost 150hp Спукан блок

Мнение от Ради-1 » 16 авг 2022, 20:14

Мегапартс - ако нямат двигател, поне ще вземеш някой лев за колата

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: 1.6 ecoboost 150hp Спукан блок

Мнение от F Focus » 16 авг 2022, 21:02

Ти пък сега мегапартс-зорлем ще платят 1000лв., докато на части ще се вземе в пъти повече, но ще иска време и поне оградено място, където да престоява колата.
По принцип не съм оптимист, но дано авторът открие читав блок, за което ще се иска търпение и време.
Много автомати-слаби резултати!

freeway
потребител
потребител
Мнения: 536
Регистриран: 26 дек 2016, 23:08
Местоположение: sofia
Status: Извън линия

Re: 1.6 ecoboost 150hp Спукан блок

Мнение от freeway » 16 авг 2022, 21:40

aspasia написа:
16 авг 2022, 15:37
Малееее казват че Българина бил беден ама като гледам какви пари се хвърлят за таралясници си мисля че народа тотално е оглупял. Ако давам 10К за кола втора ръка по добре нова от магазина пък ако ще и да е Дачия.
И аз това се чудя.Ние като купувачи ли сме толкова наивни, или джамбазите са някакви велики търговци.Изглежда модата на новия внос няма да мине скоро, бих казал никога.
Иначе по темата-спукан блок не се прикрива лесно с добавки, това не е радиатор.Просто трябва да знаеш какво да гледаш и как да тестваш колата.

Ради-1
потребител
потребител
Мнения: 823
Регистриран: 20 юни 2013, 18:06
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 '00 lpg
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: RE: Re: 1.6 ecoboost 150hp Спукан блок

Мнение от Ради-1 » 16 авг 2022, 22:10


freeway написа: Иначе по темата-спукан блок не се прикрива лесно с добавки, това не е радиатор.Просто трябва да знаеш какво да гледаш и как да тестваш колата.
Кажи какво

imitev
потребител
потребител
Мнения: 144
Регистриран: 07 окт 2016, 21:52
Модел на автомобила: Ford Mondeo Estate mk4 2010 2.0 HE Duratec 145 hp + LPG
Местоположение: Ruse
Status: Извън линия

Re: 1.6 ecoboost 150hp Спукан блок

Мнение от imitev » 16 авг 2022, 22:49

Не се стягай - винаги могат да те прекарат... Обикновено сам се навиваш и не виждаш признаците за прекарване...

K_O_B_R_A_T_A
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 15 авг 2022, 12:11
Модел на автомобила: Ford Cmax
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: 1.6 ecoboost 150hp Спукан блок

Мнение от K_O_B_R_A_T_A » 17 авг 2022, 09:16

АА.... Дълеч съм от мисълта ,че ще се засегна някой ако се присмее....

Попринцип за колата която отидох да я купувам беше проучен и мотор и всичко за модела но просто тази беше по лъскава ,както казват жените и беше сега излязла от завода за тези 70к ,а и не беше за мен а за жената така ,че избора изобщо не беше в мен....

Относно стареенето наясно съм доста с процеса имам реставрирана кола 2000г и под реставрирана имам на предвид всичко разглобено и вложено над 30к лв и то ей така от ентусизъм и мерак.... Всичко е до ресурс който като изключим мотора ,който явно е под 100к другото ме съмнява и то да е със същия въпреки времето.

А за това колко съм технически грамотен хардуерен инженер съм, а от 16 годишен подгатвяме в сервиз на приятели рали автомобили така ,че съм наясно в темата ,проблема е че с този марка и модел имам опит само с 1 генерация където бирата беше съвсем друга....Та нито съм чел нито съм бил в досег с марката и модела.... Така да го кажем имам 5 автомобила и все от други марки :lol:

П.п Честно да кажа не съм разочерован а направо потресен от марката да се допускат такива недоразумения и недомислици и после да не се дава адекватни решения на клиентите а да се цакат колкото може.... Такива съм срещал само при добрия стар мразен ролвър и доста модели бмв :lol:
Според мен адекватно решение щеше да е *fe* да продава нови блокове влагани след рекола на по нормални цени а не да продава свалените боклуци от рекола на цените на нов автомоблил....;


А идеята на темата е ако някой знае на JQDA, JQDB блоковете дали са съвместими с други модели и дали пък на други модели мотори инсталацията е същата с една дума кой вариант за трансплантация ще е най удачен....


За прекриването с добавка и аз не съм вярвал но е факт... Знам как се гледа и какво се тества но нито надуваше нито изкарваше газове нито бише мътен антифриза.... А жената бързаше инече е ясно че с газ анализатор или активатор можеше да се види проблема та дори това и на загрял мотор.... Но това е минало вече.....

С удоволствие бих я раколачил mechanic-smile или да и сложа 1.9 TDI еко катастрофа и ще надживее светът *dead* но и за 2 те нямам време а и за 2 те ще трябва още 1 гараж под наем който ще струва колкото цялата кола за този период....Мотор в мегапартс няма а цената която дадоха за цялата с 300 зора е 3к :lol:

Потребителски аватар
ivchotr
потребител
потребител
Мнения: 822
Регистриран: 31 окт 2015, 13:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: 1.6 ecoboost 150hp Спукан блок

Мнение от ivchotr » 17 авг 2022, 13:12

Що не звъннеш на 089осем48пет76осем - Делчо и да го питаш дали не могат да му набият на този спукан блок здрави втулки след разстъргване на цилиндрите. Дори да се наложи да ползваш след това бутала с по-малък диаметър, пак е оферта.
Знам всички вицове за Форд :D

K_O_B_R_A_T_A
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 15 авг 2022, 12:11
Модел на автомобила: Ford Cmax
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: 1.6 ecoboost 150hp Спукан блок

Мнение от K_O_B_R_A_T_A » 17 авг 2022, 17:48

Той беше единствения занимаващ се с двигатели+- който каза че може да се заеме да го прави но и той каза че би било голяма глупост и не би дал никаква гаранция и не си заслужава тая интервенция понеже материалите са от претопени задни чистачки на опел корса....

Потребителски аватар
ivchotr
потребител
потребител
Мнения: 822
Регистриран: 31 окт 2015, 13:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: 1.6 ecoboost 150hp Спукан блок

Мнение от ivchotr » 17 авг 2022, 23:36

:D
Моята идея беше да се вземат бутала с някой по-малък размер, който да отговаря на втулка от нормален материал и настоящите цилиндри на спукания блок да се разстържат до размер, в който новите втулки да се набият качествено. За да докараш сходна мощност може да се заиграеш с размера на горивната камера. И да остане малко по-спъната колата, поне няма да ѝ се пукат цилиндрите.

Ама щом Делчо казва, че не става номерът, значи може да му се вярва.

П.П.
Ако се обработи с никасил, дали пък няма да му се скрият цепките на прецакания цилиндър?!?
Знам всички вицове за Форд :D

imitev
потребител
потребител
Мнения: 144
Регистриран: 07 окт 2016, 21:52
Модел на автомобила: Ford Mondeo Estate mk4 2010 2.0 HE Duratec 145 hp + LPG
Местоположение: Ruse
Status: Извън линия

Re: 1.6 ecoboost 150hp Спукан блок

Мнение от imitev » 18 авг 2022, 00:55

Това няма да стане, както си го представяш никога...

Ето филмче за 1.6 екобуст на руски от печени мотористи (надявам се че се справяте донякъде с руския).

https://www.youtube.com/watch?v=36n82lyexcY&t=848s

Във филмчето има и парт номера на шортблок-а.

Трябва Darton, но там целта е да има мощност, а колко км ще изкара всичкото това събраното - никой не дава гаранция... След като разстъргваш и без това тънкия блок, за да се вкарат ризите на дартъна - не съм убеден, че ще изкара много...

Ей го на - пичагите конвертират дърти блокове към дартън - 4000 паунда с обработката и ризите с блок на мераклията.

https://sbdmotorsport.co.uk/product/eng ... onversion/

Откъдето и да го погледнеш е най-добре да намериш шортблок, да сглобите и да караш.

Потърсете в Англия има много фордове на части, а там не се занимават да ги поправят. Само го намете от работеща кола - ако не работи ще е много вероятно да е друго дърво. Транспортът до тук не е много сложен.

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: 1.6 ecoboost 150hp Спукан блок

Мнение от aspasia » 18 авг 2022, 08:36

Само че към този блок трябва да си вземеш нови бутала със сегменти вилките и биелни лагери това ще дойде към 10 а може повече от 10к дали е рентабилно. Като гледам на пазара какви боклуци за какви цени се продават вече почвам да се замислям дали на моят стар фокус да не купя 4 врати и да го дам на бояджия защото по шеввоте от долу са почнали да ръждясват.
Последна промяна от aspasia на 18 авг 2022, 14:29, променено общо 1 път.

K_O_B_R_A_T_A
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 15 авг 2022, 12:11
Модел на автомобила: Ford Cmax
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: 1.6 ecoboost 150hp Спукан блок

Мнение от K_O_B_R_A_T_A » 18 авг 2022, 09:17

Нито е случайност ,че е спукан блока преди това нито пък е случайност че на 3 места... Има си сервизен бюлетин в който е написано точно и ясно че блока се пука,вкарва в цилиндрите антифриз,прегрява и изхвърля маслото и се самозапалва....Не знам как подяволите но дори има 1 смъртен случей и са осъдили форд....Та след това извикват колите и всички собственици с симптоми на загуба на антифриз се заменя двигателя с нов който няма заготовката с цепката между 2 та цилиндера и за всеки случей понеже си познават творенията слагат и нова инсталазия и сензор в казанчето и ъпдейтват компа за да си вържат гащете ,че са ти казали че нямаш антифриз..... И това става на въпрос за 1,6 и 1,0 екобууст

Не мога да си обясня как и къде е станал мотор и кола на годината и са продавани толкова много докато ги няма никъде---- :roll: Претопиха ги всичките за под 10г ли :shock:

Случейте в който да дам още 10к отпадат ама от всякъде.... Да набия още такава сума колкото струва 2 ръка без проблем на кола със видимо нищожен ресурс е меко казано идиотски... До сега 10 и набих още 3 но въпроса е да знаеш кога да спреш.....

Както казах интересува ме нещо което ще е финансово оправдано за това питам за съвместими блокове или за някой ако знае морга специализирана в марката или нещо подобно.....

Ризите са единствен вариант за поправяне на този но въпроса е пукнатината да не е от горен до долен край на блока и да.... наистина проблема не е само калпавия материал а и това ,че е са прекалено тънки стените.... А вариант с друг диаметър на буталото е лоша идея по начало му освен ако не се кара с Мега.... всичко друго е ежедневни тестове,донастройки и няколко основни ремонта в бъдеще докато се подкара :D сърбал съм го това....

За англия е доста добра идея но не ми изпада за сега нищо.... Проверих и Австрия, Германия и Швейцария и всичко е затворило като в ковид....Тия хора лятото не ги търси...Баси комунизма.... notworking

Потребителски аватар
MamaMy
потребител
потребител
Мнения: 88
Регистриран: 18 мар 2021, 22:05
Модел на автомобила: Galaxy 1,9 TDI 2003г
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: 1.6 ecoboost 150hp Спукан блок

Мнение от MamaMy » 18 авг 2022, 23:01

Щом дори руснаците са отказали да ги поколхозничат по нашему побългарят, значи от тези блокове не очаквай нищо добро. За мен даунгрейт към по-стар модел двигател дори със съответната подмяна на инсталация и компютър си заслужава много повече.
До скоро (10 години ми беше съсед) виждах всекидневно един Ескорт с 1,6 карбуратор такси. Присадката на този мотор я направиха направо в някаква автоморга. Направиха я за 3-4 дена. Седмица след това му монтираха газова уредба от най-евтините възможни и го скъсаха от каране. Във всеки случай си изби парите поне десетократно. smileys-car
По-добре млад, здрав, красив и богат отколкото стар, беден, болен и грозен :wink:

imitev
потребител
потребител
Мнения: 144
Регистриран: 07 окт 2016, 21:52
Модел на автомобила: Ford Mondeo Estate mk4 2010 2.0 HE Duratec 145 hp + LPG
Местоположение: Ruse
Status: Извън линия

Re: 1.6 ecoboost 150hp Спукан блок

Мнение от imitev » 19 авг 2022, 00:35

Във фокус 3 има 100 компютъра, които са закачени на 2 шини да си беседват. Както писах по-горе няма да стане да се закачи Powertrain Control Module (PCM) т.нар компютър на двигателя от предно поколение и да се разберат всичките компютри какво ще правят.

Всички такива присаждания са в сферата на научната фантастика и могат да станат само на дивана. На практика няма кой да се хване да се занимава с това, без цената да излезе колкото шортблок комплект с бутала и вал.

Скоро си правих главата на мондеото и само частите бяха 1300 лв. - 8 изп. клапана, гарнитурки, марнитурки, ангренаж комплект (2 вериги, зъбни колела, обтегачи, успокоители и т.н.).

Щом целта е да излезе евтино - търси се работещ в каквото и да е състояние двигател и правиш колата да се движи. Ако моторът е добър - караш, ако не - продаваш на следващия измамен, докато не се е разпаднала.

Реално ако решиш да правиш нещата както трябва и сменяш компоненти покрай буталната група сметката бързо ще набъбне до 3-4 хил. лв. докато се огледаш...

Моят съвет е да си поръчаш от мотопфое нов шортблок, без значение колко пари ще излезе. Ако трябва смени представителството/града, в което питаш. Това е начина да подкараш колата с гаранция, всичко останало е бошлаф.

K_O_B_R_A_T_A
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 15 авг 2022, 12:11
Модел на автомобила: Ford Cmax
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: 1.6 ecoboost 150hp Спукан блок

Мнение от K_O_B_R_A_T_A » 19 авг 2022, 11:08

Попринцип си прав за всичко казано и е така но за блок искат 10к+ и от там на татъка всичко се обизмисля инече 2-3к за пълен ребилд са си нормални даже малко пари ако се прави мераклийската.... До тук е обслужен основно от до ....Но тук да кажем че като е на под 100к не мисля,че ще се налагат основни и биелни ако е работил както трябва дори циментацията трябва да не е мръднала но всичко това е второстепенно.... Основния проблем е намирането на блок.... Всичко друго ще е лесна работа *unknw* Ако беше читав мотора с кеф бих му сменил клапаните бих го пипнал тук там и с един ремап и газова бих си изкарал спокойно едни 200 коня и газчица на 30/70 но за сега е далеч от тези идей.... notworking

imitev
потребител
потребител
Мнения: 144
Регистриран: 07 окт 2016, 21:52
Модел на автомобила: Ford Mondeo Estate mk4 2010 2.0 HE Duratec 145 hp + LPG
Местоположение: Ruse
Status: Извън линия

Re: 1.6 ecoboost 150hp Спукан блок

Мнение от imitev » 19 авг 2022, 19:58

Колега тоя мотор с умрелите си 150 коня едва се справя като конструкция, ти за 200+ на газ мечтаеш...

Ако търсиш икономичен вариант - само работещ/палещ мотор втора ръка и местите без да пипате. Отвориш ли - цифрата ще се завърти главозамайващо, особено ако не си го правиш сам.

Това дето ще намериш читав блок и после ще му прехвърляш карантиите от твоя на другия - супер джамбазка работа и може спокойно да го забравиш за каране после.

Всички части от твоя двигател са вече износени - не се определя на око, а се мери с инструменти. Това не е жигула да може да работи както дойде.

Но всеки сам си знае де...

Потребителски аватар
ivchotr
потребител
потребител
Мнения: 822
Регистриран: 31 окт 2015, 13:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: 1.6 ecoboost 150hp Спукан блок

Мнение от ivchotr » 19 авг 2022, 21:26

За 100 000 км буталата като нищо са започнали да стават елипсовидни. На око не си личи, но с инструмент се вижда. Аз затова предложих нови ризи и бутала.
Знам всички вицове за Форд :D

imitev
потребител
потребител
Мнения: 144
Регистриран: 07 окт 2016, 21:52
Модел на автомобила: Ford Mondeo Estate mk4 2010 2.0 HE Duratec 145 hp + LPG
Местоположение: Ruse
Status: Извън линия

Re: 1.6 ecoboost 150hp Спукан блок

Мнение от imitev » 20 авг 2022, 00:39

Не може да се слагат ризи на екобуст.

А буталата са си елипсовидни по принцип.

freeway
потребител
потребител
Мнения: 536
Регистриран: 26 дек 2016, 23:08
Местоположение: sofia
Status: Извън линия

Re: 1.6 ecoboost 150hp Спукан блок

Мнение от freeway » 20 авг 2022, 21:21

Това са автомобили с малък ресурс и от рода "караш и хвърляш".Ако нещо се случи по време на гаранция добре. За съжаление трябва да признаем,че Форд са водещи в тази технология.... :)

K_O_B_R_A_T_A
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 15 авг 2022, 12:11
Модел на автомобила: Ford Cmax
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: 1.6 ecoboost 150hp Спукан блок

Мнение от K_O_B_R_A_T_A » 22 авг 2022, 09:03

imitev написа:
19 авг 2022, 19:58
Колега тоя мотор с умрелите си 150 коня едва се справя като конструкция, ти за 200+ на газ мечтаеш...

Ако търсиш икономичен вариант - само работещ/палещ мотор втора ръка и местите без да пипате. Отвориш ли - цифрата ще се завърти главозамайващо, особено ако не си го правиш сам.

Това дето ще намериш читав блок и после ще му прехвърляш карантиите от твоя на другия - супер джамбазка работа и може спокойно да го забравиш за каране после.

Всички части от твоя двигател са вече износени - не се определя на око, а се мери с инструменти. Това не е жигула да може да работи както дойде.

Но всеки сам си знае де...

Колега 1.6 150 коня е същия както и този 1,6 182 както и за американския пазар 196 само софтоера е различен... Така че мотора че е умрял е едно но това е съвсем друго и както казах това бих го направил не е самолетна технология... Просто не си заслужава на този модел....

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 56 госта