Проблем в кормилно управление - Мондео МК 3, 2.0 тдци 130 кс

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
Tezz
потребител
потребител
Мнения: 91
Регистриран: 24 май 2009, 15:46
Модел на автомобила: Форд Момдео ,комби МК3,.2.0тдци(130кс.)Форд Ескорт комби, 1.8тд(90кс.) 1999г.Форд Ескорт комби,1.8Д,(58коня+2магарета)1991г.
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Проблем в кормилно управление - Мондео МК 3, 2.0 тдци 130 кс

Мнение от Tezz » 13 мар 2024, 00:07

Здравейте,
Не открих подобен казус с търсачката, затова се налага да попитам. Нуждая се от помощ, как правилно да диагностицирам/отремонтирам, проблема с даденият автомобил, или ме насочете към читав майстор/сервиз, които да извърши процедурата. Проблема се състои в това, че от известно време при въртене на волана, се чува виене, и волана стана една идея по-тежък. А, от 2-3 дни започнах и да доливам хидравлична течност, около 20-30 мл на ден. Сутрин, след като автомобила е нощувал без да се кара, на земята( под мястото където се намира резервоарчето за масло) се вижда голямо петно, и цялото казанче е омазано в масло. Хидравличната(или серво?) помпа, е леко омазнена, но под нея няма видимо да е капало масло. Рейката, е съвсем суха и няма никакви видими следи от омазняване. Прави ми впечатление, че хидравличната течност е доста мътна, въпреки неколкократното доливане на нова такава... Благодаря предварително!

Потребителски аватар
ivchotr
потребител
потребител
Мнения: 840
Регистриран: 31 окт 2015, 13:40
Местоположение: София
Status: На линия

Re: Проблем в кормилно управление - Мондео МК 3, 2.0 тдци 130 кс

Мнение от ivchotr » 13 мар 2024, 10:18

Огледай маркуча от казанчето към помпата, защото може да се е сцепил и от там да изтича течността. Помпата вие, когато не ѝ достига течност. Е, може да вие и от друг проблем в нея, но на първо време се увери дали проблемът не е в маркуча. И евентуално в казанчето, де.
Знам всички вицове за Форд :D

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 125 госта