Национален събор

... но може да са полезни
Отговори
Потребителски аватар
elinor
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 10 окт 2007, 23:00
Модел на автомобила: Ford Focus Mk2 1.6 tdci 109 Hp
Местоположение: stara zagora
Status: Извън линия

Национален събор

Мнение от elinor » 13 май 2008, 00:42

Уважаеми Фенове на марката ФОРД,
Не мога да се въздържа, да не изкажа мнението си, относно абсурдната ситуация относно желанието на всчки
да се съберем заедно! Моите уважения към форума, но трябва да се съобразите с някои дадености. Автомобилен
Клуб ФОРД България е учреден преди вас. Неговият замисъл е обединение на тъговци и сервизи занимаващи се
с марката ФОРД, като хора с общ предмет на дейност прерастноло и в хоби. В клуба има направление "РЕТРО" и направление "СПОРТ". Председател наистина е Г-н. Христо Стоилов, който е и собствинник на писта "ДРАКОН". Мисля, че намеците за ко-
мерсиален подход за този събор са смехотворни. В неделя не беше поискан от никого нито ЛЕВ. Силата на интернет улеснява
контакта, изгражда общност , но контакта очи в очи изгражда отношения и приятелства. Истинския Форд фен не бива да
бъде маниполиран и ограничавн. МОЕТО МНЕНИЕ: КАТО ИМА ДВА СЪБОРА, МОГАТ ДА СЕ ПОСЕТЯТ И ДВАТА.
Поздрави към всички фенове.

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Национален събор

Мнение от mrdds » 13 май 2008, 09:15

elinor написа: В неделя не беше поискан от никого нито ЛЕВ. .
На мен и хората в колата ми бяха поискани не по лев,а по 2лв на калпак...
Не,че сме обедняли с тези пари,но поне не е хубаво да се лъже публично.
Не се оплаквам,че съм платил входна такса,просто опровергавам твърдението на elinor.

Никой нее манипулиран и ограничаван.В интернет пространството се изписаха колкото щеш теми за събора-в тунинг форума,сиера форума и още няколко форума.Всеки,който посещава този форум чете и други форуми.Като гледам никой нее писал "Аз не знаех,че ще има такова събиране,и ако знаех,щях да даойда"

Стига вече сте упреквали Клуб форд и форума като причината за малкото коли на пистата.Просто хората,притежаващи форд не са хора с бензин в кръвта(или то поне 90%),които биха похарчили ХХлв за бензин,да хвърлят един чифт гуми за 30мин и да натоварят и без това старите си автомобили до краен предел.

В неделя на тръгване видях един съсед който си чистеше ескортчето и му казах,айде да ходим.Момчето каза...ами ...не ми се дават 2лв за глупости,а и с този бензин на 2,30лв само за излишни разходки съм.

И стига сте пускали еднакви теми ,всеки квото каже за калояново в нова тема го пише. :evil:
elinor написа: МОЕТО МНЕНИЕ: КАТО ИМА ДВА СЪБОРА, МОГАТ ДА СЕ ПОСЕТЯТ И ДВАТА.
къде видя,че има два събора?? :shock: :shock:
Последна промяна от mrdds на 14 май 2008, 10:42, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
deshi
потребител
потребител
Мнения: 369
Регистриран: 13 сеп 2007, 12:31
Модел на автомобила: Capri 2300 turbo
Puma 1.7
Status: Извън линия

Re: Национален събор

Мнение от deshi » 13 май 2008, 17:32

Mrrds , ти каза че входа за всеки е бил 2 лв. Не се ли сещаш че едно такова събиране изисква присъствието на линейка и съдии най-малкото.На тези хора се заплаща. Ако мислиш че собственика на пистата си ги е прибрал в джоба не си прав. Това че на теб не ти харесва не означава че трябва да оплюваш събитието. Темите в този форум бяха многократно изтрити.Лично аз пуснах няколко пъти тема за събитието, която беше изтрита минути по късно.Темите по късно бяха възстановени в кошче ,вечерта преди събора ,естествено ефект нямаше.Няма смисъл да има разцепление щом всички сме фордаджии трябва да направим така че да сме единни и да се събираме навсякаде.И както каза елинор ако има 2 събора , да ходим и на двата.
live and let die

Потребителски аватар
cossy
потребител
потребител
Мнения: 4564
Регистриран: 22 яну 2005, 22:20
Модел на автомобила: Ескорт 1.6 -> 2.0 16V
Status: Извън линия

Re: Национален събор

Мнение от cossy » 13 май 2008, 17:40

deshi, приятелю, темите няма как да се изтрият, а след това да се върнат в кошче. При изтриване се губят безвъзвратно. Ако са ти премествани теми, то е заради дублирането им с друга. mrdds, не казва, че не му е харесало, а че е имало вход, никъде не чух упрек за това, че има вход?! А ти къде видя?! И аз да бях отишъл и после да видя, че било безплатно и аз щях да кажа, че съм платил. И стига вече с тази тема, вместо да се обединяваме, ние се разединяваме, аман!
Изображение

Потребителски аватар
la4o
потребител
потребител
Мнения: 2269
Регистриран: 19 яну 2005, 10:59
Модел на автомобила: Mondeo '07 2.0 TDCi
Местоположение: София, център
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Национален събор

Мнение от la4o » 13 май 2008, 18:14

Уважаема Елинор,

Съгласни сме, че Сдружение "Автомобилен Клуб Форд България" - Пловдив е регистрирано далеч преди регистрацията на нашето сдружение.

Моля да ми обясните причините поради които ние трябва да се съобразяваме и да уточните с какво точно трябва да се съобразяваме.

Както ни разяснихте, това не е комерсиален събор, въпреки това не успяхте да ни убедите, че от никой не е поискан "нито ЛЕВ".

Все пак аз искам да кажа, че няма нищо лошо в комерсиалността на който и да е събор. Напротив. Няма да изпадам в подробности за разговорите ми с г-н Стоилов (винаги по моя инициатива), но в един от тях, след като ми беше казано, че едно такова събитие изисква много сериозно финансиране, аз изказах становище, че финансирането може да дойде от фирми проявяващи жив интерес към рекламно присъствие на подобен род събори. Не само, че можеше да се финансира събора, ами можеха да се заделят средства с които да се финансират и други бъдещи дейности на сдруженията или пистата. С подобно финансиране можеше да се избегне събирането на входна такса от гостите на пистата.

Ще се опитам с едно изречение да обясня защо ограничихме информацията тук.

Организаторите на събитието, очакваха от нас популяризирането му, без да се обърнат към нас с покана за някакъв вид сътрудничество, без дори да попитат дали имаме интерес за такова, без да ни обърнат внимание дори, когато ние проявихме интерес и предложихме помощ при организацията. Можеше най-малко да поискат реклама срещу реклама. Но не. Те поискаха от нас нещо, но не поискаха да дадат нищо.

В една друга тема написах, че всеки защитава интересите си. В случая ние опитахме да защитим нашите.

И понеже десетки пъти вече написахте, че Сдружение "Клуб Форд България" не се е отнесло коректно към Вас, ще ви попитам:

1. Какво направиха организаторите за да покажат корекността си към Сдружение "Клуб Форд България" и готовността да работим заедно?

и

2. Мислите ли, че е постявяне на добро начало, публично изказване при закриването на "събора" на писта Дракон в което г-н Стоилов изрично отбелязва некоректността на "администрацията на Клуб Форд България" и след това изразява надеждата за евентуално бъдешо сътрудничество?

Също така бих искал при следващи коментари тук и изразяване на позиции да уточнявате дали позицията е официална или просто някой си коментира. В крайна сметка ние не можем да знаем кой стои зад ник elinor и дали това, което сте написали Вие е официалната позиция на Сдружение "Автомобилен клуб Форд България" и организаторите на събора на Писта дракон. До колкото разбирам, всичко, което е писано тук е от случайни хора и няма нито един пост от организатор - Мисля, че това още веднъж показва липсата на желание за съвместна работа.

За пореден път предлагам темата да приключи. Колкото повече говорим, толкова повече намалява вероятността някой ден да си стиснем ръцете.

Става така, че хора които до вчера са псували открито мен и Сдружението като цяло, днес ми се обаждат да работим заедно...

...и след това говорим за коректност?

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Национален събор

Мнение от madboy » 13 май 2008, 18:29

la4o написа:...........................
1. Какво направиха организаторите за да покажат корекността си към Сдружение "Клуб Форд България" и готовността да работим заедно?
.................................
Нищо не направиха, освен че създадоха само много лошо впечатление за себе си. А сега се опитват да се омажат още повече, което пък е много странно и неразбираемо....
:!:
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

Потребителски аватар
Set
потребител
потребител
Мнения: 397
Регистриран: 23 сеп 2005, 23:36
Модел на автомобила: Scorpio 2.0 GE '85
Местоположение: Пловдив
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Национален събор

Мнение от Set » 14 май 2008, 00:32

Хора, моля успокойте топката! Така нищо няма да се постигне!
Не знам защо пускането на "рекламна" тема за събора се приема по този начин, при положение, че наскоро имаше тема за събор на кабриолетите, а има и тема за MAX Tuning Show, което е много по комерсиално от което и да е друго събиране.
В крайна сметка всеки гледа от собствената си камбанария. За едни чашата е наполовина пълна, а за други наполовина празна.
Да наистина имаше вход от 2лв които е ясно че са отишли за покриване разходите, но ако бяха привлечени рекламодатели и този вход можеше да отпадне. Само че за да стане това трябва малко повече търпимост и толерантност за да може да се организира добре събитието и да се популяризира за да може да се съберат повече хора, защото никой няма да иска да дава пари за реклама на събитие на което присъстват 50-тина автомобила. Наистина Клуб Форд България си организира "традиционен" събор на Априлци, но там няма условия да се организират състезанията които се проведоха на пистата,освен това капацитета на хижата (хотела) е малко или много ограничен. Така че кой кум, кой сват, кой на булката брат, предлагам да престанем да нагнетяваме обстановката. Двете организаций да седнат да си избистрят вижданията по различните въпроси и да си подадат ръка за едно бъдещо сътрудничество за да се порадваме и ние на едни по атрактивни събори, а не да ходим по съборите на BMW или WV и след това да цъкаме с език.
За това моля и двете страни да се въздържат от язвителни забележки спрямо другата страна, поне на арената на форума, за да не се нажежава ненужно обстановката.

Аз казах!
Хау!
_friends_ :D
Густо майна Филибето, пред тримона п...и фраш...

Таралежа е птица упорита!?!
Не го ли ритнеш, не излита !!!

Не всичко, което има две бузи е лице...

Потребителски аватар
la4o
потребител
потребител
Мнения: 2269
Регистриран: 19 яну 2005, 10:59
Модел на автомобила: Mondeo '07 2.0 TDCi
Местоположение: София, център
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Национален събор

Мнение от la4o » 14 май 2008, 09:16

Set написа: За това моля и двете страни да се въздържат от язвителни забележки спрямо другата страна, поне на арената на форума, за да не се нажежава ненужно обстановката.
Set,
Нали се сещаш, че на която и арена да има казана лоша дума нещата ще стават трудно.

Ти поне си свидетел кой, какво, защо и как.

Поздрави,
la4o

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: Национален събор

Мнение от nikolovvd » 14 май 2008, 09:51

1. Безплатен обяд няма и ако някой се оплаква то той не е прав.
2. Още при първото появяване на темата за срещата на писта "Дракон" обърнах внимание, че 10.05 и 17.05 са работни дни, но никой не предприе мерки за корекция на датата. Явно някой е решил да прави нещо само за ограничен кръг хора - от Пловдив и близките в радиус 100-150 км. населени места.
В този случай никой няма право да се сърди, че нямало много присъстващи, защото не съм (а и не само аз) толкова луд, че да си рискувам работата, за да присъстват на 2-3 часово мероприятие на 500 км.
3. При организирането на мероприятие от такъв мащаб (национален) би трябвало организаторите да се съобразят с максимален брой хора, както се прави при организирането на срещата в Априлци. Ако се прави от регионална структора, то тогава другите се канят гости.
4. В момент, в който хората се обединяват, ние се цепим по типично български манталитет.
и последно
5. Мисля, че обсъждането на въпросната сбирка не трябва да става тук в тази тема.

Отговори

Върни се в “Архив - теми, които не са актуални”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта