Фокус пукане при потегляне и неравности

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
Потребителски аватар
iv4oto76
потребител
потребител
Мнения: 143
Регистриран: 29 юни 2007, 00:46
Модел на автомобила: Focus 1.6 16V SW 100 hp
Местоположение: Pleven
Status: Извън линия

Фокус пукане при потегляне и неравности

Мнение от iv4oto76 » 14 авг 2008, 00:35

Колата е Форд Фокус 1.6 1999г. комби
При потегляне и при неравности когато се движа с малка скорост от пред в дясно се чува пукане. Установих че пукането е по силно когато съм натиснал спирачките и след това тръгвам от място( явно усилието е по голямо трябва да освободи диска и да прибере накладките ). При потегляне назад няма пукане ако се старая много плавно да пускам съединителя и да потеглям с повече газ пукането е много слабо Първо ми казаха че са биалетки и ги смених, после смених и шарнирни болтове от същите съмнение смених комплект съединител, предните спирачни дискове и накладки са нови също и нищо пущината пак пука като потеглям. Държа да отбележа че това пукане не е щракне на каре. Ако потегля с много газ не се чува нищо. Прегледах и предните кормилните накрайници – маншоните са здрави даже ги пръсках с WD – 40. Майстора тества и амортисьорите и според него не са и те. Моля ви дайте съвет от какво може да те това пукане :-/:

Любо
Администратор
Администратор
Мнения: 2510
Регистриран: 01 ное 2005, 13:48
Модел на автомобила: Мондео 2,0i; 107kW, 2006г.
Ford Ka 1,3 DuraTec 51kW 2003г.
Местоположение: София - Надежда 1
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Фокус пукане при потегляне и неравности

Мнение от Любо » 14 авг 2008, 10:16

А провери ли тампончетата на хоризонталната стабилизираща щанга?
Щом не са биалетки остава вероятност 0,9 да се те.

И един съвет - смени и двете, защоно са на кофти място за смяна.
Втори съвет - вземи си ги от МП. Защо? - Защото аз съм си ги взимал за мондиото от там за нещо от сорта на 4-6лв,
а в останалите магазини са на същите пари.

Потребителски аватар
jvspasov
потребител
потребител
Мнения: 237
Регистриран: 12 юни 2008, 19:29
Модел на автомобила: Renault Clio Sport 2.0 16V 00 г.
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Фокус пукане при потегляне и неравности

Мнение от jvspasov » 14 авг 2008, 10:29

Здравей, при мен също го има това потропване при тръгване и неравности. При смяната на ремъците забелязах че са ми напукани тампоните на носачите, а и при мен майстора след щателна проверка каза че няма нищо за смяна като биалетки, шарнири, накрайници не проверихме за тампоните на стабилизиращата щанга но след като сменя носачите и тези тампони ще разбера дали това е била причината..Очаквам ако откриеш причината да пишеш както и аз ако я открия ще пиша..
Дигитален широкоформатен печат, рязане по контур на винил, рекламни материали, сувенири и други свързани с рекламата!

Потребителски аватар
iv4oto76
потребител
потребител
Мнения: 143
Регистриран: 29 юни 2007, 00:46
Модел на автомобила: Focus 1.6 16V SW 100 hp
Местоположение: Pleven
Status: Извън линия

Re: Фокус пукане при потегляне и неравности

Мнение от iv4oto76 » 14 авг 2008, 15:31

Любо написа:А провери ли тампончетата на хоризонталната стабилизираща щанга?
Щом не са биалетки остава вероятност 0,9 да се те.

И един съвет - смени и двете, защоно са на кофти място за смяна.
Втори съвет - вземи си ги от МП. Защо? - Защото аз съм си ги взимал за мондиото от там за нещо от сорта на 4-6лв,
а в останалите магазини са на същите пари.
Колега това ли имаш впредвид
Код Каталожен № Марка Артикул Цена магазин
1 4547 4547 BIRTH ТАМПОН СТАБ.ЩАНГА 5 лв.
http://www.euro07.bg/catalog/catalog.ph ... ar&id=7748" onclick="window.open(this.href);return false;

колко горе доло ти е излязла смаяната на двата и ако можеш да покажеш къде са намират тези тампони :-/:
Прикачени файлове
69467.jpg

Любо
Администратор
Администратор
Мнения: 2510
Регистриран: 01 ное 2005, 13:48
Модел на автомобила: Мондео 2,0i; 107kW, 2006г.
Ford Ka 1,3 DuraTec 51kW 2003г.
Местоположение: София - Надежда 1
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Фокус пукане при потегляне и неравности

Мнение от Любо » 14 авг 2008, 15:46

На мондеото не изглежда точно по същия начин но изглежда си уцелил тампона.
edit: И при двете картинки тампона е маркиран (да не забравиш, че са два тампоните)
Прикачени файлове
Mondeo MK1 insulator Stabilizer.JPG
Това е за Мондео МК1.
Focus 1999 insulator Stabilizer.JPG
Това е за Факус 1999 г.

Потребителски аватар
iv4oto76
потребител
потребител
Мнения: 143
Регистриран: 29 юни 2007, 00:46
Модел на автомобила: Focus 1.6 16V SW 100 hp
Местоположение: Pleven
Status: Извън линия

Re: Фокус пукане при потегляне и неравности

Мнение от iv4oto76 » 14 авг 2008, 22:02

Мерси колега това е схемата на Фокуса и би трябвало да е това с тънката стрелка само да попитам колко горе долу ти е излязла смаяната на двата ? :D
Прикачени файлове
tampon1.JPG

Любо
Администратор
Администратор
Мнения: 2510
Регистриран: 01 ное 2005, 13:48
Модел на автомобила: Мондео 2,0i; 107kW, 2006г.
Ford Ka 1,3 DuraTec 51kW 2003г.
Местоположение: София - Надежда 1
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Фокус пукане при потегляне и неравности

Мнение от Любо » 15 авг 2008, 10:57

Да това с тънката стрелка е. Смяната не помня колко беше, защото одавна го правих това упражнение... Някъде от порядъка на 20 лв. Неприятното е че за да се сменят трябва да се свалят болтовете на магарето, за да могат да се развият болтчетата на тампоните. За това се утепват около 2 часа време, при сериозен майстор.

Потребителски аватар
iv4oto76
потребител
потребител
Мнения: 143
Регистриран: 29 юни 2007, 00:46
Модел на автомобила: Focus 1.6 16V SW 100 hp
Местоположение: Pleven
Status: Извън линия

Re: Фокус пукане при потегляне и неравности

Мнение от iv4oto76 » 15 авг 2008, 20:50

Днес ходих до Euro07 в Плевен и купих тампони за стабилизиращата щанга на CORTECO за 6.90 лв. парчето и после посетих сервиза на D & N и там смениха тампоните но се оказа че пукането остана и пак качиха колата и се установи че има разхлабени болтове по предното окачване и след натягане вече не пука сега само пищят гуми :P
Доста работи смених преди да се установен че просто трябва да се стегнат няколко болта но не съжалявам поне сега знам че по предницата всичко е ОК. :wink:

Потребителски аватар
Cougar
потребител
потребител
Мнения: 590
Регистриран: 14 яну 2008, 09:34
Модел на автомобила: Ford Probe GT '93 2.5 V6 EB9003AH, Ford Cougar '00 2.0 16V EB9950AH
Местоположение: Габрово
Status: Извън линия

Re: Фокус пукане при потегляне и неравности

Мнение от Cougar » 23 авг 2008, 10:29

Какви болтове ????

Аз рециклирах вътрешно каре, смених биалетки и маншони, мислех и шарнири да сменям, но все още си пука :?
Продавам си колата !

Потребителски аватар
hvg
потребител
потребител
Мнения: 40
Регистриран: 22 яну 2006, 14:12
Модел на автомобила: ФОКУС 2.0i '09 '02,ФИЕСТА 1.25i '00
Местоположение: Ловеч
Status: Извън линия

Re: Фокус пукане при потегляне и неравности

Мнение от hvg » 19 юли 2011, 22:41

iv4oto76 написа:Днес ходих до Euro07 в Плевен и купих тампони за стабилизиращата щанга на CORTECO за 6.90 лв. парчето и после посетих сервиза на D & N и там смениха тампоните но се оказа че пукането остана и пак качиха колата и се установи че има разхлабени болтове по предното окачване и след натягане вече не пука сега само пищят гуми :P
Доста работи смених преди да се установен че просто трябва да се стегнат няколко болта но не съжалявам поне сега знам че по предницата всичко е ОК. :wink:
Здравейте, понеже имах същия проблем и не намерих подобна тема с решение пиша в тази, странно остро пукане при спиране и потегляне ( натиск на купето надолу и нагоре само в движение ), майстора в сервиза така и неможа да открие нищо тъй като всичко по окачването е в топ състояние. Съгласих се да ми сменят тампоните на стабилизиращата щанга тъй като изглеждаше най логично, но уви не помогна, пак старото пукане. От там се почна проверка на всички връзки по окачването и се оказа един от болтовете на селенова втулка на носач, трябваше му само витка и половина да се натегне и нещата се оправиха, лошото е че такъв дефект няма как да се хване с щанга или поклащане на канала. Същия носач съм го свалял преди месец за смяна на шарнир и дефакто вината за главоболието ми си е изцяло моя :shock:. Дано да съм полезен на някой да не прави излишни разходи заради майстори работещи на принципа проба - грешка _friends_

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта