Мондео МК3 не загрява!-Проблема е решен

Отопление, вентилация, климатизация. Ключалки. Друго оборудване и принадлежности.
chano
потребител
потребител
Мнения: 131
Регистриран: 30 авг 2005, 13:01
Модел на автомобила: 1ВИ FORD-SIERA 2РИ-FORD MONDEO MK2 3ТИ-FORD MONDEO MK3. В УПОТРЕБА:FORD PUMA 1.7/FORD CMAX 2.0TDCI
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мондео МК3 не загрява!-Проблема е решен

Мнение от chano » 15 яну 2009, 11:44

chefo_ukr написа:колеги я кажете сега като не ви загрява двигатела на тоя студ вдигнали ви разхода драстично.на мен в ми яде 8.5 иначе 6,8-7,5 градско
колега,моята лапа 15 и е дизел,можеби защото я карам на къси разтояния.
1ВИ FORD-SIERA, 2РИ-FORD MONDEO MK2, 3ТИ-FORD MONDEO MK3. В УПОТРЕБА:FORD PUMA 1.7/FORD CMAX 2.0TDCI

Потребителски аватар
chefo_ukr
потребител
потребител
Мнения: 718
Регистриран: 15 юни 2008, 09:30
Модел на автомобила: ФОРД МОНДЕО 2.0ТДДИ
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Мондео МК3 не загрява!-Проблема е решен

Мнение от chefo_ukr » 15 яну 2009, 18:16

тя и моята е печка същия мотор като твоя.Твойта значи наистина мръзни чак 15.аз иначи също къси разтояния минавам по 10км в едната посоко сутрин и вечер. Е днес се стопли и веднага взе да пада разхода
Изображение

chano
потребител
потребител
Мнения: 131
Регистриран: 30 авг 2005, 13:01
Модел на автомобила: 1ВИ FORD-SIERA 2РИ-FORD MONDEO MK2 3ТИ-FORD MONDEO MK3. В УПОТРЕБА:FORD PUMA 1.7/FORD CMAX 2.0TDCI
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мондео МК3 не загрява!-Проблема е решен

Мнение от chano » 15 яну 2009, 18:58

chefo_ukr написа:тя и моята е печка същия мотор като твоя.Твойта значи наистина мръзни чак 15.аз иначи също къси разтояния минавам по 10км в едната посоко сутрин и вечер. Е днес се стопли и веднага взе да пада разхода
е аз по 4 км.сутрин и вечер в едната посока и през наи големите задръствания на канала,и само тръгни спри и за това сигурно.
1ВИ FORD-SIERA, 2РИ-FORD MONDEO MK2, 3ТИ-FORD MONDEO MK3. В УПОТРЕБА:FORD PUMA 1.7/FORD CMAX 2.0TDCI

Потребителски аватар
vptgp
потребител
потребител
Мнения: 42
Регистриран: 24 окт 2008, 09:56
Модел на автомобила: Ford Mondeo '02 2.0L tddi 115ps
Местоположение: Хасково
Status: Извън линия

Re: Мондео МК3 не загрява!-Проблема е решен

Мнение от vptgp » 22 яну 2009, 02:21

Колеги,ремонта по колата ми приключи,обаче без задоволителен резултат. Първо майстора каза,че температурния датчик дава грешка в компютъра и трябва да се смени-сменихме го.После побазика още нещо и вика готова е.Пробвах я но нямаше резултат. После разглобяваше цялата охладителна система и водната помпа,но там нямаше никакъв проблем.Също каза,че в кутията за охлаждане на маслото няма никаква клапа и че маркуча,който ми стопля радиатора не бива да се запушва.Видяхме се в чудо и отидохме с майстора до някакъв негов познат,който бил баш майстора на пловдивското мото пфое.Там казаха,че точно тия мондеота излизали така от завода и ,че нито едно мондео(като моето) в Пловдив не загрявало повече от моето.За парното имало някави свещи които топлили антифриза допълнително и затова духало топло даже и да не е загряла колата.Смениха едни маркучи там и това е.Като цяло има положителен резултат,но не такъв какъвто очаквах.Е това беше историята.Все още си мисля,че нещо не е наред.Да разбирам ли,че всички такива мондеота загряват колкото моето(80 градуса максимум без пуснато парно,и градско,и извънградско,при 5 градуса външна темп.)? Ако има нещо питайте.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/368242.html" onclick="window.open(this.href);return false;

chano
потребител
потребител
Мнения: 131
Регистриран: 30 авг 2005, 13:01
Модел на автомобила: 1ВИ FORD-SIERA 2РИ-FORD MONDEO MK2 3ТИ-FORD MONDEO MK3. В УПОТРЕБА:FORD PUMA 1.7/FORD CMAX 2.0TDCI
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мондео МК3 не загрява!-Проблема е решен

Мнение от chano » 22 яну 2009, 10:21

vptgp написа:Колеги,ремонта по колата ми приключи,обаче без задоволителен резултат. Първо майстора каза,че температурния датчик дава грешка в компютъра и трябва да се смени-сменихме го.После побазика още нещо и вика готова е.Пробвах я но нямаше резултат. После разглобяваше цялата охладителна система и водната помпа,но там нямаше никакъв проблем.Също каза,че в кутията за охлаждане на маслото няма никаква клапа и че маркуча,който ми стопля радиатора не бива да се запушва.Видяхме се в чудо и отидохме с майстора до някакъв негов познат,който бил баш майстора на пловдивското мото пфое.Там казаха,че точно тия мондеота излизали така от завода и ,че нито едно мондео(като моето) в Пловдив не загрявало повече от моето.За парното имало някави свещи които топлили антифриза допълнително и затова духало топло даже и да не е загряла колата.Смениха едни маркучи там и това е.Като цяло има положителен резултат,но не такъв какъвто очаквах.Е това беше историята.Все още си мисля,че нещо не е наред.Да разбирам ли,че всички такива мондеота загряват колкото моето(80 градуса максимум без пуснато парно,и градско,и извънградско,при 5 градуса външна темп.)? Ако има нещо питайте.
Здравей колега,
мен ме интересува каква е логиката да загрява радиатора преди да е отворил термостата.
1ВИ FORD-SIERA, 2РИ-FORD MONDEO MK2, 3ТИ-FORD MONDEO MK3. В УПОТРЕБА:FORD PUMA 1.7/FORD CMAX 2.0TDCI

Потребителски аватар
vptgp
потребител
потребител
Мнения: 42
Регистриран: 24 окт 2008, 09:56
Модел на автомобила: Ford Mondeo '02 2.0L tddi 115ps
Местоположение: Хасково
Status: Извън линия

Re: Мондео МК3 не загрява!-Проблема е решен

Мнение от vptgp » 24 яну 2009, 12:28

Мисля,че обясних, обаче ще опитам пак.Палиш си ти колата и очакваш антифриза да циркулира само в малкия кръг,докато не достигне 90 градуса,после да отвори термостата и андтифриза да отиде в радиатора.Обаче маслото на колата се охлажда с антифриз.Отдолу от блока на двигателя излиза маркуч с топъл антифриз,охлаждащ маслото(значи излиза от малкия кръг), и влиза по средата на радиатора,под дебелия маркуч на термостата.И макар и да е малък по диаметър маркуч, е достатъчен да ти стопли радиатора.По този начин колата не може да загрее зимата,защото няма малък кръг на охлаждане. А майсторите ми казаха,че това е нормално.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/368242.html" onclick="window.open(this.href);return false;

chano
потребител
потребител
Мнения: 131
Регистриран: 30 авг 2005, 13:01
Модел на автомобила: 1ВИ FORD-SIERA 2РИ-FORD MONDEO MK2 3ТИ-FORD MONDEO MK3. В УПОТРЕБА:FORD PUMA 1.7/FORD CMAX 2.0TDCI
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мондео МК3 не загрява!-Проблема е решен

Мнение от chano » 24 яну 2009, 14:09

vptgp написа:Мисля,че обясних, обаче ще опитам пак.Палиш си ти колата и очакваш антифриза да циркулира само в малкия кръг,докато не достигне 90 градуса,после да отвори термостата и андтифриза да отиде в радиатора.Обаче маслото на колата се охлажда с антифриз.Отдолу от блока на двигателя излиза маркуч с топъл антифриз,охлаждащ маслото(значи излиза от малкия кръг), и влиза по средата на радиатора,под дебелия маркуч на термостата.И макар и да е малък по диаметър маркуч, е достатъчен да ти стопли радиатора.По този начин колата не може да загрее зимата,защото няма малък кръг на охлаждане. А майсторите ми казаха,че това е нормално.
Да,благодаря за изчерпателният отговор,сега ще я погледна да видя какво става там с тези клапи и маркучи.
1ВИ FORD-SIERA, 2РИ-FORD MONDEO MK2, 3ТИ-FORD MONDEO MK3. В УПОТРЕБА:FORD PUMA 1.7/FORD CMAX 2.0TDCI

Потребителски аватар
chefo_ukr
потребител
потребител
Мнения: 718
Регистриран: 15 юни 2008, 09:30
Модел на автомобила: ФОРД МОНДЕО 2.0ТДДИ
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Мондео МК3 не загрява!-Проблема е решен

Мнение от chefo_ukr » 24 яну 2009, 14:27

решението е едно ЗИМАТА С КАРТОН И ОДЯЛО:D Аз някаде бях чел че те нащи двигатели са си такива ниско температурни около 80 градуса ни балъците да му мислим.Зна4и трябва да си решаваме проблема с допълнителното подгряване на антифриза.При мен маи си работи ама има нещо гнило там щото докато загрей колата ми загрява и клемата на акумулатора и после се нормализира,може снякой от тези 3 свещи там да се е случило нещо ама неми се занимава на човек писва няма да и слогувам я,е...х от гъза :D на лято ще я мисля :D
Изображение

Потребителски аватар
vptgp
потребител
потребител
Мнения: 42
Регистриран: 24 окт 2008, 09:56
Модел на автомобила: Ford Mondeo '02 2.0L tddi 115ps
Местоположение: Хасково
Status: Извън линия

Re: Мондео МК3 не загрява!-Проблема е решен

Мнение от vptgp » 25 яну 2009, 17:33

Колеги намерих доста интересни теми в един английски форум. И като се зачетох разбрах,че тези мондеота имат два термостата-един главен и един малък- за охлаждането на маслото.Пускам линк към темата http://www.fordmondeo.org/forum/showtop ... id/794731/ и инструкции каде да намерим втория термостат http://www.jackthom.freeserve.co.uk/thermostat.pdf . Лошото е,че човекът,който обяснява има мондео с комън рейл двигател, така че някои чаркалъци може да не са на същото място. Аз още не съм пробвал да търся въпросния термостат.Като имам напредък ще пиша.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/368242.html" onclick="window.open(this.href);return false;

chano
потребител
потребител
Мнения: 131
Регистриран: 30 авг 2005, 13:01
Модел на автомобила: 1ВИ FORD-SIERA 2РИ-FORD MONDEO MK2 3ТИ-FORD MONDEO MK3. В УПОТРЕБА:FORD PUMA 1.7/FORD CMAX 2.0TDCI
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мондео МК3 не загрява!-Проблема е решен

Мнение от chano » 26 яну 2009, 14:00

vptgp написа:Колеги намерих доста интересни теми в един английски форум. И като се зачетох разбрах,че тези мондеота имат два термостата-един главен и един малък- за охлаждането на маслото.Пускам линк към темата http://www.fordmondeo.org/forum/showtop ... id/794731/ и инструкции каде да намерим втория термостат http://www.jackthom.freeserve.co.uk/thermostat.pdf . Лошото е,че човекът,който обяснява има мондео с комън рейл двигател, така че някои чаркалъци може да не са на същото място. Аз още не съм пробвал да търся въпросния термостат.Като имам напредък ще пиша.
Браво колега,значи имало лечение,чакам малко да се затопли и я почвам моята колица да я ремонтирам,междувременно ако намериш термостат и направиш нещо пиши колко пара е и тн.ако искаш и ти остави некоя снимка ако си го правиш сам.:))
1ВИ FORD-SIERA, 2РИ-FORD MONDEO MK2, 3ТИ-FORD MONDEO MK3. В УПОТРЕБА:FORD PUMA 1.7/FORD CMAX 2.0TDCI

chano
потребител
потребител
Мнения: 131
Регистриран: 30 авг 2005, 13:01
Модел на автомобила: 1ВИ FORD-SIERA 2РИ-FORD MONDEO MK2 3ТИ-FORD MONDEO MK3. В УПОТРЕБА:FORD PUMA 1.7/FORD CMAX 2.0TDCI
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мондео МК3 не загрява!-Проблема е решен

Мнение от chano » 26 яну 2009, 14:02

chefo_ukr написа:решението е едно ЗИМАТА С КАРТОН И ОДЯЛО:D Аз някаде бях чел че те нащи двигатели са си такива ниско температурни около 80 градуса ни балъците да му мислим.Зна4и трябва да си решаваме проблема с допълнителното подгряване на антифриза.При мен маи си работи ама има нещо гнило там щото докато загрей колата ми загрява и клемата на акумулатора и после се нормализира,може снякой от тези 3 свещи там да се е случило нещо ама неми се занимава на човек писва няма да и слогувам я,е...х от гъза :D на лято ще я мисля :D
А тези свещи има ли някои идеа как се пускат или сами си тръгват и кога тръгват,защота аз като пусна климата и веднага се включва перката отпред,и просто забрави да загрее колата.
1ВИ FORD-SIERA, 2РИ-FORD MONDEO MK2, 3ТИ-FORD MONDEO MK3. В УПОТРЕБА:FORD PUMA 1.7/FORD CMAX 2.0TDCI

Потребителски аватар
vptgp
потребител
потребител
Мнения: 42
Регистриран: 24 окт 2008, 09:56
Модел на автомобила: Ford Mondeo '02 2.0L tddi 115ps
Местоположение: Хасково
Status: Извън линия

Re: Мондео МК3 не загрява!-Проблема е решен

Мнение от vptgp » 26 яну 2009, 18:37

Колега chano свещите се пускат автоматично когато не ти е загряла колата,а се търси парно. Относно перките,това е нормално,защото се пуска компресора.За да спреш компресора и перките натискаш копчето а/ц два пъти(on и off) и след 30 секунки спират перките и не се пускат отново освен ако не натиснеш AUTO или обдухване на стъклото(защото с пуснат компресор запотеното се маха по-бързо).Скоро ще захващам термостата и ще снимам.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/368242.html" onclick="window.open(this.href);return false;

ivo_63
Потребител
Потребител
Мнения: 1260
Регистриран: 07 авг 2007, 10:35
Модел на автомобила: ford mondeo MK1 1.8 TD ex
ford focus 2 1.6 tdci 2007
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

Re: Мондео МК3 не загрява!-Проблема е решен

Мнение от ivo_63 » 04 фев 2009, 16:11

що така не съм виждал мондита с кори и одеала в Норвегия ?Я намерете по-кадърни майстори.

Потребителски аватар
chefo_ukr
потребител
потребител
Мнения: 718
Регистриран: 15 юни 2008, 09:30
Модел на автомобила: ФОРД МОНДЕО 2.0ТДДИ
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Мондео МК3 не загрява!-Проблема е решен

Мнение от chefo_ukr » 04 фев 2009, 16:20

оп в България сме все пак и повечето майстори като чуят форд и им се обръщат комбалите то не било кола то туй то онуй :D имай в предвит че тука повечето са вкарани от Италия а не от Норвегия
Изображение

ivo_63
Потребител
Потребител
Мнения: 1260
Регистриран: 07 авг 2007, 10:35
Модел на автомобила: ford mondeo MK1 1.8 TD ex
ford focus 2 1.6 tdci 2007
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

Re: Мондео МК3 не загрява!-Проблема е решен

Мнение от ivo_63 » 05 фев 2009, 08:11

имах предвид , че това е доста модерен и стабилен автомобил и няма начин да е заводски пропуск.Проблем при нас не е само Форд - като закараш какъв да е модерен автомобил и се тюхкат - същото важи и за ситроен и пежо и ауди , а за италианки съсвсем не щат да чуят.Интересното е , че най-големите калпазани са във фирмените сервизи.Проблем имаш , но трябва да уцелиш майстор просто.

chano
потребител
потребител
Мнения: 131
Регистриран: 30 авг 2005, 13:01
Модел на автомобила: 1ВИ FORD-SIERA 2РИ-FORD MONDEO MK2 3ТИ-FORD MONDEO MK3. В УПОТРЕБА:FORD PUMA 1.7/FORD CMAX 2.0TDCI
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мондео МК3 не загрява!-Проблема е решен

Мнение от chano » 05 фев 2009, 08:29

chefo_ukr написа:оп в България сме все пак и повечето майстори като чуят форд и им се обръщат комбалите то не било кола то туй то онуй :D имай в предвит че тука повечето са вкарани от Италия а не от Норвегия
Вижте,аз карам само форд,имал съм сиера,мондео мк2,и сега мондео мк3,и от 3-те съм много доволен,а пък това мк3 направо съм влюбен в него,ако някои каже че има кола която да не се чупи щему стисна ръката,особено след 2000 г.А форда си е страшна машинка.
Аиде със здраве.
1ВИ FORD-SIERA, 2РИ-FORD MONDEO MK2, 3ТИ-FORD MONDEO MK3. В УПОТРЕБА:FORD PUMA 1.7/FORD CMAX 2.0TDCI

haho
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 04 фев 2009, 19:34
Модел на автомобила: Mondeo 2.2 TDCI Ghia
Status: Извън линия

Re: Мондео МК3 не загрява!-Проблема е решен

Мнение от haho » 05 фев 2009, 10:19

Здравейте. Аз карам МК3 и за сега нямам такъв проблем с затоплчне/охлаждане. Запалвам колата и след 5-6 мин виче си духа топло. Не съм се заглеждал каква е работната й температура но винаги си забива посредата и не мърда ни нагоре, ни надолу. Лятото успях точно 2 пъти да я накарам да си пусне вентилатора. Но и аз съм с друг двигател. Успех колеги!


Поздрави.

Потребителски аватар
chefo_ukr
потребител
потребител
Мнения: 718
Регистриран: 15 юни 2008, 09:30
Модел на автомобила: ФОРД МОНДЕО 2.0ТДДИ
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Мондео МК3 не загрява!-Проблема е решен

Мнение от chefo_ukr » 05 фев 2009, 17:51

спор няма и на мен немие първия форд не мога да кажа че съм луд фен ама на бой скачам. :D
Изображение

Потребителски аватар
vptgp
потребител
потребител
Мнения: 42
Регистриран: 24 окт 2008, 09:56
Модел на автомобила: Ford Mondeo '02 2.0L tddi 115ps
Местоположение: Хасково
Status: Извън линия

Re: Мондео МК3 не загрява!-Проблема е решен

Мнение от vptgp » 28 фев 2009, 01:51

Така, смених си втория термостат и резултата е налице-след 4-тия километър стрелката е на 90 градуса при 0градуса външна температура. На мен термостата ми струваше 40лв. с 20% отстъпка. В пловдивското мото фое ги има налични(макар и да не знаят за какво им са), иначе може да се наложи поръчване.Утре ще кача снимки как се извършва процедурата и ще кажа номера на продукта.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/368242.html" onclick="window.open(this.href);return false;

chano
потребител
потребител
Мнения: 131
Регистриран: 30 авг 2005, 13:01
Модел на автомобила: 1ВИ FORD-SIERA 2РИ-FORD MONDEO MK2 3ТИ-FORD MONDEO MK3. В УПОТРЕБА:FORD PUMA 1.7/FORD CMAX 2.0TDCI
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мондео МК3 не загрява!-Проблема е решен

Мнение от chano » 28 фев 2009, 11:06

vptgp написа:Така, смених си втория термостат и резултата е налице-след 4-тия километър стрелката е на 90 градуса при 0градуса външна температура. На мен термостата ми струваше 40лв. с 20% отстъпка. В пловдивското мото фое ги има налични(макар и да не знаят за какво им са), иначе може да се наложи поръчване.Утре ще кача снимки как се извършва процедурата и ще кажа номера на продукта.
страшен си,чакаме че моито е цялото в кашони отпред.:)
1ВИ FORD-SIERA, 2РИ-FORD MONDEO MK2, 3ТИ-FORD MONDEO MK3. В УПОТРЕБА:FORD PUMA 1.7/FORD CMAX 2.0TDCI

Отговори

Върни се в “ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КОЕТО ИМА В АВТОМОБИЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 23 госта