ЗАЩИТНА ПЛАСТМАСОВА/ГУМЕНА КОРА ПОД ЧИСТАЧКИТЕ ЗА ФОРД ФОКУС

Екстериор и интериор.
Потребителски аватар
Sandra_ru
потребител
потребител
Мнения: 32
Регистриран: 28 май 2010, 22:16
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDCI, 115 КС, hatchback, 2002 год., 3 врати.
Местоположение: София
Status: Извън линия

ЗАЩИТНА ПЛАСТМАСОВА/ГУМЕНА КОРА ПОД ЧИСТАЧКИТЕ ЗА ФОРД ФОКУС

Мнение от Sandra_ru » 08 юни 2010, 22:49

Здравейте,
Предполагам, че отворих нова тема на правилното място, ако не съм моля да ми извините, и модераторите да я преместат, там където й е мястото :) :D

Незнам дали се разбира от заглавието на темата, за коя кора става въпрос, затова малко пояснение тук:
значи пластмасовата (или е може би гумена) кора, която се намира отгоре над капака на двигателя и предпазва да не влизат разни боклуци вътре.

Два пъти ни се направи теч в купето, видяхме от къде тече и претполагаме, че е от кората, понеже когато сменяхме въдушният филтър я издърпахме малко насила и сега не е уплътнена и не е залепена за стъклото, някои колеги тук ме посъветваха да я направим с болткит, обаче иска ни се да я сменим с нова.

Проблема е, че освен в МП, където само дясната кора струва 86 лв, никъде другаде не можем да намерим.
Ако някой е имал същият проблем или е сменял кората, моля да помогне :), освен от МП, от кой друг магазин може да се купи нова, и ще можем ли сами да я сменим или ще трябва да носим Фоксито на сервиз?

Става въпрос за: Ford Focus 1.8 TDCI, 115 КС, hatchback, 2002 год., 3 врати.

Благодаря на всички и моля да ми извините за дългия пост.

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: ЗАЩИТНА ПЛАСТМАСОВА/ГУМЕНА КОРА ПОД ЧИСТАЧКИТЕ ЗА ФОРД ФОКУС

Мнение от mrdds » 09 юни 2010, 09:29

Още едно недаоразумение на форд откриваме в изпълнението на тази кора върху въздушния филтър на купето.
За съжаление по никакъв начин(нормален без побългаряване)няма как да се изолира водата.Кората има дупки.Всъщшност от вътрешната страна на кората има една ваничка,която отвежда водата настрани за да не тече през филтъра в краката на пасажера.
Проблема идва обаче когато колата е спряна под наклон и вали дъжд.Тогава ваничката не може да изпълни предназначението си.

И при мен няколко пъти си отглеждам рибки в краката на пасажера.Вече има ли изгледи да вали спирам колата на равно място и няма една капка.

Потребителски аватар
Sandra_ru
потребител
потребител
Мнения: 32
Регистриран: 28 май 2010, 22:16
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDCI, 115 КС, hatchback, 2002 год., 3 врати.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: ЗАЩИТНА ПЛАСТМАСОВА/ГУМЕНА КОРА ПОД ЧИСТАЧКИТЕ ЗА ФОРД ФОКУС

Мнение от Sandra_ru » 09 юни 2010, 10:08

mrdds написа:Още едно недаоразумение на форд откриваме в изпълнението на тази кора върху въздушния филтър на купето.
За съжаление по никакъв начин(нормален без побългаряване)няма как да се изолира водата.Кората има дупки.Всъщшност от вътрешната страна на кората има една ваничка,която отвежда водата настрани за да не тече през филтъра в краката на пасажера.
Проблема идва обаче когато колата е спряна под наклон и вали дъжд.Тогава ваничката не може да изпълни предназначението си.

И при мен няколко пъти си отглеждам рибки в краката на пасажера.Вече има ли изгледи да вали спирам колата на равно място и няма една капка.
По принцип мястото, където спирам е равно, не съм спирала под наклон досега :( и пак си тече (като бяха пороите направо за 2 часа събирах 2 литра), добре че намерихме от къде си тече и сложих една найлонова кеса да се събира вътре.

Старата кора е доста изкъртена, честно казано между кората и предното стъкло от дясната страна си има една солидна дупка. :(:

И какво да разбирам, че ако сложим нова кора, отново ще си тече ли? :-/:

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: ЗАЩИТНА ПЛАСТМАСОВА/ГУМЕНА КОРА ПОД ЧИСТАЧКИТЕ ЗА ФОРД ФОКУС

Мнение от mrdds » 09 юни 2010, 11:17

Не знам в какво състояние е твоята за да мога да ти отговоря.Казвам ти само,че моята е здрава,има си гумената лента,кояот контактува със стъклото и пак тече само когато колата е спряна на наклон.

Потребителски аватар
echo69
потребител
потребител
Мнения: 30
Регистриран: 18 авг 2006, 14:13
Модел на автомобила: ford focus 1,6 zetec SE 100k.c.
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Re: ЗАЩИТНА ПЛАСТМАСОВА/ГУМЕНА КОРА ПОД ЧИСТАЧКИТЕ ЗА ФОРД ФОКУС

Мнение от echo69 » 10 юни 2010, 11:17

Аз също съм забелязъл, че влиза малко вода когато колата е под наклон и вали силно. Но ако колата е на равно място и при дъжд пак влиза вода, според мене не е от въпросната пластмасова кора, а трябва да се проверят отворите под нея които отвеждат водата в подкалниците да не са запушени от прах, кал, шума и т.н.
Изображение

Потребителски аватар
Sandra_ru
потребител
потребител
Мнения: 32
Регистриран: 28 май 2010, 22:16
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDCI, 115 КС, hatchback, 2002 год., 3 врати.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: ЗАЩИТНА ПЛАСТМАСОВА/ГУМЕНА КОРА ПОД ЧИСТАЧКИТЕ ЗА ФОРД ФОКУС

Мнение от Sandra_ru » 10 юни 2010, 12:27

echo69 написа:Аз също съм забелязъл, че влиза малко вода когато колата е под наклон и вали силно. Но ако колата е на равно място и при дъжд пак влиза вода, според мене не е от въпросната пластмасова кора, а трябва да се проверят отворите под нея които отвеждат водата в подкалниците да не са запушени от прах, кал, шума и т.н.
Може да звучи глупаво, но не можахме да открием къде се намират тези отвори :roll: :oops:
Канала на кората го видяхме, ок е , но отворите не.... :oops: :cry:

Потребителски аватар
autobg
потребител
потребител
Мнения: 211
Регистриран: 03 авг 2009, 19:45
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDCI 2002 с летни жанки
Местоположение: Софето
Status: Извън линия

Re: ЗАЩИТНА ПЛАСТМАСОВА/ГУМЕНА КОРА ПОД ЧИСТАЧКИТЕ ЗА ФОРД ФОКУС

Мнение от autobg » 10 юни 2010, 12:51

Привет,

Мисля, че във ТИС бях чел нещо по темата за фокуси преди 2002-ра, и как да се разреши проблема с водата в купето --- пробиваха се някакви дупки в кората и.... уж проблемът изчезвал.

Поздрави

Потребителски аватар
echo69
потребител
потребител
Мнения: 30
Регистриран: 18 авг 2006, 14:13
Модел на автомобила: ford focus 1,6 zetec SE 100k.c.
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Re: ЗАЩИТНА ПЛАСТМАСОВА/ГУМЕНА КОРА ПОД ЧИСТАЧКИТЕ ЗА ФОРД ФОКУС

Мнение от echo69 » 11 юни 2010, 10:27

Sandra_ru написа:
echo69 написа:Аз също съм забелязъл, че влиза малко вода когато колата е под наклон и вали силно. Но ако колата е на равно място и при дъжд пак влиза вода, според мене не е от въпросната пластмасова кора, а трябва да се проверят отворите под нея които отвеждат водата в подкалниците да не са запушени от прах, кал, шума и т.н.
Може да звучи глупаво, но не можахме да открием къде се намират тези отвори :roll: :oops:
Канала на кората го видяхме, ок е , но отворите не.... :oops: :cry:
Трябва да се свалят чистачките, заедно с рамената, след това двете пласмасови кори и тогава няма начин да не се видят къде са отворите.
Изображение

Потребителски аватар
Sandra_ru
потребител
потребител
Мнения: 32
Регистриран: 28 май 2010, 22:16
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDCI, 115 КС, hatchback, 2002 год., 3 врати.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: ЗАЩИТНА ПЛАСТМАСОВА/ГУМЕНА КОРА ПОД ЧИСТАЧКИТЕ ЗА ФОРД ФОКУС

Мнение от Sandra_ru » 11 юни 2010, 10:50

echo69 написа:
Sandra_ru написа:
echo69 написа:Аз също съм забелязъл, че влиза малко вода когато колата е под наклон и вали силно. Но ако колата е на равно място и при дъжд пак влиза вода, според мене не е от въпросната пластмасова кора, а трябва да се проверят отворите под нея които отвеждат водата в подкалниците да не са запушени от прах, кал, шума и т.н.
Може да звучи глупаво, но не можахме да открием къде се намират тези отвори :roll: :oops:
Канала на кората го видяхме, ок е , но отворите не.... :oops: :cry:
Трябва да се свалят чистачките, заедно с рамената, след това двете пласмасови кори и тогава няма начин да не се видят къде са отворите.
Мерси, ще пробваме :)

Потребителски аватар
XN3K
потребител
потребител
Мнения: 221
Регистриран: 22 юли 2007, 15:55
Модел на автомобила: Fiesta Trend 1.25 (82 HP), 2017
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: ЗАЩИТНА ПЛАСТМАСОВА/ГУМЕНА КОРА ПОД ЧИСТАЧКИТЕ ЗА ФОРД ФОКУС

Мнение от XN3K » 14 юни 2010, 20:13

Sandra_ru написа:Здравейте,
Проблема е, че освен в МП, където само дясната кора струва 86 лв, никъде другаде не можем да намерим.
Ако някой е имал същият проблем или е сменял кората, моля да помогне :), освен от МП, от кой друг магазин може да се купи нова.
Sandra_ru написа:Старата кора е доста изкъртена, честно казано между кората и предното стъкло от дясната страна си има една солидна дупка. :(:

Тази кора и при мен е на дневен ред. Понеже в момента съм се захванал да си правя колата като нова съм решил да сменя въпросната кора/и. Тази или другата седмица ще си я взема от Мото-Пфое (двете бройки) и мога да ти подаря старата ми ако те устройва и разбира се ако не се счупи нещо при демонтажа. При мен корите са в перфектно състояние и си прилепват добре към стъклото. Само в двата края има малко напръскан филер, защото колата ми в момента е в бояджийно. Мисля, че за няколко минути и малко по-здрави нерви ще може да се изчисти ;)

Ако я искаш - твоя е :)


ПП: Само да спомена, че досега никога не ми е текла вода в купето през тази кора :)
Изображение

Потребителски аватар
Sandra_ru
потребител
потребител
Мнения: 32
Регистриран: 28 май 2010, 22:16
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDCI, 115 КС, hatchback, 2002 год., 3 врати.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: ЗАЩИТНА ПЛАСТМАСОВА/ГУМЕНА КОРА ПОД ЧИСТАЧКИТЕ ЗА ФОРД ФОКУС

Мнение от Sandra_ru » 15 юни 2010, 19:58

XN3K написа:
Sandra_ru написа:Здравейте,
Проблема е, че освен в МП, където само дясната кора струва 86 лв, никъде другаде не можем да намерим.
Ако някой е имал същият проблем или е сменял кората, моля да помогне :), освен от МП, от кой друг магазин може да се купи нова.
Sandra_ru написа:Старата кора е доста изкъртена, честно казано между кората и предното стъкло от дясната страна си има една солидна дупка. :(:

Тази кора и при мен е на дневен ред. Понеже в момента съм се захванал да си правя колата като нова съм решил да сменя въпросната кора/и. Тази или другата седмица ще си я взема от Мото-Пфое (двете бройки) и мога да ти подаря старата ми ако те устройва и разбира се ако не се счупи нещо при демонтажа. При мен корите са в перфектно състояние и си прилепват добре към стъклото. Само в двата края има малко напръскан филер, защото колата ми в момента е в бояджийно. Мисля, че за няколко минути и малко по-здрави нерви ще може да се изчисти ;)

Ако я искаш - твоя е :)


ПП: Само да спомена, че досега никога не ми е текла вода в купето през тази кора :)
Здравей, щом ще изхвърляш кората може да ни я подариш :) ние не можахме да открием нова, от МП ни казаха, че нямат налични и ще трябва да поръчаме, но не знаеха кога ще ги доставят.
Другата седмица ще сме си в София, така че може да се разберем да пием по кафе или бира да се видим, и да се уговорим. Пиши кога ще ти бъде удобно :))

Потребителски аватар
XN3K
потребител
потребител
Мнения: 221
Регистриран: 22 юли 2007, 15:55
Модел на автомобила: Fiesta Trend 1.25 (82 HP), 2017
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: ЗАЩИТНА ПЛАСТМАСОВА/ГУМЕНА КОРА ПОД ЧИСТАЧКИТЕ ЗА ФОРД ФОКУС

Мнение от XN3K » 15 юни 2010, 23:42

Sandra_ru написа: Здравей, щом ще изхвърляш кората може да ни я подариш :) ние не можахме да открием нова, от МП ни казаха, че нямат налични и ще трябва да поръчаме, но не знаеха кога ще ги доставят.
Другата седмица ще сме си в София, така че може да се разберем да пием по кафе или бира да се видим, и да се уговорим. Пиши кога ще ти бъде удобно :))

Ще ти я дам, но щом казваш, че я нямат налична в Мото-Пфое ще трябва да почакаме, докато пристигне моята. Въпреки, че колата ми е в сервиз, не ми се иска да оставам без кора, защото днес се изля егати пороя. Утре ще се обадя в Мото-Пфое да я поръчам. Досега части не са ми се бавили повече от 10 работни дни. Така като го смятам до края на следващата седмица ще е пристигнала. :) Надявам се обаче да не се счупи нещо при демонтажа. Доколкото знам е хваната със щипки, но май са едностранни, тоест, едната част на щипката е част от кората и счупи ли се - няма оправяне.

Иначе с най-голямо удоволствие ще пием по бира някъде :D: Ще се уговорим допълнително на лична ;)
Изображение

Потребителски аватар
Miri4
потребител
потребител
Мнения: 367
Регистриран: 05 май 2009, 20:42
Модел на автомобила: Focus 1.8 TDCI 2002 г. 115 к.с.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: ЗАЩИТНА ПЛАСТМАСОВА/ГУМЕНА КОРА ПОД ЧИСТАЧКИТЕ ЗА ФОРД ФОКУС

Мнение от Miri4 » 18 юни 2010, 18:45

На кората точно над щипките има очертани кръгчета.Приготвяте си рапидки с подходящи размери и черни на цвят.Пробивате съответните дупки и фаски към тях.Намествате добре кората и завивате рапидките в пластмасовите щипки към купето. Може предитова да се сложи прозрачен силикон отвътре на кората и нещата заспиват.Няма течове и показваме на форд че сме по-умни от тях.От тук нататък може да се свалят безброй пъти без да се увреждат.

Потребителски аватар
maxpoint
потребител
потребител
Мнения: 1265
Регистриран: 30 юли 2007, 14:11
Модел на автомобила: Черният лебед и бялата лястовица....
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: ЗАЩИТНА ПЛАСТМАСОВА/ГУМЕНА КОРА ПОД ЧИСТАЧКИТЕ ЗА ФОРД ФОКУС

Мнение от maxpoint » 19 юни 2010, 00:38

Sandra_ru написа:Здравейте,
Предполагам, че отворих нова тема на правилното място............
Ела в неделя на ОМВ...
http://www.clubford.org/forum/viewtopic.php?f=5&t=525" onclick="window.open(this.href);return false;

и ще ти кажа как се оправя кората,че е дълго за обяснение а ме мързи да пиша :roll: не ти трябват рапидки и дупчене има специфично поставяне просто.Имах същия проблем,но одавна е отстранен...а и не се описва с думи ,а с действия >:D<:
Трябва да можеш да псуваш,но не може да псуваш където не трябва /maxpoint/

Потребителски аватар
Sandra_ru
потребител
потребител
Мнения: 32
Регистриран: 28 май 2010, 22:16
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDCI, 115 КС, hatchback, 2002 год., 3 врати.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: ЗАЩИТНА ПЛАСТМАСОВА/ГУМЕНА КОРА ПОД ЧИСТАЧКИТЕ ЗА ФОРД ФОКУС

Мнение от Sandra_ru » 19 юни 2010, 13:37

maxpoint написа:
Sandra_ru написа:Здравейте,
Предполагам, че отворих нова тема на правилното място............
Ела в неделя на ОМВ...
http://www.clubford.org/forum/viewtopic.php?f=5&t=525" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

и ще ти кажа как се оправя кората,че е дълго за обяснение а ме мързи да пиша :roll: не ти трябват рапидки и дупчене има специфично поставяне просто.Имах същия проблем,но одавна е отстранен...а и не се описва с думи ,а с действия >:D<:
:) мерсии, _friends_ обаче в момента не сме си в софия, точно в неделя (утре) се връщаме, доколкото разбрах :wink: срещите са всяка неделя от 18:00, така че следващата неделя бихме могли да се присъедним към феновете :)

Потребителски аватар
XN3K
потребител
потребител
Мнения: 221
Регистриран: 22 юли 2007, 15:55
Модел на автомобила: Fiesta Trend 1.25 (82 HP), 2017
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: ЗАЩИТНА ПЛАСТМАСОВА/ГУМЕНА КОРА ПОД ЧИСТАЧКИТЕ ЗА ФОРД ФОКУС

Мнение от XN3K » 19 юни 2010, 15:37

Аз откога се каня също да дойда на срещите :D

Следващата неделя може и да ми остане време. Ако и колата ми е готова дотогава и ако са ми дошли новите кори, ще взема старите с мен. Sandra_ru, може направо там да пием по бира! :D
Изображение

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: ЗАЩИТНА ПЛАСТМАСОВА/ГУМЕНА КОРА ПОД ЧИСТАЧКИТЕ ЗА ФОРД ФОКУС

Мнение от paci » 19 юни 2010, 15:48


Потребителски аватар
Sandra_ru
потребител
потребител
Мнения: 32
Регистриран: 28 май 2010, 22:16
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDCI, 115 КС, hatchback, 2002 год., 3 врати.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: ЗАЩИТНА ПЛАСТМАСОВА/ГУМЕНА КОРА ПОД ЧИСТАЧКИТЕ ЗА ФОРД ФОКУС

Мнение от Sandra_ru » 19 юни 2010, 17:58

XN3K написа:Аз откога се каня също да дойда на срещите :D

Следващата неделя може и да ми остане време. Ако и колата ми е готова дотогава и ако са ми дошли новите кори, ще взема старите с мен. Sandra_ru, може направо там да пием по бира! :D
Оки, може да се разберем и така, във всеки случай ще се чуем допълнително.

Потребителски аватар
maxpoint
потребител
потребител
Мнения: 1265
Регистриран: 30 юли 2007, 14:11
Модел на автомобила: Черният лебед и бялата лястовица....
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: ЗАЩИТНА ПЛАСТМАСОВА/ГУМЕНА КОРА ПОД ЧИСТАЧКИТЕ ЗА ФОРД ФОКУС

Мнение от maxpoint » 19 юни 2010, 18:37


Ко ривеш уа :mrgreen: шъ съ преместят ората,виж ,че са новички :mrgreen:
Трябва да можеш да псуваш,но не може да псуваш където не трябва /maxpoint/

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: ЗАЩИТНА ПЛАСТМАСОВА/ГУМЕНА КОРА ПОД ЧИСТАЧКИТЕ ЗА ФОРД ФОКУС

Мнение от mrdds » 21 юни 2010, 13:44

maxpoint написа:Ела в неделя на ОМВ...
http://www.clubford.org/forum/viewtopic.php?f=5&t=525" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

и ще ти кажа как се оправя кората,че е дълго за обяснение а ме мързи да пиша :roll: не ти трябват рапидки и дупчене има специфично поставяне просто.Имах същия проблем,но одавна е отстранен...а и не се описва с думи ,а с действия >:D<:
Ми на нас нема ли да кажеш,кво е тва такова.....на другарките можеш да показваш ,а на нас пичовете само риби показваш.

Кажи ти сега как да си поставим правилно кората,па я ше ти кажем къде да фанеш 15 кила каракуда за 2ч. на плувка _friends_ :D:

Отговори

Върни се в “КУПЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 39 госта