И аз сложих газ!!

Остана ли някой да кара на бензин? LPG, Метан. Съвместимост, проблеми, препоръки.
Потребителски аватар
jasonsmith
потребител
потребител
Мнения: 338
Регистриран: 20 мар 2005, 15:07
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1991 1.1mi
Местоположение: София
Status: Извън линия

И аз сложих газ!!

Мнение от jasonsmith » 11 юни 2005, 11:18

Здравейхте, да ви споделя и моите премеждия.. Взех си от един приятел газова уредба Ловато (втора ръка), с бутилка 40 литра(почти пълна) и почти всички екстри за скромната цена от 50 лв:). Останах страшно доволен от цената, всичко е ок:). Закупих си останалите части от една фирмичка- 6 мм тръба- 4 метра, още разни джаджи и т.н. на цена от 68 лв. общо. До тук се събраха 118 лв. След това я монтирахме с бащата на мойта приятелка и двамата му братовчеди, които имат сервиз за монтиране на авто климатици, и платих един обяд за още 10-12 лева. До тук всичко е ок:). Набумках бутилката до горе(около 32 литра), и отидох на Боровец. СЛед като се прибрах в София, вече беше почти празна, което ми идва около 15 л/100, което не ми харесва, но за сметка на това колата вървеше почти перфектно:( как мислите, тъй като АГУ-то не е било ползвано от най- малко 2 години, дали това би могло да има някакво влияние, иначе самият монтаж мина перфектно, всичко стана много добре, но малко разхода ме притесни, иначе като цяло се държи перфектно, чувствам се много доволен от всичко- обороти, возия, всичко е перфектно, дори ми се стори малко спъната, по магистрала Тракия след като вдигнах 140км/ч., двигателя ми беше на около 4000 оборота,държеже се много добре, но педала беше до ламарината, и можеже поне още 20 км/ч, но много ме притесни разхода...

Потребителски аватар
bilder
потребител
потребител
Мнения: 359
Регистриран: 06 фев 2005, 23:09
Модел на автомобила: VW Polo 1.4i+CNG
Местоположение: София-Надежда 5
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от bilder » 11 юни 2005, 11:51

Ами трябваше да си добавил още 20-30 лв. за нови менбрани на изпарителя и нямаше да имаш проблеми с разхода(най вероятно)
Надявам се ,че си сменил въздушния филтър след като сложи АГУто.
Настройките кой ти ги направи?
Последна промяна от bilder на 11 юни 2005, 12:36, променено общо 1 път.

swetul4o
потребител
потребител
Мнения: 57
Регистриран: 09 фев 2005, 09:34
Модел на автомобила: Fiesta 1.1 SX
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от swetul4o » 11 юни 2005, 12:18

Разхода много зависи как е настроена газовата. Зимата мойта газова бях си я "настроил малко" сам, и постигнахрекордните 16/100(градско) и 13/100(извънградско) газ :( . Колата наистина въвреше невероятно много :shock: . След това отидох в сервиза на "BRC" в кв. Дружба и я настройха закачена на газ-анализатора и разхода падна с около 7 литра.

Потребителски аватар
jasonsmith
потребител
потребител
Мнения: 338
Регистриран: 20 мар 2005, 15:07
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1991 1.1mi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от jasonsmith » 11 юни 2005, 12:55

bilder написа:Настройките кой ти ги направи?
Ами моите хора ги направиха, като всичко се направи на ухо:) и на око:), може би това е причината, ще изчакам още малко да сверя показателите, и ако не ми се намали разхода, ще мина през газ- анализатора, но за сега не ми се ходи, тъй като върви доста добре.
а относно мембраните, колата върви перфектно, без да придърпва или нещо подобно, а това е признак че мембраните са ок.
Въздушният филтър е на около 2 месеца, почти нов, а за настройките, ме притесняева само едно, че може би отнякъде изтича газ, тъй като сутрин като се кача в колата, и в купето мирише на газ, въпреки че 2 пъти вече правихме теста с верото :lol: , и той се оказа и двата пъти успешен, но не ми се струва нормално да ми мирише на газ сутрин :?

Потребителски аватар
The seven
потребител
потребител
Мнения: 1107
Регистриран: 16 яну 2005, 13:39
Модел на автомобила: Punto 75 1,2 MPI ELX '96
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от The seven » 11 юни 2005, 13:07

Не искам да те плаша, но нали сте проверили и бутилката ? Защото тя все пак е в купето. А иначе това на слух и на око с настройката :) , мини си един газ-анализатор за да си сигурен.
Поздрави
Изображение

Потребителски аватар
jasonsmith
потребител
потребител
Мнения: 338
Регистриран: 20 мар 2005, 15:07
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1991 1.1mi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от jasonsmith » 11 юни 2005, 13:18

Ами само за информация- около 2 години бутилката е стояла по4ти пълна с газ, без да мръдне, така че все пак смятам да не е от нея :lol: , искам да питам тези които имат АГУ, случайно да ими мирише и на тях от време на време на газ (в купето)??

Потребителски аватар
The seven
потребител
потребител
Мнения: 1107
Регистриран: 16 яну 2005, 13:39
Модел на автомобила: Punto 75 1,2 MPI ELX '96
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от The seven » 11 юни 2005, 13:51

Това че е стояла е едно, а това че след монтажа и напълването и е възможно някой от клапаните или входящия щуцер да дава проблем - друго. Ако не греша годишния преглед на газова инсталация е 7 лева или малко повече. За свое спокойствие аз бих отишъл да я погледнат. Не забравяй че все пак това е съд под високо налягане.

Поздрави
Поздрави
Изображение

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Мнение от paci » 12 юни 2005, 05:51

jasonsmith написа: искам да питам тези които имат АГУ, случайно да ими мирише и на тях от време на време на газ (в купето)??
Клапана за зареждане къде е?
Моя е вътре в купето и някой път не затваря добре след зареждане и мирише вътре в купето но слабо. Усещам го щом е стояла по-дълго време примерно през ноща, и на сутринта като влеза и ми мирше на газ бутна рязко клапана и спира. Но това ми се случва рядко.
Ако клапана е в купето свали капачката (ако има такава) душкай, слушай или мажи с веро то ще си покаже дали изпуска. И ако изпуска с ключа (дето палиш колата с него :wink: ) натискаш рязко и пускаш да се намести, пък ако не се намества и продължава да изпуска се сменя.
Онзи ден една фиеста пред мен на колонката прави същия номер въпреки, че клапана му беше отвън. Явно е имал висок разход и са стигнали до изпускане от клапана и пича си го намества.
Няма значение на колко месеца е въздушния филтър. Важно е колко километра са изминати с него. Аз на 6000-7000 го сменям. Ако незнаеш колко си изминал направо го смени, ще си спетиш ядове, време и газ :wink: . Не хвърляй стария, продухай го на компресор и го прибери, в случай, че не бил за смяна т.е. нямаш промяна в разхода ще си имаш един резервен в шкафа :wink: Няма да чака много предполагам след 7000 км. ще го туриш да поизкара още малко.
Като продухваш стария филтър на компресора само да те подсета, духаш от вътре на вън, обратно на пътя на въздуха които минава през него докъто караш. По принцип се сменя филтъра т'ва с продухването вятър работа особенно за АГУ-то.

Потребителски аватар
jasonsmith
потребител
потребител
Мнения: 338
Регистриран: 20 мар 2005, 15:07
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1991 1.1mi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от jasonsmith » 12 юни 2005, 12:35

Клапана за зареждане е отвън, а въздушният филтър го смених като купих колата- преди около 3000 км., а клапана за зареждане не сме го проверявали него, май забравихме :shock: . Утре ще ходя на газ анализатор, за да я проверят, но в последните два дни вече не усещам миризма, предполагам че просто сме завъртяли малко повече клапана за регуилиране
swetul4o написа:След това отидох в сервиза на "BRC" в кв. Дружба и я настройха закачена на газ-анализатора и разхода падна с около 7 литра.
Интересно ми е след като ти намаля разхода усерти ли намаляване на мощността, защото аз се притеснявам че няма да може да ми върви изобщо...
Дали ще има намаление на мощността, или има някаква тънкост при регулирането и? тъй като сега ми харчи 14/100, пък има още какво да се желае, защото на магистрала Тракия на 140 км/ч колата можеше още, ..

swetul4o
потребител
потребител
Мнения: 57
Регистриран: 09 фев 2005, 09:34
Модел на автомобила: Fiesta 1.1 SX
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от swetul4o » 12 юни 2005, 13:04

Съвсем малко падна мощноста. Сега както ми е настроена газовата с 4 човека и багаж колкото събере си прави 130 км/ч (1.1 Карб. :shock: ). Единствено малко по-бавно набира скорост. Но като цяло колицата си се държи добре!

Потребителски аватар
jasonsmith
потребител
потребител
Мнения: 338
Регистриран: 20 мар 2005, 15:07
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1991 1.1mi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от jasonsmith » 12 юни 2005, 13:35

звучи ми доста интересно, а някой може ли да ми каже адрес на качествен газ анализатор, който съответно и да не взима скъпо де:) , а по- добре би било да е телефон:)

Beerdrinker
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 05 юни 2005, 12:32
Модел на автомобила: Scorpio 2.9 V6
Местоположение: София
Status: Извън линия

газ

Мнение от Beerdrinker » 12 юни 2005, 13:36

... и моята е ловато - на дълго при стрдна скорост 130 - т-е около 180-210км/ч по магистралата - харчи около 15/100 - все пак освен поддръжката и настройкоте на газовата , много зависи и от самата газ
Nazdrave:)

swetul4o
потребител
потребител
Мнения: 57
Регистриран: 09 фев 2005, 09:34
Модел на автомобила: Fiesta 1.1 SX
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от swetul4o » 12 юни 2005, 14:27

jasonsmith написа:звучи ми доста интересно, а някой може ли да ми каже адрес на качествен газ анализатор, който съответно и да не взима скъпо де , а по- добре би било да е телефон
Аз ходя тук: http://brc.hit.bg/sofia.htm

tonyt_bs
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 23 фев 2005, 12:58
Модел на автомобила: Fiesta 92 Ghia 1.4i F6E
Местоположение: София
Status: Извън линия

Дяа ви питам с Фиестите къде слагате бутилките

Мнение от tonyt_bs » 17 юни 2005, 10:09

И аз се замислям дали да си сложа АГУ, но това което ме притеснява къде да си сложа бутилката (фиеста 92г) дали може да е на мястото на резервната гума? Не искам да ми заема място в багавника!!!

Потребителски аватар
Brock
потребител
потребител
Мнения: 2226
Регистриран: 15 фев 2005, 11:49
Модел на автомобила: Mondeo 1.6 16V - 94г. - комби АГУ
Местоположение: София, Гео Милев
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Brock » 17 юни 2005, 10:15

май не може :?



:twisted:

Потребителски аватар
kEFi
потребител
потребител
Мнения: 2863
Регистриран: 17 яну 2005, 13:19
Модел на автомобила: Eskort 1.6 16V EFi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Дяа ви питам с Фиестите къде слагате бутилките

Мнение от kEFi » 17 юни 2005, 10:38

tonyt_bs написа:... дали може да е на мястото на резервната гума? Не искам да ми заема място в багавника!!!
Не че е невъзможно (и ресервоара стои открит отдолу, но е пред заден мост и не е под налягане) но е много рисковано! Представи си август месец, 40 градуса на асфалта, яка дупка или бордюр с последващ силен удар по бутилката.....

Потребителски аватар
kEFi
потребител
потребител
Мнения: 2863
Регистриран: 17 яну 2005, 13:19
Модел на автомобила: Eskort 1.6 16V EFi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от kEFi » 17 юни 2005, 10:42

jasonsmith написа:...тъй като сега ми харчи 14/100, пък има още какво да се желае, защото на магистрала Тракия на 140 км/ч колата можеше още, ..
С моя двигател разход 14/100 значи че съм карал с над 160км/ч....обикновено извънградско ми е до 10, така че наистина има какво още да се желае по твойте настройки :wink:

Потребителски аватар
jasonsmith
потребител
потребител
Мнения: 338
Регистриран: 20 мар 2005, 15:07
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1991 1.1mi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от jasonsmith » 17 юни 2005, 11:13

абсолютно има какво още да се желае, последно заредих от Лукойл :lol: 38,830 литра газ, при положение че тя е 40 литрова :shock: , и съм изминал досега около 150 км, като все още датчика, (който не е много верен де) , ми показва че все още ми е почти пълна бутилката, надявам се сега да сме уцелили оборотите, разхода и т.н. 8) , но за момента не мога да кажа колко ми е разхода..

Потребителски аватар
kEFi
потребител
потребител
Мнения: 2863
Регистриран: 17 яну 2005, 13:19
Модел на автомобила: Eskort 1.6 16V EFi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от kEFi » 17 юни 2005, 11:48

:D
Това за показанията на датчика - забрави! Показанията му са ориентировъчни...

tonyt_bs
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 23 фев 2005, 12:58
Модел на автомобила: Fiesta 92 Ghia 1.4i F6E
Местоположение: София
Status: Извън линия

И пак към Фиестите къде слагате бутилките?

Мнение от tonyt_bs » 20 юни 2005, 10:53

И пак към Фиестите къде слагате бутилките? колко са големи и остава ли място за багаж? ( в неделя бензина беше 1.79??? е сигурно ше стане 2 лв и толкова:):) а газта защо не се качва?

Отговори

Върни се в “АГУ - Алтернативни Горивни Уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта