Какво е ГЕРБ и има ли почва у нас ?

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: Какво е ГЕРБ и има ли почва у нас ?

Мнение от nikolovvd » 08 ное 2011, 15:14

Може да са останали малцина смели критикари, но и те са големи глупаци. Визирам конкретно Слави Трифонов и кандидата за президента Кулеков (ако си спомняте кандидатите за президен и вицепрезидинт Кулеков и Бойчев).
Снощи отново захапали темата за т.нар. подкуп искан от Росен Плевнелиев в "Шоуто на Слави". Защо като нямат време да прочетат НПК не вземат да си наемат един юрист, който да ги консултира, а приказват глупости. Как на никой не му светна в празната тиква, че не може само по свидетелски показания да те осъдят, та ако ще 20 свидетели да докараш в съда? И като са му предлагали какво, да отскочи до полицията и да каже - "Бе тука ми предлагат едни 500 000, да ги взема ли?"
Това че някой ти е подхвърлил някаква сума в разговор, означава ли че ти дават или получаваш подкуп. Ако има свидетели, но няма доказателства или нещо повече - има доказателства, но те не са събрани по надлежния ред в съда делота пада, ако въобще стигне до там. Нали адвоката Марковски и още 5-6 мастити български адвокати направиха "гуши" от такива дела, със съществени процесуални пропуски и нарушения.
В тази държава всички разбират от всичко и дават акъл на всички, но като се стигне да покажат какво могат нищо не става. Все едно си на стадиона на мач!

Потребителски аватар
Doin
потребител
потребител
Мнения: 1817
Регистриран: 13 мар 2009, 23:18
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDdi Ghia '00
Местоположение: Слатина, София
Status: Извън линия

Re: Какво е ГЕРБ и има ли почва у нас ?

Мнение от Doin » 08 ное 2011, 15:17

DigiPro написа:И кой пък го е страх да си каже за кого е гласувал? Мен не ме е страх и не съм гласувал за ГЕРБ.
Да, но Велико Търново не е като Малко Търново или друг малък град дето около преброителите се навърта и някой мутант и ако не дадеш правилния отговор утре я работа няма да имаш, я детето ти не се класира в детската градина, я изведнъж колатат ти се спира от движение, я .... въображението ти е малко да се сетиш колко мърсотия може да ти изсипят изневиделица.
Последно четох в някой от форумите един момък се възмущаваше, че на баща му ( в такъв малък градец) му орязали заплатата задето не е избран определен кандидат за кмет, без да уточнява от коя партия е бил кандидата. Властта и бизнеса ръка за ръка ни водят към светлото бъдеще.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Какво е ГЕРБ и има ли почва у нас ?

Мнение от HACKO » 08 ное 2011, 15:18

DigiPro написа:
la4o написа:А относно хората, само факта, че екзит половете сбъркаха с 5% и повече резултата в полза на ГЕРБ показва, колко много ги е страх хората дори да кажат за кого са гласували. Такъв страх от властта и от саморазправа не е имало от много години.
Тия пък екзит полове са толкова фалшиви. За толкова избори откак съм пълнолетен никога не са ме питали за кого съм гласувал. Стоят си на изхода с кутията и си мързелуват.
И кой пък го е страх да си каже за кого е гласувал? Мен не ме е страх и не съм гласувал за ГЕРБ.
Жена ми беше анкетьорка за "МБ&МД", на тези избори. И на двата тура резултатите от анкетата драстично се различаваха с тези от протокола на секцията. Не знам защо, но хората масово се страхуват да кажат за кого са гласували.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
_bioHAZArd_
потребител
потребител
Мнения: 286
Регистриран: 28 мар 2008, 13:09
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDCI, Ford Mondeo 1995 2.0 136 hp 16V Ghia ГИ Фобос
Местоположение: Габрово
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Какво е ГЕРБ и има ли почва у нас ?

Мнение от _bioHAZArd_ » 08 ное 2011, 17:34

Според мен, почвата беше подготвена предварително. Всички тръбяха - има натиск: политически, полицейски. Заплашване с уволнения. Който не го е било страх, си е взел поне едно на ум. Разпространяваха се даже абсурдни тези, че черни джиповете обикаляли селата и плашели хората. Кой ще си дава зор да разхожда машини с 20 на сто разход, да плаши 50-те избиратели у наше село ?
Една страна, един народ, единна вяра, нов живот!

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Какво е ГЕРБ и има ли почва у нас ?

Мнение от ЯЛТА » 08 ное 2011, 17:56

"Какво пък толкоз, аз ще падна друг ще ме замести",- е казал поета, а в народа витае СТРАХ, масово и в голям процент.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Какво е ГЕРБ и има ли почва у нас ?

Мнение от PcMan » 08 ное 2011, 20:48

_bioHAZArd_ написа:Според мен, почвата беше подготвена предварително. Всички тръбяха - има натиск: политически, полицейски. Заплашване с уволнения. Който не го е било страх, си е взел поне едно на ум. Разпространяваха се даже абсурдни тези, че черни джиповете обикаляли селата и плашели хората. Кой ще си дава зор да разхожда машини с 20 на сто разход, да плаши 50-те избиратели у наше село ?
Нали, обаче фактите са следните (поне за Ловеч):
- "адската активност", по-слаба на балотажа, който е по-важен
- 95% от гласувалите са над 40год. гласуваха, в няколко секции ако е така, в целия град е така
- червения кмет спечели нов мандат с 2.5% разлика, това ли са черните джипове и така нататък на герб ? Не че са умрели за Ловеч, красив град с бедни хора, в съседните Севлиево и Плевен хората взимат поне двойно.
Или по-скоро ние сме си виновни, че никой млад не гласува. Хората, заработващи бюджета на тази държава. Кога правителството ще го е страх от народа всеки ден ? Когато активността е 40%, или когато е 70% ? Труден въпрос! Винаги оставащата разлика са хора, които колкото са гласували, толкова ги и засяга и им дреме кой ще управлява, сиреч ако аз съм на власт това са перфектния ми народ. Лесно е друг да е виновен, но в общия случай всеки индивидуално е виновен за това, в което живеем - за справка погледнете съседите си.

Аз Слави вече не гледам, от поне 2год. насам ръси такива неща, че направо съм ей така :shock: за какво идва реч.
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Peet
потребител
потребител
Мнения: 649
Регистриран: 17 юли 2007, 15:59
Модел на автомобила: Ford Galaxy,2.0i DOHC,Ghia,'98
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Какво е ГЕРБ и има ли почва у нас ?

Мнение от Peet » 09 ное 2011, 01:06

Струва ми се,че малко се пеекспонира това със страха. Страх от какво? И кой как е пострадал на тези избори заради гласа си - някой има ли конкретни примери, без общи приказки? Уродливото срастване между власт, престъпност, медии, правосъдна система е воденичния камък на шията на България от десетилетия, не от вчера. Разбира се, подплатено със солидни изгоди. Кога в България е имало независими медии и журналисти? Ако някой знае кои са нека ги съобщи. Не смея да попитам има ли независими полицаи, съдии, прокурори-не знам. Както знаем може да отнесеш плувката затова, че си взел или пък, че не си взел.
За да не приличат мненията ни на предизборна пропаганда е хубаво, когато се обвинява да се свеждат факти. Другото е пристрастност, лично мнение и разсъждения.

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: Какво е ГЕРБ и има ли почва у нас ?

Мнение от nikolovvd » 09 ное 2011, 08:51

Понеже сега актуалната тема е БДЖ ми се иска да попитам къде бяха синдикатите, когато се теглиха милионите лева кредити след като се знае, че няма как да се върнат. Къде спа ръководството и синдикатите в БДЖ, когато 20 години се източваше горивото на локомотивити, а сега ще стачкуват против съкращенията.
Га ядаха кифтетата не риваха!
Вчера новият кмен на Видин е поискал молбита за напускане на всички служители на общината. За мен това е правилно действие, но защо БСП нищо не казват за червената метла, а скачаха като ожилени, когато преди 2 години някой бяха остранени от властта. Всеки, който носи някаква управленска отговорност има правото да си подбере екипа, с който да работи, затова го подкрепям. Но няма какво да се лъжем, че е пълно с връзкари нагласени на топли местенца и добра заплата за 4 години, а ако може и повече.

Потребителски аватар
_bioHAZArd_
потребител
потребител
Мнения: 286
Регистриран: 28 мар 2008, 13:09
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDCI, Ford Mondeo 1995 2.0 136 hp 16V Ghia ГИ Фобос
Местоположение: Габрово
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Какво е ГЕРБ и има ли почва у нас ?

Мнение от _bioHAZArd_ » 09 ное 2011, 09:06

А въпроса е, кой ще поиска отговорност на този кмет довел общината до фалит? Ще бъде ли изправен на съд?
Една страна, един народ, единна вяра, нов живот!

Потребителски аватар
Doin
потребител
потребител
Мнения: 1817
Регистриран: 13 мар 2009, 23:18
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDdi Ghia '00
Местоположение: Слатина, София
Status: Извън линия

Re: Какво е ГЕРБ и има ли почва у нас ?

Мнение от Doin » 09 ное 2011, 09:27

Peet написа:Струва ми се,че малко се пеекспонира това със страха. Страх от какво? И кой как е пострадал на тези избори заради гласа си - някой има ли конкретни примери, без общи приказки? Уродливото срастване между власт, престъпност, медии, правосъдна система е воденичния камък на шията на България от десетилетия, не от вчера. Разбира се, подплатено със солидни изгоди. Кога в България е имало независими медии и журналисти? Ако някой знае кои са нека ги съобщи. Не смея да попитам има ли независими полицаи, съдии, прокурори-не знам. Както знаем може да отнесеш плувката затова, че си взел или пък, че не си взел.
За да не приличат мненията ни на предизборна пропаганда е хубаво, когато се обвинява да се свеждат факти. Другото е пристрастност, лично мнение и разсъждения.
Сит на гладен не вярва...
Пловдив е голям град, анонимността те пази, затова не имало и натиск върху теб, но можеш да се разходиш в околността ...малъки градчета, липса на поминък, нисък стандарт, всички се познават, зависими са в някаква степен един от друг, или всички от един или няколко, в повечето случаи. Ситуацията не се е променила особено нито преди, нито след изборите, просто по време на избори ескалира това което така или иначе съществува.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Какво е ГЕРБ и има ли почва у нас ?

Мнение от HACKO » 09 ное 2011, 12:51

Peet написа:.......
Когато на предизборно събитие присъства вътрешния министър, дори и в качеството си на председател на предизборния щаб, на хората родени преди 1980г. във малките населени места им светва " Червената лампа" на кого по-слабо на кого ярко, но се правят заключения. Оттам се появява и страха.
Аз съм националист (като живееш в смесен район не може да си друг) в същото време съм симпатизант (закона ми позволява само това) на голяма партия. Когато работя, обаче не ме интересува нито етническия произход, нито политическите възгледи, нито финансовото състояние на тъжителя (даже и името не ме интересува), върша си работата колкото мога. Така че да, има независими полицаи.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Peet
потребител
потребител
Мнения: 649
Регистриран: 17 юли 2007, 15:59
Модел на автомобила: Ford Galaxy,2.0i DOHC,Ghia,'98
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Какво е ГЕРБ и има ли почва у нас ?

Мнение от Peet » 09 ное 2011, 14:39

Doin написа:.....
Доколкото разбирам ти си гласувал в малък град и си бил подложен на някакъв натиск. Кой и как по-точно те е притискал и те е контролирал при гласуването? Ако е така, както казваш, само при тези избори ли се е оказвал натиск върху хората или и при други избори се е случвало?
HACKO написа:........
Страха е напълно човешко качество и е естествено да се страхуваме. Доста често в живота ни се налага да преодоляваме страховете си и да се борим. Ти самият си пример за това,щом въпреки присъствието на вътрешния министър и "червената лампа" действуваш по съвест и не се поддаваш на натиск срещу принципите си. Това е логично, иначе как ще си независим. Значи е възможно.

Потребителски аватар
la4o
потребител
потребител
Мнения: 2269
Регистриран: 19 яну 2005, 10:59
Модел на автомобила: Mondeo '07 2.0 TDCi
Местоположение: София, център
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Какво е ГЕРБ и има ли почва у нас ?

Мнение от la4o » 09 ное 2011, 15:02

Не е свързано с изборите, но при тази власт съпругата ми беше "помолена" да подаде молба за напускане с репликата "Който се е заял с шефа, добро не е видял". Хората които ме познават знаят къде работеше и кой конкретно е шефа ;) не бих искал толкова публично да пиша... Хубавото в случая беше, че това се покриваше до известна степен с нейното желание. Нейни колеги я последваха. Имаше случаи за припомняне къде работят съпруг или съпруга и че това може да се промени или че ползват общинско/ведомствено жилище и че е в техен интерес да не се "опъват". Това са част от инструментите за натиск към физически лица, към юридически има редица други. Да, те са измислени мнооого отдавна и не се прилагат за пръв път и даже бих казал, че не са спрели да се прилагат, но признайте, че в демократична държава не би трябвало да се случват такива неща, а в последно време някак има пик или пък, може би, на мен ми се навират в очите... знам ли.

Потребителски аватар
Doin
потребител
потребител
Мнения: 1817
Регистриран: 13 мар 2009, 23:18
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDdi Ghia '00
Местоположение: Слатина, София
Status: Извън линия

Re: Какво е ГЕРБ и има ли почва у нас ?

Мнение от Doin » 09 ное 2011, 17:33

Peet написа:Доколкото разбирам ти си гласувал в малък град и си бил подложен на някакъв натиск. Кой и как по-точно те е притискал и те е контролирал при гласуването? Ако е така, както казваш, само при тези избори ли се е оказвал натиск върху хората или и при други избори се е случвало?
Разбрал си ме неправилно, лично върху мен в София никой не е упражнявал натиск, нито ми е казвал как и дали да гласувам. Това обаче не пречи впечатленията ми от изминалите избори да са лични и непосредствени. И мога да ги сравня единствено с изборите през 2001.

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: Какво е ГЕРБ и има ли почва у нас ?

Мнение от nikolovvd » 09 ное 2011, 21:01

Както се казва - Ние сме независими, защото нищо не зависи от нас! :D:

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Какво е ГЕРБ и има ли почва у нас ?

Мнение от HACKO » 09 ное 2011, 21:18

Така де ;):
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Какво е ГЕРБ и има ли почва у нас ?

Мнение от PcMan » 10 ное 2011, 19:41

Всичко започва и свършва с народа. Както музиката (т.е. чалгата) и поведенческия модел около нея е огледало на народната психология и състояние, по същия начин факта, че в избирателните секции рядко се вижда човек под 25г. възраст., подсилен от ниската активност, е огледало на нация, която не иска промени, и й е все едно. Българина обича да се оплаква, но е и мазохист, примирен с всичко около него човек. Защо да не е примерен, като е научен, че нищо не зависи от него. :D:
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4777
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Какво е ГЕРБ и има ли почва у нас ?

Мнение от pepy1 » 10 ное 2011, 20:29

в секцията в която аз гласувах нямаше хора от комисията над 40г.
ние като влязохме да гласуваме ,бяхме само ние -и двамата под 40 г.
времето е като парите-никога не стига

petkoff_pl
потребител
потребител
Мнения: 1581
Регистриран: 07 окт 2005, 16:18
Модел на автомобила: Dacia Sandero Stepway 2021
Местоположение: Благоевград
Status: Извън линия

Re: Какво е ГЕРБ и има ли почва у нас ?

Мнение от petkoff_pl » 10 ное 2011, 22:09

PcMan написа:Всичко започва и свършва с народа. Както музиката (т.е. чалгата) и поведенческия модел около нея е огледало на народната психология и състояние, по същия начин факта, че в избирателните секции рядко се вижда човек под 25г. възраст., подсилен от ниската активност, е огледало на нация, която не иска промени, и й е все едно. Българина обича да се оплаква, но е и мазохист, примирен с всичко около него човек. Защо да не е примерен, като е научен, че нищо не зависи от него. :D:
Добре де един успешен кмет (различен от ГЕРБ спечели) какъв ти е проблема?

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Какво е ГЕРБ и има ли почва у нас ?

Мнение от ЯЛТА » 10 ное 2011, 22:18

Изображение
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта