Теч в купето

Екстериор и интериор.
Потребителски аватар
dgg_g
потребител
потребител
Мнения: 155
Регистриран: 23 юни 2005, 11:10
Модел на автомобила: Eskort '93 1.8D-->Хонда Сивик '99
Местоположение: Варна
Контакти:
Status: Извън линия

Теч в купето

Мнение от dgg_g » 01 юли 2005, 10:12

Някой може ли да ми помогне по-един проблем, който се появи от скоро...
Когато мия колата или когато вали по-силен дъжд, точно зад жабката и съответно в краката на возещия се отдясно човек почва да капе и след около 10-15мин. вече гумената стелка се покрила с вода.
Не мога да разбера точно от къде се процежда тъй като от горе точно се намира акумулатора, а мисля че от там не може да бъде тъй като има дупки по които водата се отвежда зад калниците.
Ще бъда благодарен ако някой е имал такъв проблем и ми помогне да го оправя...

Потребителски аватар
kEFi
потребител
потребител
Мнения: 2863
Регистриран: 17 яну 2005, 13:19
Модел на автомобила: Eskort 1.6 16V EFi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Щом все пак тече...

Мнение от kEFi » 01 юли 2005, 10:21

...е по-вероятно да може!
Възможно е каналите да са позапушени с листа и тем подобни. Още по-верочтно е да се е отворила допълнителна дупка между купето и коша (ако е теглен допълнителен кабел за радио примерно или изгниване). Никак няма да е зле да направиш един сериозен оглед с махане на акумулатор и каквото още е във възможностите ти (и разумно от гледна точка счупване). Предполагам търсенето няма да е дълго :wink: Друг0 - ако си имал/имаш климатик - има 2 дупки на посоченото от теб място, откъдето преминават маркучите, но пък оттам предполагам е трудно да влезне толкова много вода, колкото пишеш. За да стане такова наводнение водата влиза по скоро от кухината между двиг и купето (нали всичката се оттича натам) и дано не ти се налага да сваляш перката на вентилатора за охлаждането, че си е трудничко (а е на най-ниското място)

Потребителски аватар
dgg_g
потребител
потребител
Мнения: 155
Регистриран: 23 юни 2005, 11:10
Модел на автомобила: Eskort '93 1.8D-->Хонда Сивик '99
Местоположение: Варна
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от dgg_g » 01 юли 2005, 11:25

Благодаря за експресния отговор!
Листа там където казваш че може да има няма, тъй като го знам този проблем и редовно гледам да ги махам. Климатик нямам-така че отпада едното предположение. Обаче това което ми каза за кухината между купето поставката на акумулатора предполагам че е много възможно. Въпреки, че имам много малко започваща ръжда под акумулатора, не вярвам да е изгнило толкова много, но ще махна акумулатора в най-скоро време и ще проверя отдолу какв е положението, тъй като от горе нищо не се вижда.
Дано не се окаже от някое трудно достъпно място, като вентилатора щото голямо раглобяване ще падне...

Потребителски аватар
dgg_g
потребител
потребител
Мнения: 155
Регистриран: 23 юни 2005, 11:10
Модел на автомобила: Eskort '93 1.8D-->Хонда Сивик '99
Местоположение: Варна
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от dgg_g » 03 юли 2005, 16:14

Оказа се една дупка, която наскоро е пробивана за да мине един кабел до купето точно до акумулатора... :oops:
Както и да е, тъпа работа се оказа, но поне днес след поредния дъжд вече не тече :)

Потребителски аватар
kEFi
потребител
потребител
Мнения: 2863
Регистриран: 17 яну 2005, 13:19
Модел на автомобила: Eskort 1.6 16V EFi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от kEFi » 04 юли 2005, 09:41

dgg_g написа:Оказа се една дупка, която наскоро е пробивана за да мине един кабел до купето точно до акумулатора... :oops:
Както и да е, тъпа работа се оказа, но поне днес след поредния дъжд вече не тече :)
Радвам се, че реши бързо и евтино проблема с басейна :wink:
Остана само почерпката :D :D 8)

Отговори

Върни се в “КУПЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта