Какво трябва да направим по автомобила за Зимата?

Как да живеем съвместно и в разбирателство.
Масла. Антифриз. Автокозметика. Консумативи.
kito
потребител
потребител
Мнения: 727
Регистриран: 21 фев 2009, 17:50
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 Turnier 1.6 16v, Ford Focus MK2 1.6 16v Ti-VCT
Местоположение: Казанлък/София
Status: Извън линия

Re: Какво трябва да направим по автомобила в края на Септември ?

Мнение от kito » 27 окт 2013, 23:06

Филип написа:18. Винаги пълен резервоар , ДО капачката !
Абсолютно, за да може някоя гад като ти пробие резервоара с пирон през пода на автомобила, да не е напразно! :)

Филип
потребител
потребител
Мнения: 40
Регистриран: 16 май 2013, 14:53
Модел на автомобила: FORD SIERRA 2.0i DOHC CLX 120kc
Status: Извън линия

Re: Какво трябва да направим по автомобила в края на Септември ?

Мнение от Филип » 06 ное 2013, 13:58

19. Храна и вода за 24ч.

Потребителски аватар
Shooter
потребител
потребител
Мнения: 310
Регистриран: 01 дек 2007, 12:23
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.8 TDI 1996 Turnier Ghia
Ford Mondeo нова пръчка комби 2009
Местоположение: Хасково
Status: Извън линия

Re: Какво трябва да направим по автомобила за Зимата?

Мнение от Shooter » 17 ное 2013, 18:09

19. Хляб и бабек за сандвичи!
20. Бутилка вино - червено, може и греяна ракия - трябва и джезве с примус!
:D:

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Какво трябва да направим по автомобила за Зимата?

Мнение от HACKO » 17 ное 2013, 18:48

Shooter написа:19. Хляб и бабек за сандвичи!
20. Бутилка вино - червено, може и греяна ракия - трябва и джезве с примус!
:D:
И задължително спален чувал за после (желателно е и мацка за отопление), защото шофиране след употреба на алкохол *00127*
*00120*
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
dimkar
потребител
потребител
Мнения: 1364
Регистриран: 03 мар 2007, 23:21
Модел на автомобила: Nissan
Местоположение: Сопот
Status: Извън линия

Re: Какво трябва да направим по автомобила за Зимата?

Мнение от dimkar » 17 ное 2013, 19:24

За мен е най-важно зимата е, ако ми предстои дълго пътуване, да чуя прогнозата за времето. Всичко друго е пунта-мара. Като гледам какви списъци правите, леле-мале. :lol:

zuk
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 16 сеп 2011, 23:21
Модел на автомобила: fiesta
Status: Извън линия

Re: Какво трябва да направим по автомобила в края на Септември ?

Мнение от zuk » 02 дек 2013, 02:00

21. Въже/колан за теглене.
ЯЛТА написа:9 - С приближаване на зимата пръскане на ключалките със спрей против замръзване.
Внимавайте с употребата на такива спрейове! Ако са такива за размръзяване, те са на спиртна основа. След като размразят ключалката, спирта се изпарява и никаква смазка не остава в ключалката. Следващия път - още по-зле.

Това е от личен (горчив) опит и последвала "консултация" с ключаря. :mrgreen:

Филип
потребител
потребител
Мнения: 40
Регистриран: 16 май 2013, 14:53
Модел на автомобила: FORD SIERRA 2.0i DOHC CLX 120kc
Status: Извън линия

Re: Какво трябва да направим по автомобила за Зимата?

Мнение от Филип » 02 дек 2013, 14:05

Вярно е ,аз слагам грес на :censur: - няма отмазване. Еднократно третиране ми върши работа 2 години. Сутринта пътя София - Перник изобщо не беше обработван. Пълна пързалка .

Не пропускаш възможност да си рекламираш продукта, за реклама виж тук
Последна промяна от HACKO на 02 дек 2013, 18:36, променено общо 1 път.
Причина: Неоторизирана реклама

Потребителски аватар
MapTo_D
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 01 ное 2008, 11:51
Модел на автомобила: С колелото
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Какво трябва да направим по автомобила за Зимата?

Мнение от MapTo_D » 02 дек 2013, 20:25

Ебаси списака, сериозна работа, вие сериозно ли такива неща ? Чак храна и вода за 24 часа и не знам още какви щуротии? Евентуално може само някакво одеало из багажника да се търкаля, друго което аз правя е - смяна на гуми, смяна на течност за чистачки и сваляне и зареждане на акумулатора преди големите студове. До сега за 5 зими с Фокуса вериги не ми се е налагало да използвам, никъде не ме е оставил, така че не правя абсолютно нищо специално освен най-важните неща... _friends_

+ мазане не уплътненията с някакъв препарат против замръзване ииии всичко приключва с това. ;)

kito
потребител
потребител
Мнения: 727
Регистриран: 21 фев 2009, 17:50
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 Turnier 1.6 16v, Ford Focus MK2 1.6 16v Ti-VCT
Местоположение: Казанлък/София
Status: Извън линия

Re: Какво трябва да направим по автомобила за Зимата?

Мнение от kito » 03 дек 2013, 09:01

MapTo_D написа:Ебаси списака, сериозна работа, вие сериозно ли такива неща ? Чак храна и вода за 24 часа и не знам още какви щуротии? Евентуално може само някакво одеало из багажника да се търкаля, друго което аз правя е - смяна на гуми, смяна на течност за чистачки и сваляне и зареждане на акумулатора преди големите студове. До сега за 5 зими с Фокуса вериги не ми се е налагало да използвам, никъде не ме е оставил, така че не правя абсолютно нищо специално освен най-важните неща... _friends_

+ мазане не уплътненията с някакъв препарат против замръзване ииии всичко приключва с това. ;)
Колега, остави моля те!

Темата ми стана любима, понякога даже разказвам на колегите си в работа, какви хумористични бисери се пишат в нея! :)
Очаквам, нещо от рода на, возете винаги тъщата си с вас, че ако закъсате да я карате да ви бута, докато вие натискате спирачките! Носете си 2 чувала дърва, ако закъсате някъде да си направите огън и задължително химическа тоалетна с вас, че знае ли се! :)

хахахахах, поздрави.

Филип
потребител
потребител
Мнения: 40
Регистриран: 16 май 2013, 14:53
Модел на автомобила: FORD SIERRA 2.0i DOHC CLX 120kc
Status: Извън линия

Re: Какво трябва да направим по автомобила за Зимата?

Мнение от Филип » 05 дек 2013, 14:10

MapTo_D написа:Ебаси списака, сериозна работа, вие сериозно ли такива неща ? Чак храна и вода за 24 часа и не знам още какви щуротии? Евентуално може само някакво одеало из багажника да се търкаля, друго което аз правя е - смяна на гуми, смяна на течност за чистачки и сваляне и зареждане на акумулатора преди големите студове. До сега за 5 зими с Фокуса вериги не ми се е налагало да използвам, никъде не ме е оставил, така че не правя абсолютно нищо специално освен най-важните неща... _friends_

+ мазане не уплътненията с някакъв препарат против замръзване ииии всичко приключва с това. ;)
Не си закъсвал на непочистен път.Радвай се ! Миналата година висях 20ч. в колата при -10 ц

Schiller
потребител
потребител
Мнения: 36
Регистриран: 25 авг 2010, 00:17
Модел на автомобила: Focus 2010-, 1.6L Duratec 16V PFI (100PS) Sigma, Moondust Silver (Metallic)
Status: Извън линия

Re: Какво трябва да направим по автомобила в края на Септември ?

Мнение от Schiller » 05 дек 2013, 16:30

peterdi_bg написа:Към точка 14 - преди години съм имал проблем с несъвместимост на веригите при смяна размера на гумите - говорим за случая минаване от 155/80/13 към 175/70/13, съответно веригите не ставаха и малко ги бях преправил. Сега на 165/70/13 пак трябваше да ги преправя малко. Не е лошо човек да се пробва да ги сложи 2-3 пъти да види как точно става.

Изображение

Преди време си взех вериги за 205/55/16 и след това прочетох в книжката на колата, че при тоя размер не трябва да се слагат вериги :shock: :lol:

Потребителски аватар
dimkar
потребител
потребител
Мнения: 1364
Регистриран: 03 мар 2007, 23:21
Модел на автомобила: Nissan
Местоположение: Сопот
Status: Извън линия

Re: Какво трябва да направим по автомобила за Зимата?

Мнение от dimkar » 05 дек 2013, 17:48

Филип написа:Не си закъсвал на непочистен път.Радвай се ! Миналата година висях 20ч. в колата при -10 ц
И аз не съм закъсвал на непочистен път и не вярвам, че някога ще ми се случи. Просто, защото следя прогнозата и си планирам маршрутите. Не виждам никакъв смисъл ежедневно да се разкарват толкова излишни боклуци в багажника.

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Какво трябва да направим по автомобила за Зимата?

Мнение от DigiPro » 05 дек 2013, 20:08

dimkar написа:И аз не съм закъсвал на непочистен път и не вярвам, че някога ще ми се случи. Просто, защото следя прогнозата и си планирам маршрутите.
А боб хвърляш ли дали няма да се обърне някой ТИР без вериги и да блокира целият път? Според мен ако тръгваш извън града, то по-добре да имаш много ненужни боклуци из багажника и да не ти потрябват, отколкото да ти потрябват и да ги нямаш.
Една зима пътувахме с един приятел от Търново до София. Тръгнахме сутринта и стигнахме късно вечерта. На магистралата се беше обърнал ТИР, но поне имаше място да мине по една кола. Имаше и навявания от сняг и закъсали коли. Добре, че му беше пълен резервоара с бензин и бутилката с газ, че не сме стояли на студено. Имахме шишета с вода и кроасани, та и гладни не сме стояли.
Последна промяна от DigiPro на 05 дек 2013, 20:12, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Какво трябва да направим по автомобила за Зимата?

Мнение от HACKO » 05 дек 2013, 20:10

И като се обърне тира, какво като имаш вериги, ще го изтеглиш ли? Пак си в гювеча, но пък ще си подготвен.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
dimkar
потребител
потребител
Мнения: 1364
Регистриран: 03 мар 2007, 23:21
Модел на автомобила: Nissan
Местоположение: Сопот
Status: Извън линия

Re: Какво трябва да направим по автомобила за Зимата?

Мнение от dimkar » 05 дек 2013, 22:53

DigiPro написа:
dimkar написа:И аз не съм закъсвал на непочистен път и не вярвам, че някога ще ми се случи. Просто, защото следя прогнозата и си планирам маршрутите.
А боб хвърляш ли дали няма да се обърне някой ТИР без вериги и да блокира целият път? Според мен ако тръгваш извън града, то по-добре да имаш много ненужни боклуци из багажника и да не ти потрябват, отколкото да ти потрябват и да ги нямаш.
Една зима пътувахме с един приятел от Търново до София. Тръгнахме сутринта и стигнахме късно вечерта. На магистралата се беше обърнал ТИР, но поне имаше място да мине по една кола. Имаше и навявания от сняг и закъсали коли. Добре, че му беше пълен резервоара с бензин и бутилката с газ, че не сме стояли на студено. Имахме шишета с вода и кроасани, та и гладни не сме стояли.
Е, и. Не пътувам от вчера. А и зимата пътувам доста, прекосявайки Балкана. Не съм закъсвал. И боб не съм хвърляй. Изводите вие си ги правете. :)

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Какво трябва да направим по автомобила за Зимата?

Мнение от DigiPro » 06 дек 2013, 16:44

dimkar написа:Не пътувам от вчера. А и зимата пътувам доста, прекосявайки Балкана. Не съм закъсвал. И боб не съм хвърляй. Изводите вие си ги правете. :)
И другите колеги ти го казаха. Като се обърне ТИР на магистрала, а зад теб няколко километра плътна колона от коли - няма мърдане, ако ще не 4х4 ами 6х6 да караш. За балкана и обикновените пътища е ясно...ако се е обърнал ТИР обръщаш и се връщаш обратно.

Форито
потребител
потребител
Мнения: 59
Регистриран: 02 ное 2013, 19:45
Модел на автомобила: Ford Mondeo
Status: Извън линия

Re: Какво трябва да направим по автомобила за Зимата?

Мнение от Форито » 10 дек 2013, 09:06

DigiPro написа:
dimkar написа:И аз не съм закъсвал на непочистен път и не вярвам, че някога ще ми се случи. Просто, защото следя прогнозата и си планирам маршрутите.
А боб хвърляш ли дали няма да се обърне някой ТИР без вериги и да блокира целият път? Според мен ако тръгваш извън града, то по-добре да имаш много ненужни боклуци из багажника и да не ти потрябват, отколкото да ти потрябват и да ги нямаш.
Една зима пътувахме с един приятел от Търново до София. Тръгнахме сутринта и стигнахме късно вечерта. На магистралата се беше обърнал ТИР, но поне имаше място да мине по една кола. Имаше и навявания от сняг и закъсали коли. Добре, че му беше пълен резервоара с бензин и бутилката с газ, че не сме стояли на студено. Имахме шишета с вода и кроасани, та и гладни не сме стояли.
Имали сте късмет

kito
потребител
потребител
Мнения: 727
Регистриран: 21 фев 2009, 17:50
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 Turnier 1.6 16v, Ford Focus MK2 1.6 16v Ti-VCT
Местоположение: Казанлък/София
Status: Извън линия

Re: Какво трябва да направим по автомобила за Зимата?

Мнение от kito » 10 дек 2013, 10:24

Администратор, клубен член или който там има право да модерира форума,
сега ще ми обясните ли защо ми е изтрит поста?

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Какво трябва да направим по автомобила за Зимата?

Мнение от DigiPro » 10 дек 2013, 13:20

kito написа:Администратор, клубен член или който там има право да модерира форума,
сега ще ми обясните ли защо ми е изтрит поста?
Може би защото, "фотоапарати, камери и извънземни" не са по конкретната тема, а именно - "Какво трябва да направим по автомобила за зимата".
От раздел II на правилата на форума:
Всяко мнение, което няма нищо общо с темата, ще бъде изтривано
и също така:
•Всички теми и постове, които не отговарят на правилата, ще бъдат променяни, премествани, заключвани и изтривани. Забранява се пускането на теми, в които се иска обяснение от модератор или администратор за негово действие. Такива въпроси се задават чрез ЛС.

kito
потребител
потребител
Мнения: 727
Регистриран: 21 фев 2009, 17:50
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 Turnier 1.6 16v, Ford Focus MK2 1.6 16v Ti-VCT
Местоположение: Казанлък/София
Status: Извън линия

Re: Какво трябва да направим по автомобила за Зимата?

Мнение от kito » 10 дек 2013, 15:09

Ясно, комунизъм цари в този форум, доста често тук всичко се прави спрямо изискванията на модераторите, а форумните правила са така направени, че различно мислещите трябва да се забраняват! :)


Сега по темата, ако ще качвате всичките тия безсмислени неща в колата си, се замислете изобщо трябва ли да тръгвате на някъде.
Всеки започва с едно АКО (ако затънеш, ако се обърне ТИР, ако .....), което е в теорията на вероятностите. 1242141 теми и мнения на специалисти има, какво трябва да се направи по автомобила всеки един сезон. И повярвайте ми повечето неща тук са извън всякакви граници. Хората се чудят как максимално да намалят разхода си на гориво примерно и ако ми обясните смислена причина 6 месеца да търкалям чували с пясъци, лопати, одеала, храна за 2-3 дни и буркани, то ще му стисна ръката. Това има смисъл ако живееш в Африка или Австралия. Там, където разстоянията са огромни и ако закъсаш, не се знае скоро ще мине ли някой на помощ. А тук разстоянията от село до село са час пеш. Това вашето е като едно време, когато баща ми имаше Вартбург и когато трябваше да се ходи на море, се преглеждаше обстойно всичко две седмици по-рано и през целия път се гледаше няма ли да прегрее, бучи ли, какво прави. Еее, до момента в който не скочи на Фокуса. Да ама Фокуса е в безупречно техническо състояние. Вярно не е чисто нов, но за годините си е поддържан. Както и моята кола е така. Фокуса ми ме вози, както мен така и хората около мен, ако не го поддържам в добро техническо състояние не знам. Имам предвид нови гуми през определен период от време, масла, спирачки. Та затова, единственото, което се прави зиме и лете е да се сменят гумите и течността на чистачките.
Със здраве.

Заключена

Върни се в “ГРИЖИ, ПОДДРЪЖКА И ЕКСПЛОАТАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта