Чипче въпрос ?

Потребителски аватар
Didibao
потребител
потребител
Мнения: 1769
Регистриран: 03 юни 2008, 01:08
Модел на автомобила: Focus ST170
Местоположение: Перник
Status: Извън линия

Re: Чипче въпрос ?

Мнение от Didibao » 25 сеп 2014, 12:12

В интерес на истината дизела тръгва доста прилично само с ремап, доколто бензина атмосфера си има доста игра и части и пак не става като дизела, както е известно атмоферния туниг е леко безмислен въпроса е да го разбереш по най евтиния начин, има какво да се направи на атмосферката да живне но до там, никога няма да извадиш и половинат нютони от един дизел със скапан чип.
Изображение

Потребителски аватар
urgan
Потребител
Потребител
Мнения: 1834
Регистриран: 16 яну 2009, 16:44
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDCi 131 h.p. Estate 02' Ghia
Engine code: FMBA
Status: Извън линия

Re: Чипче въпрос ?

Мнение от urgan » 25 сеп 2014, 14:25

Добре като ги разбираш нещата, можеш ли да кажеш за лаг-а какво се случва с него изчезва ли намаля ли и тн.
Изображение

Потребителски аватар
Didibao
потребител
потребител
Мнения: 1769
Регистриран: 03 юни 2008, 01:08
Модел на автомобила: Focus ST170
Местоположение: Перник
Status: Извън линия

Re: Чипче въпрос ?

Мнение от Didibao » 25 сеп 2014, 15:18

Всичко зависи от модела на турбото и как е направена картата за упрвление на акулатора му, в смисъл имам възможност да флашвам някой коли но фаиловете са не известни докато не се тества на колата, затова всичко е правено на коли на приятели .
Изображение

Потребителски аватар
BIGFORDFAN
потребител
потребител
Мнения: 1368
Регистриран: 03 май 2007, 05:06
Модел на автомобила: Mondeo mk2 1.8 TD ''Сребърната стрела'' & 1996 Scorpio 2.9 12v automatic estate
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Чипче въпрос ?

Мнение от BIGFORDFAN » 25 сеп 2014, 16:13

urgan написа:Че тдди-то на фокуса не е ли 115 коня? На мондео де съм виждал с чип става 145 от 115.
TDDI-то на Фокус мк1 е 90 к.с. макс, даже мисля че имаше и 75, но много рядко се среща. Преди 3 години един такъв Фокус 90 к.с. ''чипосан'' със 17-ки джанти вървеше наравно на драг с Фокус мк1 2.0 Зетек 136к.с. пак със 17-ки. Аз бих инвестирал в такова чипче, особено ако е при известен ''тунер'' с дино и т.н., но на по-старите печки като моята не става...

Потребителски аватар
urgan
Потребител
Потребител
Мнения: 1834
Регистриран: 16 яну 2009, 16:44
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDCi 131 h.p. Estate 02' Ghia
Engine code: FMBA
Status: Извън линия

Re: Чипче въпрос ?

Мнение от urgan » 25 сеп 2014, 18:12

Да ясно аз съм в грешка за конете при фокуса. Чиповете от брезел са известни с качеството си така че само пари да има :)
Изображение

vladi tanev
потребител
потребител
Мнения: 341
Регистриран: 23 юни 2007, 11:40
Модел на автомобила: FORD FOKUS МК1 1,8TDDI
Абсолютно стоков
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Re: Чипче въпрос ?

Мнение от vladi tanev » 10 окт 2014, 09:02

Аз лично вече си чипосах фокуса при Адлер ауто тоест Брезел резултатите са в повече отколкото очаквах и да лага изчезва при турбото за резултат какво съм изкарал няма да споменавам че повечето са Тома неверни но само ще кажа че от нула до сто свалих със над 4 секунди,и не се залъгвайте че мотора няма да издържи или ако се счупи това е проблема,това са приказки на хора които незнаят принципа на работа на двигателя,единствено води до счупване ако мапера е калпав и незнае какво и как да направи.
И да вметна специално за Адлер ауто че не чипосват тоест не сменят чип а променят софтуера на компа.

Потребителски аватар
red
потребител
потребител
Мнения: 888
Регистриран: 04 окт 2005, 10:36
Модел на автомобила: Mondeo 2.0L 16 combi mkII GHIA GAZ
Местоположение: На изток от рая :)
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Чипче въпрос ?

Мнение от red » 07 дек 2014, 00:42

Едно е ясно - никакъв Пауър Бокс. Вдига мощността, но създава ядове. При мен явно претоварва скоростната кутия и тя блокира на някаква скорост произволна. Трябва доста време докато дойде на себе си през изключване на захранване, смяна софт. и още други магарии. Загуба на време и пари.
За по-ниският разход на гориво - не и в градски условия - колата става ламя! Извън града - разчитам само на компа - ако му се вярва около 0.5 на сто.

vladi tanev
потребител
потребител
Мнения: 341
Регистриран: 23 юни 2007, 11:40
Модел на автомобила: FORD FOKUS МК1 1,8TDDI
Абсолютно стоков
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Re: Чипче въпрос ?

Мнение от vladi tanev » 08 дек 2014, 09:43

Явно си имал някакъв пауър бокс който е бил нещо скапан и не си е вършил работата аз преди карах със пауър бокс и нямах никакви ядове работеше идеално и не ми създаваше никакви проблеми,има коли на които не може да се бара по компа и слагат пауър бокс по тази причина.

Отговори

Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта