Цените на горивата в България , а сега накъде ?

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
Потребителски аватар
ФордБългария
потребител
потребител
Мнения: 854
Регистриран: 10 яну 2014, 23:22
Модел на автомобила: Ford Focus mk1 1.6 16v
Status: Извън линия

Re: Цените на горивата в България , а сега накъде ?

Мнение от ФордБългария » 14 мар 2015, 02:15

Вие къде зареждате бре ? При нас газта е 92 ст :roll:

Потребителски аватар
koinov_bg
потребител
потребител
Мнения: 975
Регистриран: 24 дек 2009, 10:39
Модел на автомобила: Форд Сиера мк1 2.0 115к.с
Местоположение: София.Люлин
Status: Извън линия

Re: Цените на горивата в България , а сега накъде ?

Мнение от koinov_bg » 14 мар 2015, 09:00

В София на всички бензиноатанции LPG е 0.99 стотинки :-( дажр на Петрола е 1.01
По добре мъртъв,но пич от колкото жив,но педал *159*

al_lukanov
потребител
потребител
Мнения: 362
Регистриран: 08 фев 2011, 12:14
Модел на автомобила: Mondeo 1.8 2005 sold, Fusion 1.4 TDCI 2009 sold, Focus 1.6 Ecoboost 2012 sold, Volvo V60 2016, Toyota LC120 2008
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Цените на горивата в България , а сега накъде ?

Мнение от al_lukanov » 14 мар 2015, 10:14

Eкото снощи LPG 0.96лв. A95 2.16лв.

Форман
потребител
потребител
Мнения: 31
Регистриран: 17 ное 2014, 15:49
Модел на автомобила: Форд С МАКС
Status: Извън линия

Re: Цените на горивата в България , а сега накъде ?

Мнение от Форман » 20 мар 2015, 16:55

На Шел Европа дизела 2.30 лв/л :shock:

kito
потребител
потребител
Мнения: 727
Регистриран: 21 фев 2009, 17:50
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 Turnier 1.6 16v, Ford Focus MK2 1.6 16v Ti-VCT
Местоположение: Казанлък/София
Status: Извън линия

Re: Мнение за горива на бензиностанции ЕКО

Мнение от kito » 30 яну 2016, 17:51

Ааааа, аз от 100 октана на шел съм си доволен! Може и да си въобразявам, но доста добре си я чувствам моята с него!

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мнение за горива на бензиностанции ЕКО

Мнение от ЯЛТА » 30 яну 2016, 17:51

Аз имам комшия който зарежда постоянно 6 автомобила само на ШЕЛ, колита са фирмени, леки и ван, и джип, бензин и дизел, и никога не е споменал за лошо гориво, а е шофьор от 1971 год. - професионален. Из цяла България при това.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

kito
потребител
потребител
Мнения: 727
Регистриран: 21 фев 2009, 17:50
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 Turnier 1.6 16v, Ford Focus MK2 1.6 16v Ti-VCT
Местоположение: Казанлък/София
Status: Извън линия

Re: Мнение за горива на бензиностанции ЕКО

Мнение от kito » 30 яну 2016, 18:00

Според мен трябва да се бойкотират големите вериги!
Днес даваха по "Темата на Нова" за горивата! Трябва да гледате как шефът на Лукойл обясняваше, че едва ли не продавали на загуба! ;))))))))))))
Марешки лъжел, че имало картел! ;)

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мнение за горива на бензиностанции ЕКО

Мнение от ЯЛТА » 30 яну 2016, 18:38

kito написа:как шефът на Лукойл обясняваше, че едва ли не продавали на загуба!
Почти така е, защото са им остарели технологиите на производство. Още едно време през 80-те години се пишеше, че Дойче ШЕЛ преработва 3 200 000 тона петрол и работят 320 човека там, а в Нефтохим работеха 3 200 човека преработвайки 2 300 000 тона петрол, но това беше в средата на 80-те години, а от тогава до сега...............
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
sinnerman
потребител
потребител
Мнения: 124
Регистриран: 07 сеп 2012, 11:08
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Re: Мнение за горива на бензиностанции ЕКО

Мнение от sinnerman » 30 яну 2016, 18:52

Трябва да се бойкотират единствено бензиностанциите на Лукойл. Всички големи вериги зареждат основно, гориво на едро от Лука. Ползват допълнителни отстъпки от едровите цени за обем. Няма как да продават под неговите цени на дребно. Всички се равняват по него. Единственото решение Е да се бойкотират бензиностанциите на Лук. Така няма да имат оборот. И ще продават само на едро при малък марж и то доста повече и с по- големи отстъпки на останалите вериги, защото техния оборот ще се увеличи пропорционално на пазарния му дял. А разходите за поддръжката на бензиностанциите му е константа. Ще трябва с печалбата от Нефтохим да дотира бензиностанциите.Само за два месеца, ако народа спре да зарежда гориво на бензиностанциите на Лукойл, ще бъде принуден да търси решение да върне клиентите си. А то познай какво е?

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Цените на горивата в България , а сега накъде ?

Мнение от aspasia » 30 яну 2016, 22:29

Аз около година зареждам от бензиностанция Оникс в обеля с 12 стотинки е по евтин бензина от останалите големи вериги и нямам оплаквания отдавна им спрях да им пълня гушите.

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Цените на горивата в България , а сега накъде ?

Мнение от martin1977 » 30 яну 2016, 23:06

aspasia написа:Аз около година зареждам от бензиностанция Оникс в обеля с 12 стотинки е по евтин бензина от останалите големи вериги и нямам оплаквания отдавна им спрях да им пълня гушите.
Точно там веднъж ми напълниха резервоара с 67 литра при вместимост 62 и поне 2 литра в него. То бива, бива, ама тия прекаляват. На другите "големи" вериги съм пълнил и общо взето лъжат малко - 62-64 сипват.

kito
потребител
потребител
Мнения: 727
Регистриран: 21 фев 2009, 17:50
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 Turnier 1.6 16v, Ford Focus MK2 1.6 16v Ti-VCT
Местоположение: Казанлък/София
Status: Извън линия

Re: Цените на горивата в България , а сега накъде ?

Мнение от kito » 30 яну 2016, 23:59

В Лукойл не съм стъпвал от години, няма и да стъпя!
Хората сме стадо, не трябва да се позволява на тия глупаци да трупат пачки! Днес един от собствениците на бензиностанции разправя, че просто големите яко печелят. В Айтос, на 20-30 км от Бургас цената скачала с 7-8 стотинки! Кви са тия тъпотии. Горивата паднаха, цените на нито една стока не пада! Всички производители на какво ли не, обясняват как сега поемали въздух, до преди това едва ли не работили на загуба. Другото било, че сегашните им печалби, щели да ги инвестират в модерни нови машини, но нямало да намалят цените!

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Цените на горивата в България , а сега накъде ?

Мнение от DigiPro » 31 яну 2016, 11:13

Добре де, а Марешки как докарва такива цени? Той да не би да купува от космоса горива? Нали и той взема от Лукойл? Едва ли работи на загуба. Значи просто всички останали са направили картел и си слагат огромни надценки.

Потребителски аватар
sinnerman
потребител
потребител
Мнения: 124
Регистриран: 07 сеп 2012, 11:08
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Re: Цените на горивата в България , а сега накъде ?

Мнение от sinnerman » 31 яну 2016, 12:01

Марешки не купува горива от Лукойл. Купува от Полисан, който внася гориво. Лукойл играе с едровите цени, за да парира внос от вън. В депото му в Благоевград цените са по-ниски от Нефтохим Бургас заради гръцкото гориво. Марешки е решил да прави данъчен склад, за да внася гориво най- вероятно от Румъния или Азърбайджан и да си гарантира постоянни доставки. Щото Лукойл вече натисна дистрибуторите си да не му продават горива.

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Цените на горивата в България , а сега накъде ?

Мнение от aspasia » 31 яну 2016, 12:49

martin1977 написа:
aspasia написа:Аз около година зареждам от бензиностанция Оникс в обеля с 12 стотинки е по евтин бензина от останалите големи вериги и нямам оплаквания отдавна им спрях да им пълня гушите.
Точно там веднъж ми напълниха резервоара с 67 литра при вместимост 62 и поне 2 литра в него. То бива, бива, ама тия прекаляват. На другите "големи" вериги съм пълнил и общо взето лъжат малко - 62-64 сипват.
Два три пъти съм пълнил до горе не съм забелязал да има някакво отклонение и в туба 10 литрова съм пълнил за един закъсал познат засега съм доволен. То и в големите вериги няма никакви гаранции щото са франчайз всяка е за себе си.

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4777
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Цените на горивата в България , а сега накъде ?

Мнение от pepy1 » 02 фев 2016, 21:12

Гледах по една телевизия интервю на Марешки, той каза че отива в Бургас да зарежда гориво с цистерната и му казват/на шофьора де/ има инвентаризация и не работят. Обаче през тези 4 часа чакане да свърши инвентаризацията, други фирми влизат и зареждат - за тях няма такава. ,Е и аз да съм и аз ще внасям. И без това близкоживеещите до Макенония и Сърбия, освен че отиват да си пълнят по-ефтино гориво и си пазаруват и по-ефтини продукти! А ние българите, понеже сме богати, може да пърниме гушите на всякакви картели!
времето е като парите-никога не стига

Потребителски аватар
MOMCHO2000
потребител
потребител
Мнения: 70
Регистриран: 28 яну 2007, 11:13
Модел на автомобила: Skoda Felicia 1.3 MPi
Местоположение: Видин, България
Status: Извън линия

Re: Цените на горивата в България , а сега накъде ?

Мнение от MOMCHO2000 » 02 фев 2016, 21:30

pepy1 написа:Гледах по една телевизия интервю на Марешки, той каза че отива в Бургас да зарежда гориво с цистерната и му казват/на шофьора де/ има инвентаризация и не работят. Обаче през тези 4 часа чакане да свърши инвентаризацията, други фирми влизат и зареждат - за тях няма такава. ,Е и аз да съм и аз ще внасям. И без това близкоживеещите до Макенония и Сърбия, освен че отиват да си пълнят по-ефтино гориво и си пазаруват и по-ефтини продукти! А ние българите, понеже сме богати, може да пърниме гушите на всякакви картели!
В Сърбия колега хранителните продукти са по скъпи, както и горивата! Един литър газ в Сърбия е около лев, лев и десет, бензина 95 и дизела са около 2 лв! В Македония съм чул, че е по евтина (по качествена) и храната и горивата, бензина чух да е около 1.50 лв.

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Цените на горивата в България , а сега накъде ?

Мнение от aspasia » 02 фев 2016, 22:07

pepy1 написа:Гледах по една телевизия интервю на Марешки, той каза че отива в Бургас да зарежда гориво с цистерната и му казват/на шофьора де/ има инвентаризация и не работят. Обаче през тези 4 часа чакане да свърши инвентаризацията, други фирми влизат и зареждат - за тях няма такава. ,Е и аз да съм и аз ще внасям. И без това близкоживеещите до Макенония и Сърбия, освен че отиват да си пълнят по-ефтино гориво и си пазаруват и по-ефтини продукти! А ние българите, понеже сме богати, може да пърниме гушите на всякакви картели!
Българите обичат да се самобичуват като имаше протести за горива и винетки с София почти никой не дойде въпреки че бяха в неработни дни.

Потребителски аватар
ФордБългария
потребител
потребител
Мнения: 854
Регистриран: 10 яну 2014, 23:22
Модел на автомобила: Ford Focus mk1 1.6 16v
Status: Извън линия

Re: Цените на горивата в България , а сега накъде ?

Мнение от ФордБългария » 03 фев 2016, 01:47

Какво говорим.. За винетките в нашия град имаше протест и се блокира изхода на магистралата, и СофЕанци казаха че не им е проблем да си плащат, и разбираш ли хората така си мрънкали.
А в Македония само дизела е на оферта - 50 ст надолу.

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Цените на горивата в България , а сега накъде ?

Мнение от Eastbourne » 03 фев 2016, 09:15

Няма пак да повдигаме темата, но 97 лева е ниска цена за винетка. За това хората не протестират. Следващите 5-6 години се очакват да се направят още 600 км магистрали и да се рехабилитират хиляди републикански пътища... това са милиарди, милиарди левове

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 39 госта