Двутактово масло в КОМЪН-РЕЙЛ дизели

Как да живеем съвместно и в разбирателство.
Масла. Антифриз. Автокозметика. Консумативи.
otoyol
потребител
потребител
Мнения: 105
Регистриран: 21 яну 2016, 20:56
Модел на автомобила: Ford Focus 1, 1.8 TDCI, 115 h.p.
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Двутактово масло в КОМЪН-РЕЙЛ дизели

Мнение от otoyol » 25 мар 2016, 21:14

Колеги... яко се говори в интернет-пространството за това... а и извън него... Питането ми е свързано с това дали слагането на такова масло в пропорции 1:250 или максимум 1:200 МОЖЕ С НЕЩО ДА НАВРЕДИ ДА КОМЪН-РЕЙЛ СИСТЕМИТЕ ??? Не акцентирам на това ДОКОЛКО ПОМАГА, ДОКОЛКО ЩЕ УДЪЛЖИ ЖИВОТА НА ГОРИВНАТА СИСТЕМА, ДАЛИ ЩЕ ЗАБЕЛЕЖА ЯВЕН ПОЛОЖИТЕЛЕН ЕФЕКТ ИЛИ НЕ, или т.н..... Просто моля някой подготвен 'да каже дали химически или физически може да се НАВРЕДИ на комънрейла ??? Поне ако не помогне, поне да не навреди ! Някъде четох за "алкалност", "киселинност" и др. "свойства" ... т.е. има ли вероятност да въздейства разяждащо или агресивно на елементите по горивната система ? Доста казват, че по-меко работели двигателите им с такова масло.. дори имам позната с комънрейл мотор, която твърди същото... Моля за мнения :)

Потребителски аватар
MapTo_D
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 01 ное 2008, 11:51
Модел на автомобила: С колелото
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Двутактово масло в КОМЪН-РЕЙЛ дизели

Мнение от MapTo_D » 26 мар 2016, 12:37

Здрасти. На моя фокус съм слагал 5-6 пъти двутактово масло, по около 100-150мл на резервоар. Беше преди години, но по спомен наистина заработваше по меко мотора. Предполагам не е навредило с нищо, поне видимо няма проблеми. Колега с мондео също слага, и той като мен нямаше някакви оплаквания, и той спомена за по-тиха работа на мотора и така. Маслото, което слагах беше синтетично, не от най-евтините двутактови...

Потребителски аватар
TZahariev
потребител
потребител
Мнения: 97
Регистриран: 29 юни 2011, 01:14
Модел на автомобила: Focus 1.8 TDDI
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Двутактово масло в КОМЪН-РЕЙЛ дизели

Мнение от TZahariev » 20 апр 2016, 12:19

Колега, аз също доста четох из всевъзможни форуми за двутактовото масло в дизела. Винаги слагам добавки или пък дизел с добавки, на последък позвах Bardahl B.D.C., от който съм доволен.

Беше ми свършил бардала и реших и аз да пробвам маслото - взех качествено двутактово и направих пропорцията 1:200 (най-често това се препоръчва из писанията в нет-а). Колата наистина заработи една идея по-меко, но същевременно и една идея ѝ намаля динамиката, а освен това и малко по-трудно пали при студен старт. Така че аз след като изразходвам маслото, което купих мисля да не слагам повече.

В момента горивата са пълни с добавки, отделно има добавки от рода на Бардала, Лики Моли и т.н., които има модификатори на триенето (демек смазващи добавки и антифрикционен афект в помпа, дюзи и цилиндри, при Бардала даже е сертифицирано с фрикционен тест), имат почистващи добавки, както и подобрители на изгрянето и стабилизатори на горивото (да не се възпламенява по-рано или неравномерно) т.е. с две думи - имат всичко необходимо.

За мен лично извода е, че ако всичко е наред по колата, използват се качествени добавки или читаво гориво с добавки (на доста вериги и обикновеното е със смазващи и почистващи добавки - примерно Shell, Rompetrol и др., аз лично съм фен на Shell) няма нужда, а и полза от двутактовото масло в нафтата.
Най-"обичам" сектанти и разбирачи, които побългаряват!

Потребителски аватар
addition
потребител
потребител
Мнения: 398
Регистриран: 14 ное 2007, 17:35
Модел на автомобила: Focus C-Max 2.0 TDCI '04 Ghia
Местоположение: София, Монтана
Status: Извън линия

Re: Двутактово масло в КОМЪН-РЕЙЛ дизели

Мнение от addition » 20 апр 2016, 14:00

Точно това забелязах аз при преминаване за проба от Екто дизел на Макс моушън - колата видимо заработи по-тихо и мазно, но вървеше малко по-зле. Явно в последния има повече добавки.

Mondeicho
потребител
потребител
Мнения: 90
Регистриран: 26 дек 2014, 21:14
Модел на автомобила: Ford Mondeo, 2.0 Tdci, 96 kW, 2004 г.
Status: Извън линия

Re: Двутактово масло в КОМЪН-РЕЙЛ дизели

Мнение от Mondeicho » 12 юни 2016, 00:11

Аз почти винаги при зареждане слагам някаква добавка. От няколко месеца слагам двутактово масло (пробвах и минерално и полусинтетика). Засега съм доволен, не усещам промяна в динамиката, двигателя работи една идея по равномерно и тихо. Майстора ми каза, че наистина е по добре с маслото и по рядко дефектират елементите по горивната система.

strong
потребител
потребител
Мнения: 59
Регистриран: 09 апр 2017, 22:35
Местоположение: Първомайци
Status: Извън линия

Re: Двутактово масло в КОМЪН-РЕЙЛ дизели

Мнение от strong » 28 юни 2017, 22:48

От около месец и аз добавям 2тактово бездимно синтетично масло към нафтата:250мл на 55л/пълен резервоар/.Наистина мотора работи по меко и тихо,някои ползват комбинация от Бардал+2тактово масло.....мисля да пробвам :roll:

Mondeicho
потребител
потребител
Мнения: 90
Регистриран: 26 дек 2014, 21:14
Модел на автомобила: Ford Mondeo, 2.0 Tdci, 96 kW, 2004 г.
Status: Извън линия

Re: Двутактово масло в КОМЪН-РЕЙЛ дизели

Мнение от Mondeicho » 29 юни 2017, 19:20

Аз слагам от около 6 месеца и добавка на Бардал(тази която стига за около 1000 л) и да си кажа честно с нея не усещам някаква особена разлика.

Потребителски аватар
Запрян.Б.
потребител
потребител
Мнения: 93
Регистриран: 04 авг 2016, 18:39
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Двутактово масло в КОМЪН-РЕЙЛ дизели

Мнение от Запрян.Б. » 29 юни 2017, 21:03

Аз имам добавка на Лики Моли и се чудя дали да е слагам. :) По-принцип нямам проблем и двигателя си работи добре(чукам на дърво 3 пъти). Има ли смисъл да е сложа ''профилактично'' или по-добре не ? :)

Mondeicho
потребител
потребител
Мнения: 90
Регистриран: 26 дек 2014, 21:14
Модел на автомобила: Ford Mondeo, 2.0 Tdci, 96 kW, 2004 г.
Status: Извън линия

Re: Двутактово масло в КОМЪН-РЕЙЛ дизели

Мнение от Mondeicho » 30 юни 2017, 06:33

След като я имаш слагай . Със сигурност няма да навреди.

Потребителски аватар
GeorgiToRuleThemAll
потребител
потребител
Мнения: 174
Регистриран: 18 авг 2016, 17:43
Модел на автомобила: 2015 1.0 EcoBoost 74kW
Местоположение: Асеновград
Status: Извън линия

Re: Двутактово масло в КОМЪН-РЕЙЛ дизели

Мнение от GeorgiToRuleThemAll » 30 юни 2017, 21:09

Запрян.Б. написа:
29 юни 2017, 21:03
Има ли смисъл да е сложа ''профилактично'' или по-добре не ? :)
По-добре не я слагай, че да не стане нещо...

:arrow: 'If it ain't broke, don't fix it' :!:
*fe*

Потребителски аватар
Запрян.Б.
потребител
потребител
Мнения: 93
Регистриран: 04 авг 2016, 18:39
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Двутактово масло в КОМЪН-РЕЙЛ дизели

Мнение от Запрян.Б. » 30 юни 2017, 21:26

За това не е слагам, защото не виждам причина за тази манипулация. :)

strong
потребител
потребител
Мнения: 59
Регистриран: 09 апр 2017, 22:35
Местоположение: Първомайци
Status: Извън линия

Re: Двутактово масло в КОМЪН-РЕЙЛ дизели

Мнение от strong » 30 юни 2017, 21:46

Добавките се слагат не когато имаме проблеми,а с цел да се подобри качеството на горивото(все пак живеем в България)Всеки има глава на раменете,и сам решава какво да налива в резервоара си.

Потребителски аватар
m_fokus
потребител
потребител
Мнения: 163
Регистриран: 14 юли 2010, 14:19
Модел на автомобила: Ford Fokus 1,6 ZETEC SE
Ford Focus C-MAX 2.0 TDCI
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Двутактово масло в КОМЪН-РЕЙЛ дизели

Мнение от m_fokus » 01 юли 2017, 10:27

Пролетта реших да направя комбинацията която препоръчват във ваг-форума бардал 6в1 за дюзи и после във всеки резервоар бдц, като го добавям в лятната пропорция. Имаше някакви черни пушеци след пърженето на двигателя с 6в1 в резервоара, после като че ли нямаше вече. Сега с бдц разлика във вървежа не виждам, аз не съм и състезател де, разхода леко се подобри.
Зимата пробвах бензин+двутактово масло в големите студове, колата палеше по-лесно.
По-голям късмет е да попаднеш на читав майстор, отколкото на читава жена :lol:

Отговори

Върни се в “ГРИЖИ, ПОДДРЪЖКА И ЕКСПЛОАТАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта