демонтаж кондензатор на климатроник на форд мондео мк3

Как да живеем съвместно и в разбирателство.
Масла. Антифриз. Автокозметика. Консумативи.
nikolaicm
потребител
потребител
Мнения: 27
Регистриран: 05 мар 2007, 18:54
Модел на автомобила: ford mondeo
Местоположение: pleven
Status: Извън линия

демонтаж кондензатор на климатроник на форд мондео мк3

Мнение от nikolaicm » 06 юли 2017, 17:10

Здравейте колеги.Не можах да намеря друга такава тема и за това пускам нова.Необходима ми е помощ за демонтажа на кондензатора на въпросното мондео.От къде да започна и какво първо трябва да сваля.Кой каквото има като снимков материал,документация и знания разбира се ако може да помогне.На отзовалите се благодаря предварително.

nikolaicm
потребител
потребител
Мнения: 27
Регистриран: 05 мар 2007, 18:54
Модел на автомобила: ford mondeo
Местоположение: pleven
Status: Извън линия

Re: демонтаж кондензатор на климатроник на форд мондео мк3

Мнение от nikolaicm » 29 юли 2017, 04:06

Здравейте отново.Наложи се да се справя сам и затова ще опиша горе долу как става за да помогна с каквото мога.Започнах със сваляне на фаровете за да имам по добър достъп до радиаторите.От долу свалих защитната пластмаса за да имам и от там достъп.След това източих антифриза и разкачих гумените съединения от водния радиатор.От кондензатора(радиатора на климатика) с ключ 13 звездогаечен разкачих тръбите.Желателно е преди да разкачите тръбите да напръскате гайките с някаква проникваща смазка.Внимавайте за гарнитурите(гумени о-пръстени)!!!След това зад фаровете се намират по три болта мисля ,че бяха 15,ако не се лъжа и тях развих.След това разкачих перката от кабелите и развих двата болта с които е хваната от горната страна и внимателно я изтеглих нагоре.Целта е да се освободи маската която е пластмасова и като се изтегли нагоре да може да освободи радиаторите които са хванати един за друг.От пред също се свалят три или четири болта(еврейска звезда забравих кой номер) които се намират под декоративната маска която забравих да спомена се сваля първа.След това се разкача и въздуховода като се внимава да не се счупят крачетата.Като се разхлаби маската се изтегля леко нагоре и се освобождават радиаторите.Внимавайте за гумените тампони на които лежат радиаторите да не ги обърнете защото после при монтажа ще имате проблеми.В общи линии е това,после монтажа се извършва по обратния ред като се внимава да не се пропусне нещо.Ако някой иска да пита или нещо не съм обяснил както трябва да пита,стига да имам време ще му отговоря.Надявам се да съм бил полезен.Успех на всички.

Отговори

Върни се в “ГРИЖИ, ПОДДРЪЖКА И ЕКСПЛОАТАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 15 госта