Софтуерен проблем

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
Потребителски аватар
Miri4
потребител
потребител
Мнения: 367
Регистриран: 05 май 2009, 20:42
Модел на автомобила: Focus 1.8 TDCI 2002 г. 115 к.с.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Софтуерен проблем

Мнение от Miri4 » 21 мар 2019, 18:22

За колата от профила.
В растояние от 2 месеца колата ми губи кодовете на инжекторите 2 пъти ,преминава в авариен режим ,започва да мига лампата за подгрева и слава богу някак се добирам до в къщи.
Проблема се оправя срещу 80 лв. при диагностик със съответната апаратура.Той вкарва отново загубения код и всичко се оправя.Според него никой не знае защо става така.Проблема се получава при съвсем нормално каране.
Това ме кара да се страхувам да карам колата, защото не знам в кой момент ще ме изненада.Пък и на всяка изнинада по 80 лв. не се издържа.
Та въпроса ми е:
-ако има колеги с такива проблеми- как са ги ришили.
-четох в руски форум,че това се решава с подмяна на целия софтуер. Вярно ли е това .Ако има колеги занимаващи се с такива неща, или знаят добри диатностици , да се обадят.
Благодаря прведварително.

Потребителски аватар
Penyo63
потребител
потребител
Мнения: 172
Регистриран: 18 сеп 2016, 12:31
Модел на автомобила: jaguar x type
Местоположение: с. Синапово
Status: Извън линия

Re: Софтуерен проблем

Мнение от Penyo63 » 21 мар 2019, 20:31

отговора се крие в генератора. Правят понякога пикове, може да не са по напрежение, а по честота, някакви хармоници и обикновено съсипват кодовете на дюзите. Проблема е не е от софтуера или от извъземен произход. Но 80 лв са си 80 лв., кой знае дали нямат да ме псуват някъде.
Същността на едно сложно нещо,се дължи на добре подбрани елемнтарни неща.

Потребителски аватар
Miri4
потребител
потребител
Мнения: 367
Регистриран: 05 май 2009, 20:42
Модел на автомобила: Focus 1.8 TDCI 2002 г. 115 к.с.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Софтуерен проблем

Мнение от Miri4 » 22 мар 2019, 09:14

И аз си мислех за това.
-Даже попитах майстора дали ако сложа някакъв LC филтър на захранването на компютъра ще има ефект , но той каза че не разбира и въпроса приключи.Също каза ,че това е чест проблем при този модел .
Но в колата има два компютъра -единия за общото управление и втория който управлява само инжекторите.Чудя се на кой от двата този филтър ще е по ефективен.
Продължавам проучването на въпроса и очаквам помощ.

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10832
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Софтуерен проблем

Мнение от ЯЛТА » 22 мар 2019, 11:12

Miri4 написа:
22 мар 2019, 09:14
Продължавам проучването на въпроса и очаквам помощ.
Най добрия жичкаджия който аз познавам и знам е в село Герман, казва се Илко. Който шофьор-местен, попиташ в Герман ще те упъти. Преди малкия център в една уличка в дясно се спуска надолу.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
Penyo63
потребител
потребител
Мнения: 172
Регистриран: 18 сеп 2016, 12:31
Модел на автомобила: jaguar x type
Местоположение: с. Синапово
Status: Извън линия

Re: Софтуерен проблем

Мнение от Penyo63 » 22 мар 2019, 12:48

Няма да стане както я мислиш, пробвано е. Пък ако искаш отивай и пробвай и ти. После ако стане сподели как е станало. Нека пък да се знае. Затова са форумите да си помагаме. Успех.
Същността на едно сложно нещо,се дължи на добре подбрани елемнтарни неща.

Потребителски аватар
Miri4
потребител
потребител
Мнения: 367
Регистриран: 05 май 2009, 20:42
Модел на автомобила: Focus 1.8 TDCI 2002 г. 115 к.с.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Софтуерен проблем

Мнение от Miri4 » 23 мар 2019, 09:21

Колеги дайте ми координати на добри автодиагностици.Търся обяснение защо се губят кодовете.
Опитах да говоря с диагностика на МП Младост, но ми казаха да докарам колата.Достъпа забранен.Сещате се защо.

Потребителски аватар
MapTo_D
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 01 ное 2008, 11:51
Модел на автомобила: С колелото
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Софтуерен проблем

Мнение от MapTo_D » 24 мар 2019, 16:15

Преди 3-4 години се случи същото при мен, както си карам, мига лампата и влезе в авариен. Спрях, изгасих. Дадох контакт и лампата си мигаше още преди да запаля. Сервиз - загубила си е кодовете. Е как така?! - Ами защото е форд. WTF?! :shock: Не знаеха кога ще я оправят, имаха много работа. С колега от Варна се видяхме, той имаше от ония джаджи, които се връзват към OBD, Elm нещо си. Имаше и програма на лаптопа, слезе, аз преди това бях снимал кодовете - има ги в двигателния отсек на лепенка, май на агренажа. Закачихме я, въведохме ги и всичко заспа, от тогава няма проблеми. Всичко на всичко - 5 минути 'работа'. А от сервиза споменаваха някакви 150-200лв и цял ден...

Потребителски аватар
Miri4
потребител
потребител
Мнения: 367
Регистриран: 05 май 2009, 20:42
Модел на автомобила: Focus 1.8 TDCI 2002 г. 115 к.с.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Софтуерен проблем

Мнение от Miri4 » 24 мар 2019, 17:41

MapTo_D написа:
24 мар 2019, 16:15
Преди 3-4 години се случи същото при мен, както си карам, мига лампата и влезе в авариен. Спрях, изгасих. Дадох контакт и лампата си мигаше още преди да запаля. Сервиз - загубила си е кодовете. Е как така?! - Ами защото е форд. WTF?! :shock: Не знаеха кога ще я оправят, имаха много работа. С колега от Варна се видяхме, той имаше от ония джаджи, които се връзват към OBD, Elm нещо си. Имаше и програма на лаптопа, слезе, аз преди това бях снимал кодовете - има ги в двигателния отсек на лепенка, май на агренажа. Закачихме я, въведохме ги и всичко заспа, от тогава няма проблеми. Всичко на всичко - 5 минути 'работа'. А от сервиза споменаваха някакви 150-200лв и цял ден...

Колега имаш ли координатите на твоя приятел.Искам да ме светне по въпроса с програмата и джажата.

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2042
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Софтуерен проблем

Мнение от OgiDogi » 24 мар 2019, 19:23

Miri4 написа:
24 мар 2019, 17:41

Колега имаш ли координатите на твоя приятел.Искам да ме светне по въпроса с програмата и джажата.
ELM327
Forscan
Евентуално, ще ти трябва модификация на ELM327.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

Потребителски аватар
Miri4
потребител
потребител
Мнения: 367
Регистриран: 05 май 2009, 20:42
Модел на автомобила: Focus 1.8 TDCI 2002 г. 115 к.с.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Софтуерен проблем

Мнение от Miri4 » 25 мар 2019, 17:25

Оги имам ги тия джажи,но не ми четат инжекторите-Явно трябва по специална програма. На fordskan чете и трие само грешки.
Ти имаш ли опит и идея защо си губят кода.Какво ти е мнението и чувал ли си за идеята да захраня компютъра през LC филтър.

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2042
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Софтуерен проблем

Мнение от OgiDogi » 25 мар 2019, 18:33

Miri4 написа:
25 мар 2019, 17:25
Оги имам ги тия джажи,но не ми четат инжекторите-Явно трябва по специална програма. На fordskan чете и трие само грешки.
Ти имаш ли опит и идея защо си губят кода.Какво ти е мнението и чувал ли си за идеята да захраня компютъра през LC филтър.
Като модифицираш джаджата и превключиш, чете и програмира. Поне последно като закачвах такова Мондео преди няколко месеца, си имаше полета за програмиране на кодовете. Само дето човекът не си беше запазил разпечатките от стенда на дюзите след ремонта им.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

Потребителски аватар
MapTo_D
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 01 ное 2008, 11:51
Модел на автомобила: С колелото
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Софтуерен проблем

Мнение от MapTo_D » 26 мар 2019, 09:30

Miri4 написа:
24 мар 2019, 17:41
MapTo_D написа:
24 мар 2019, 16:15
Преди 3-4 години се случи същото при мен, както си карам, мига лампата и влезе в авариен. Спрях, изгасих. Дадох контакт и лампата си мигаше още преди да запаля. Сервиз - загубила си е кодовете. Е как така?! - Ами защото е форд. WTF?! :shock: Не знаеха кога ще я оправят, имаха много работа. С колега от Варна се видяхме, той имаше от ония джаджи, които се връзват към OBD, Elm нещо си. Имаше и програма на лаптопа, слезе, аз преди това бях снимал кодовете - има ги в двигателния отсек на лепенка, май на агренажа. Закачихме я, въведохме ги и всичко заспа, от тогава няма проблеми. Всичко на всичко - 5 минути 'работа'. А от сервиза споменаваха някакви 150-200лв и цял ден...

Колега имаш ли координатите на твоя приятел.Искам да ме светне по въпроса с програмата и джажата.
Писал съм ти на лично...

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 62 госта