Въпрос за Sierra ???

Всички въпроси свързани с вашия автомобил, за които няма конкретна тема.
Потребителски аватар
booger
потребител
потребител
Мнения: 128
Регистриран: 03 фев 2008, 10:45
Модел на автомобила: Ford Taunus 17m
Местоположение: Vidin \ Sofia
Status: Извън линия

Въпрос за Sierra ???

Мнение от booger » 22 фев 2008, 20:10

Здравейте колеги искам да питам за Форд Сиера от 80те години с малкия фар, нещо ми е харесала иска ми се да си взема един такъв но какви са му проблемите за6тото има такива и с какъв двигател да го търся за да е малко по вървежен, в смисъл да има мощност.

ето снимка на тази дето ме интересува: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=221677" onclick="window.open(this.href);return false;
Пишете ми ако имате информация за Ford Taunus 17m 1961 г.

Потребителски аватар
ancho
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 21 фев 2008, 16:21
Модел на автомобила: /////
Местоположение: Pazardzhik
Контакти:
Status: Извън линия

Ре: Въпрос за Сиерра ???

Мнение от ancho » 24 фев 2008, 03:05

booger написа:Здравейте колеги искам да питам за Форд Сиера от 80те години с малкия фар, нещо ми е харесала иска ми се да си взема един такъв но какви са му проблемите за6тото има такива и с какъв двигател да го търся за да е малко по вървежен, в смисъл да има мощност.

ето снимка на тази дето ме интересува: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=221677" onclick="window.open(this.href);return false;


12 годишен опит с точно тази кола, двигател 1.6 и, за вървеж не може да става и дума, просто купето и е тежко, до 25-тата и година честно ама ружда нямаше, при положение че не е поддържана кой знае колко, поддръжката и е много евтина, характерни болки няма, просто си е стара кола и всичко може да и се случи, возията е страхотна, наистина, спирачки също страхотни, единственият по-сериозен проблем беше че трябваше да и се сменя кормилната кутия, и то 2 пъти. Разхода е доста висок, накрая и доста масло лапаше, но по окачването и основните възли на двигателя не е пипано нищо, караше се само на бензин, без ЛПГ, пазя снимки даже от една нейна катастрофа, дори и тогава не тръгна ружда, скоростната кутия също не е пипана. Като цяло колата е доста сполучлива, за разлика от Есцорт-а според мене, защото пък чичо ми имаше такава.

Това е, може и още нещо да се сетя ама по-нататъка :)

ааа да, пробега беше около или малко над 300 000км, което за бензинов двигател мисля е добре :)

имам и 2 чувала с части за нея, стартер, динамо, съединител, стъкла, седалки, волан, топка-скоростен лост и т.н
JTD

Потребителски аватар
jojo
потребител
потребител
Мнения: 610
Регистриран: 21 фев 2007, 14:55
Модел на автомобила: sierra
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Мнение от jojo » 24 фев 2008, 17:23

приятел търси sierra 2.0i EFI годините на производство на споменатия модел са от 1985г до следващите модели.взимай една такава 2.0 115 кс с 3врати и ще си доволен.
основни проблеми на сиера:ръжда по купето(зависи как е поддържана),понякога се налага да се смени водната помпа,кабелите за свещите,и вече както и на всяка кола -спирачни апарари,съединител,ремъци и т.н..
ако си имал жигула и сиерата е така здрава ,но с екстри и по добър вид :P .
за тези с малките фарове са от 1982-1988г,като има и по голям фар.
модела от 87(дори и края на 86)-90 са с фар и мигач до тях и капак без решетка ,тук вече има и мотор DOHC ,който не е лош избор.и после 91-93г ,като 93 модела е с бая екстри и си заслъжава парата.
има и варианти XR 4 I cosworth ,xr4 в БГ може и да намериш но трябва да се бръкнеш повече (двг:2.8 150 кс и още един 2.9 рядко срещан).за косвърт няма да коментирам.
айде успех с избора
винаги за каквото и да си говорим,знай че става дума за пари

Потребителски аватар
booger
потребител
потребител
Мнения: 128
Регистриран: 03 фев 2008, 10:45
Модел на автомобила: Ford Taunus 17m
Местоположение: Vidin \ Sofia
Status: Извън линия

Мнение от booger » 25 фев 2008, 13:18

Мерси за помоща косуорта съм го отписал и аз няма да се намери макар че съм виждал в бг 1 на едни гонки. А иначе и аз съм си харесал този XR но незнам къде да търся. 10х за инфото :idea:
Пишете ми ако имате информация за Ford Taunus 17m 1961 г.

Потребителски аватар
jojo
потребител
потребител
Мнения: 610
Регистриран: 21 фев 2007, 14:55
Модел на автомобила: sierra
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Мнение от jojo » 25 фев 2008, 22:57

моля!
ако имаш други въпроси питай,ще се опитаме да ти отговорим
винаги за каквото и да си говорим,знай че става дума за пари

Потребителски аватар
alek200
потребител
потребител
Мнения: 119
Регистриран: 24 фев 2008, 16:46
Модел на автомобила: Focus 1.6 115 к.с. '12г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от alek200 » 26 фев 2008, 07:03

Здравей коледа
Имам 6 годишен опит със Sierra 1.8.Според мен най - голямият и недостатък е че е със задно предаване.През имата става като шейна, имаче хубаво вози,двигателят почи не се чува.Вътре е широко,ама нещо май вече са малко стари и не ти препоръчвам много много да си взимаш сиера, аз мойта я продадох защото започна да ми харчи повече пари от колкото ми дава,разбира се това е метафора,просто започна да се разваля, много ремонти и реших да я продам 89 я продадох за 1,500лв преди 4 год.Друг недостатък който имаше в моята кола беше че няма климатик (това много ми пречеше през лятото) аз попринцип не знам дали има сиера със климатик... сега съм с Орион '92 ама и той е без клима и смятам това лято да го сменя с нещо или по - новичко или направо чисто новичко на изплащане ;)
Нядявам се сами ти помогнал поне малко.
Ако си Горд купи си Форд

Потребителски аватар
xrpower
потребител
потребител
Мнения: 57
Регистриран: 21 сеп 2007, 20:02
Модел на автомобила: Ford Sierra XR4i,Ford Focus MK2 1.8 petrol/lpg
Местоположение: Нова Загора
Status: Извън линия

Мнение от xrpower » 26 фев 2008, 20:24

бате зимай,сиерата си е сиера-доказана е в годините и на пистите и на пътя :D ,лошото е че я спряха от производство щеше да е хубаво още да я произвеждат,както и да е аз имам честа да притежавам хр4 инаистина имам разходи ама си ми е гот да си джиткам с нея,наистина е по-добре ако можеш да вземеш 2.0 .в момента незнам какво друго да ти кажа но ще се радвам ако мога да ти помогна с нещо :D :D :D

Потребителски аватар
xrpower
потребител
потребител
Мнения: 57
Регистриран: 21 сеп 2007, 20:02
Модел на автомобила: Ford Sierra XR4i,Ford Focus MK2 1.8 petrol/lpg
Местоположение: Нова Загора
Status: Извън линия

Мнение от xrpower » 26 фев 2008, 20:37

между другото за тези по-старите сиери е хубаво да се гледат подкалниците защото са малко слабо място-за 1.6 и 1.8 несам много сигурен но на 2.0 сам виждал закъсани а и аз имах проблеми и с двата,за други сериозни проблеми сега не се сещам,части се намрат на добри цени а повечето неща ако си малко по-на ти с колите ще можеш да си ги ремонтираш сам с което пък ще спестяваш парички от майстори.а относно задното там се крие част от чара на тази кола и въпреки че е лекичка отзад не мисля че ще имаш проблеми през зимата стига да я караш разумно,май това за сега и ако се сетиш за още нещо питай :D :D :D

Потребителски аватар
booger
потребител
потребител
Мнения: 128
Регистриран: 03 фев 2008, 10:45
Модел на автомобила: Ford Taunus 17m
Местоположение: Vidin \ Sofia
Status: Извън линия

Мнение от booger » 26 фев 2008, 21:52

xrpower Aми ти имаш мн хубава кола този модел който имаш направо е супер направо ти завиждам. Мн ми се иска да видя по от близо такава като твоята, пази я колкото и да ти гълта такава кола си заслужава. Мерси на всички колеги които помогнаха :roll:
Пишете ми ако имате информация за Ford Taunus 17m 1961 г.

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Въпрос за Sierra ???

Мнение от S_C » 08 юни 2008, 16:19

Мдааа...и на мен ми изпадна една Сиера и ще ми е полезно да прочета мненията ви.
Налетях на нея докато си търсех кола за риба.Започвам с изискванията към колата,пък вие ще кажете дали Сиерата ства за това:

-среден годишен пробег 10-15 хиляди.По-скоро към 10.Т.е. да държи на заседяване без опасност от залепване на съединителя или блокаж на спирачките.Зимата не се кара.Зазимява се към средата на Ноември и остава така до края на Март.

-ползва се да носи две хладилни чанти,палатка,парапланер(евентуално надуваема лодка),малко багаж из града.Задна седалка по пордазбиране няма в тоя случай.

-градско/извънградско са 30/70..приблизително.

-да е с евтини и лесни за намиране части (вече бракувах една кола заради компромис с тоя показател)

А Сиерата е:
-1600,модел 83-84,,,т.нар. "икономичен модел",Ghia изпълнение-разни сензори по таблото,плюшен салон,люк на покрива.
-таблото...е в състояние на полуразпад.Човека каза,че имал намерение да го сменя,но така и не открил достатъчно запазено.
-скорости включват нормално,няма виене,запиране,стържене.
-карбуратора е сменен с двукамерен Вебер с вакуумна втора степен,монтирана е АГУ,напълно изправна.
-видимо не пуши,не духа от щеката на маслото
-тече капачката за наливане на маслото на двигателя.Предвид състоянието...или тече по много,или тече отдавна...по-скоро второто.
-според собственика,гори 13-14 градско на газ,че и нагоре,според начина на каране.
-от смяна до смяна разликата в маслото е около половин литър плюс минус нещо.
-сменена водна помпа и ремъци преди 30-40 хиляди км.Каза,че я е взел със счупен мотор навремето...нещо по главата е правено.
-гнилоч видях само на едната вежда.Пода е здрав,другите калници са здрави,по праговете няма гнило.
-не тропа по дупките,завива без скърцане и запиране,при 80 км не носи на никъде.
-нуждае се от тотално,ама тотално пране.

Това нещо струва трицифрена сума,която предполагам с прехвърляне,масла,ремъци,филри,свещи и спирачки ще стане 4-цифрена.
Та въпросът е заслужава ли си?
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
doctordre
потребител
потребител
Мнения: 1664
Регистриран: 13 апр 2007, 20:53
Модел на автомобила: Sierra '90 Turnier 2.0 GL
Местоположение: Sofia
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Въпрос за Sierra ???

Мнение от doctordre » 08 юни 2008, 21:19

с оглед на това което описваш според мен си заслужава. мотора е кофти защото е доста тромав, затова и продавача ти е казал колко газ харчи :lol: но предполагам с двукамерния карб ще е по-добре положението. иначе без проблем може да си седи колкото си искаш (и моята я зазимявам всяка година :lol: ) имало е периоди в които не е мръдвала по няколко месеца :D: частите, както ти искаш, са доста евтини (не оригинални разбира се :wink: ). говорим за цени например маслен филтър 7-8лв, въздушен пак толкова, гарнитура за капака 5лв, за главата 10лв, носачи по 30-40лв, тампони за щанга по 10лв, ремък 15-20лв, алтернаторен 10лв и т.н. 8) общо взето ако ти харесва колата и е читава- взимай!

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Въпрос за Sierra ???

Мнение от S_C » 08 юни 2008, 23:11

В Сиерата ми допадна обема на салона.Основно!
Външния вид е издържан в най-добрите традиции на Малашевската тунинг школа...От пликчето с касетки сръбска музика,дето се разпиля в багажника,мине се през 4-те различни таса и се стигне до сините пръскалки.Тия глупости ще се махат...това е ясно.Интересуваха ме частите,защото предишната кола замина в моргата заради една полуоска.Някои коли с дата на производство от зората на евроинтеграцията се отличават с много нестандартни части.При това елементарни.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
doctordre
потребител
потребител
Мнения: 1664
Регистриран: 13 апр 2007, 20:53
Модел на автомобила: Sierra '90 Turnier 2.0 GL
Местоположение: Sofia
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Въпрос за Sierra ???

Мнение от doctordre » 09 юни 2008, 15:50

S_C написа:В Сиерата ми допадна обема на салона.Основно!
Външния вид е издържан в най-добрите традиции на Малашевската тунинг школа...От пликчето с касетки сръбска музика,дето се разпиля в багажника,мине се през 4-те различни таса и се стигне до сините пръскалки.Тия глупости ще се махат...това е ясно.Интересуваха ме частите,защото предишната кола замина в моргата заради една полуоска.Някои коли с дата на производство от зората на евроинтеграцията се отличават с много нестандартни части.При това елементарни.
еми то циганията лесна работа- маха се :lol: иначе както ти казах за частите- евтини са, няма какво да се притесняваш :wink:

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Въпрос за Sierra ???

Мнение от S_C » 14 юни 2008, 22:00

За протокола...Сиерата вече е паркирана пред нас...през седмицата ще дооправям прехвърлянето.Сега се хващам със салона,защото е ужас...това нещо не е прано и чистено от както е произведено.За прахосмукачка и миене на стъкла не говорим изобщо....задното е зеленясало...Газовата ще мине пълна ревизия,карба със сигурност ще се носи на ултразвукова вана,охладителната сиситема трябва да се прегледа основно и да се тества за евентуални проблеми.Това е за сега...ако се сетите нещо,сега е момента....
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
doctordre
потребител
потребител
Мнения: 1664
Регистриран: 13 апр 2007, 20:53
Модел на автомобила: Sierra '90 Turnier 2.0 GL
Местоположение: Sofia
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Въпрос за Sierra ???

Мнение от doctordre » 15 юни 2008, 19:54

еми сещаме се да кажем- дай снимки :lol: нищо че е мръсна, поне да видим за каква машина става дума :) а ако не те мързи можеш и да се включиш към сиера-клуба http://www.fordsierra-bg.com

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Въпрос за Sierra ???

Мнение от S_C » 15 юни 2008, 22:42

Утре на светло.Днес свалих половината салон.Остана тавана и корите на вратите.Адска мизерия и мръсотия,ама поне човека не ме е излъгал-наистина няма гнило.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Въпрос за Sierra ???

Мнение от paci » 17 юни 2008, 07:05

S_C написа:Днес свалих половината салон.
Мамайкоо, още един малоумник :shock:
Начи не съм единственния :D:
Така бях извадил целия салон, мокети и всичко на Ескорта когато го взех :)
Взех го от познат който си го подържаше и чистеше ама аз съм си болен :D:

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Въпрос за Sierra ???

Мнение от S_C » 17 юни 2008, 11:25

Де да го бяха чистили и тоя...вътре беше извънземна мизерия просто...Вчера извадих половин кофа пясък и слама от салона...говорим при всичко разглобено,само да се помете ламарината...Мокета обаче е здрав,по седалките няма изгорено.Само изолации ще трябват нови.За тавана не знам още какво да правя...на някакви петна е,дето нямат миене.Мися си за изкуствена кожа и ПХП лепило...
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Отговори

Върни се в “ДРУГИ ВЪПРОСИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта