Предпазителя на климатроника гори.

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Nasko73
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 03 авг 2007, 09:24
Модел на автомобила: Ford Focus
Status: Извън линия

Предпазителя на климатроника гори.

Мнение от Nasko73 » 28 юни 2014, 21:11

Уважаеми колеги, от 1 година имам Форд Куга 4х4 140 к.с. и точно когато почваш да усещаш удоволствието от колата започват проблемите. Искам да задам въпрос ако някои се е сблъсквал със същия или подобен проблем. От преди един месец ми изгоря предпазителя от 10 А на климатика. Реших че нещо е станало и го смених, но отново изгоря. установих че, предпазителя гори когато колата е в движение. Когато колата е е спряла климатроника работи, но когато включа на скорост и тръгна след малко предпазителя гори. Ходих на Мото Пфое - Бургас и от там първо казаха че всичко е готово. Естествено не бяха си дали много зор и не бяха чули какво им бях казал за проблема. Точно след 5 минути се върнах обратно при тях. След още два дни казаха, че компресора е изгорял. Понеже колата беше в гаранция доста се зъбавиха с доставката на уж нов компресор. Онзи ден след почти месец телефонни обаждания докараха компресора. Сложиха го за половин ден. Същия работи още половин ден и отново започна да гори предпазителя по същия начин. Моля за съвет ако някой се е сблъсквал с такъв проблем да даде мнение или съвет какво да правя. Отново ще ходя в Мото Пфое да се разправям, но не съм сигурен дали ще решат проблема. Благодаря предварително.

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1746
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: Извън линия

Re: Предпазителя на климатроника гори.

Мнение от synthez 3D » 29 юни 2014, 08:44

Не съм чувал за подобен проблем, който да е често срещан. Не знам коя година е произведен автомобилът, но преди време имаше сервизна акция за смяната на един модул, който управлява вентилатора на радиаторите при дизеловите двигатели. Можеш да ги накараш да проверят по VIN номера на колата дали не подлежи на въпросната сервизна акция, или на някоя друга, свързана с подобен проблем. Сервизни бюлетини излизат често и не бих се учудил, ако са пропуснали да проверят. Освен това, щом автомобила е в гаранция, трябва да настояваш да ти го оправят, защото това е тяхна работа и ти не си длъжен да си търсиш друг сервиз.
Изображение

Nasko73
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 03 авг 2007, 09:24
Модел на автомобила: Ford Focus
Status: Извън линия

Re: Предпазителя на климатроника гори.

Мнение от Nasko73 » 30 юни 2014, 08:31

Благодаря за съвета. то аз ще настоявам да го оправят. Колата е дизелова и е произведена 2011 г.

Потребителски аватар
bateto_toshko
потребител
потребител
Мнения: 1216
Регистриран: 01 юни 2008, 16:57
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 Ghia '96
(Zetec-SE,16V, 90PS)
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Предпазителя на климатроника гори.

Мнение от bateto_toshko » 01 юли 2014, 20:14

Между другото взеха ли ти пари за този ремонт?
сърцето ми обича форд мустанг , а джоба фиеста :mrgreen:
Една кола не може да се оправи докато не се счупи

Nasko73
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 03 авг 2007, 09:24
Модел на автомобила: Ford Focus
Status: Извън линия

Re: Предпазителя на климатроника гори.

Мнение от Nasko73 » 05 юли 2014, 10:28

Не ми взеха никакви пари за ремонта, но то и нищо не са направили. Сега в Понеделник ще я водя отново на сервиза и ще видим какво ще стане.

Nasko73
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 03 авг 2007, 09:24
Модел на автомобила: Ford Focus
Status: Извън линия

Re: Предпазителя на климатроника гори.

Мнение от Nasko73 » 26 юли 2014, 11:30

За тези които им се случи подобен проблем искам да кажа че оправиха колата. Оказа се, на кабел му се нарушила изолацията и когато е в движение колата докосвало корпуса от вибрациите, укъсявало и горяло предпазителя. За сега и надявам се напред всичко е наред.

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта