Волво - китайски? - втори сезон, първа серия...

Предимно, но не само за Форд.
Потребителски аватар
kEFi
потребител
потребител
Мнения: 2863
Регистриран: 17 яну 2005, 13:19
Модел на автомобила: Eskort 1.6 16V EFi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Волво - китайски? - втори сезон, първа серия...

Мнение от kEFi » 12 юни 2009, 11:57

Бейджинг Ауто се засили към Волво
Expert.bg - 12 Юни 11:38
След като китайският гигант Бейджинг Ауто (Beijing Automotive Industry Holding Corp - BAIC) така и не успя да преодолее конкуренцията на канадско австрийската група Магна (Magna) за немския Опел (Opel), компанията рязко зави на север и насочи апетита си към Волво (Volvo), собственост на най-малкия детройтски гигант Форд (Ford Motor Co), информира агенция Ройтерс.
Очаква се представители на Бейджинг Ауто да се срещнат с представители на шведската марка не по-рано от четвъртък, информира “Тhe Wall Street Journal“.
Говорител на китайската държавна компания коментира, че все още не е уведомен за интерес от страна на Бейджинг Ауто към която и да било европейска марка. Говорителят на Волво пък отказа коментар, а представителите на Форд в Европа не бяха открити от Ройтерс.
Интерес към шведската луксозна марка проявяват още компаниите Geely Automobile Holdings, Chongqing Changan Automobile и Chery Automobile, всичките китайски.
Неназован източник на Ройтерс твърди пред агенцията, че от Бейджинг Ауто се интересуват от технологиите за производство и дизайн, които да бъдат приложени в първата кола собствено производство на китайския концерн. Очаква се автомобилът да излезе на пазара през 2010 година.
Към момента Беджинг Ауто произвежда автомобили с марка Мерцедес-Бенц (Mercedes-Benz) съвместно с Даймлер (Daimler) и южнокорейската Хюндай (Hyundai Motor).

Потребителски аватар
MegatroniC
потребител
потребител
Мнения: 717
Регистриран: 29 апр 2006, 22:42
Модел на автомобила: Fiesta MK IV Ghia 1,25i 16V Zetec-S
Honda Jazz II 1.3 iDSI
Местоположение: Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Волво - китайски? - втори сезон, първа серия...

Мнение от MegatroniC » 12 юни 2009, 23:10

Гледайте сеир сега, започва великото китайско настъпление. След като Sichuan Tengzhong Heavy Industrial Machinery купиха Хамър, сега тези пък искат Волво :mrgreen:
Изображение

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: Волво - китайски? - втори сезон, първа серия...

Мнение от nikolovvd » 15 юни 2009, 09:33

То вече почти всички телевизори, камери, цифрови фотоапарати, GSM-и, аудиосистеми и т.н., се правят в Китай.
Нищо чудно до 5-10 години почти всички автомобили да ги правят в Китай.

Nikola Iordanov
потребител
потребител
Мнения: 405
Регистриран: 02 ное 2008, 13:55
Модел на автомобила: Mondeo 1.8 16V 1995 комби
Fopd Fusion 1.6
Местоположение: Дупница
Status: Извън линия

Re: Волво - китайски? - втори сезон, първа серия...

Мнение от Nikola Iordanov » 18 юни 2009, 14:10

Да правят хората след като мислят за държавата и народа си.

Отговори

Върни се в “НОВИНИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта